Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Przeprawowa Szkoła Jazdy quadem 4x4
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 12:52



Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Przeprawowa Szkoła Jazdy quadem 4x4 
Autor Wiadomość
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 21.10.2011 16:48 
Re: Przeprawowa szkoła jazdy quadem 4x4
mudmarker napisał(a):
niestety, mozliwosci sprzetu jakiego uzywam sa jakie sa :/ , jesli ktoś ma dyktafon cyfrowy z mozliwoscia podlaczenia zewnetrznego mikrofonu i chcialby się go pozbyc za przyslowiowa zlotowke to chetnie przyjme taka pomoc :)

Nie chodzi o możliwości sprzętu a o montaż tego w programie, ciszej muzyka, głośniej komentarz.. żaden problem.

Dla mnie też 40 minut na przejechanie tego to o wiele za dużo.. Ciężko mi powiedzieć bo na filmiku może nie widać poziomu trudności bagna ale....
Kolejna kwestia to pomoc kolegi... ja bym wolał, żebyś radził sobie sam w takich filmikach. Dużo osób tutaj jeździ samemu więc kolegi w lesie nie znajdą.
Ogólnie przekaz jest spoko, ale ja wolę metodę "na chama" Jak zacznie się kopać w miejscu to dopiero schodzę i prowadzę quada z boku.
"telepanie nic nie daje" jakoś tak powiedziałeś w filmiku, ale może jakbyś w tych sytuacjach kiedy się zawieszałeś i prosiłeś o pomoc kolegę "potelepał" quadem to by się udało wyjechać.
Tyle ode mnie. Przekaz jest spoko ;)
Czekam na więcej.
Pozdrawiam

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 21.10.2011 18:09 
Re: Przeprawowa Szkoła Jazdy quadem 4x4
Kamilson100 napisał(a):
Kolejna kwestia to pomoc kolegi... ja bym wolał, żebyś radził sobie sam w takich filmikach.


być może masz racje, jednak nie zwalone drzewo mialo być mysla przewodnia tego filmiku a sposob zachowania w bagnie, na dobra sprawe zwalone drzewo można przejchac obok pozostajac dalej w bagnie, celowo nie uzywalem Wyciągarki a szarpanie się przy drzewku mogloby doprowadzic do totalnego zakopania quada

Kamilson100 napisał(a):
może jakbyś w tych sytuacjach kiedy się zawieszałeś i prosiłeś o pomoc kolegę "potelepał" quadem to by się udało wyjechać.


mysle ze wyraznie pokazalem roznice miedzy bujaniem quada i zakopaniem go a technicznym przejazdem na samym koncu materialu, jak widac na filmie bujanie, skakanie, gazowanie w blocie z woda się nie sprawdza, co innego w innych warunkach kiedy niezbyt gleboko mamy twarde podloze - tu niestety twardego nie bylo tylko papka pod spodem, ktorą latwo wymieszac z woda a wtedy nie pozostaje już nic innego jak tylko wyciągarka lub pomoc kolegi

dziekuje ci za twoje uwagi i będę mial je oczywiscie na uwadze przy nastepnych produkcjach, z kazdym odcinkiem będzie coraz lepiej :)

ps. niestety dźwięk po podglosnieniu ( ten z kamery ) zlewa się z dzwiekami chodzacego silnika i jest duzy halas, trudno zrozumiec wtedy mowe, jedyna sluszna opcja to dyktafon i mikrofon przypiety do kolnierzyka, niestety to kolejny wydatek rzedu 200 pln, na który nie moge sobie w tej chwili pozwolic, zamowilem statyw do kamery za kilka stowek :/ , w sumie i kamera przydalaby się już nowa ehhhh... może uda się znalezc jakiegos sponsora, postaram się podzialac nad tym tematem w niedalekiej przyszlosci

//Masakra, są takie literki jak: ś,ć,ź,ó,ł,ą,ę,ń itp... używaj ich../Kamilson100

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


Ostatnio zmieniony przez Kamilson100, 30.10.2011 21:12, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.10.2011 18:55
Posty: 156
Miejscowość: JAWOR
Quad: Foczka z dodatkiem Elki, Arctic Cat 1000 Mud Pro
Poprzednie quady: Suzuki Kingquad,Polaris RZR S, LUCKY STAR,Renegade
PostWysłany: 21.10.2011 19:00 
Re: Przeprawowa Szkoła Jazdy quadem 4x4
Super odcinek dla mnie bomba a jestem w tym poczatkujacy, duzo się nauczylem i sprawdze to w terenie. Jedyna uwaga moja to niepotrzebny podklad muzyczny, bez niego byloby lepiej słychac. Pozdrawiam i czekam na kolejne odcinki.

_________________
Pingwin Sguad


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 22.10.2011 07:38 
Re: Przeprawowa Szkoła Jazdy quadem 4x4
mudmarker
Oki, cieszę się, że bierzesz to pod uwagę.

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 13:14
Posty: 2653
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza Przy samej pustyni
Quad: Suzuki LTR 450
Poprzednie quady: Bashan 200 -> Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 30.10.2011 14:06 
Re: Przeprawowa Szkoła Jazdy quadem 4x4
Będzie w najbliższym czasie kolejny odcinek.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 30.10.2011 19:58 
Re: Przeprawowa Szkoła Jazdy quadem 4x4
mysle ze gdzies dopiero za 3 tygodnie, mam nowy pojazd który od podstaw przebudowuje, snorkle i takie tam, w kazdym razie sporo roboty, dzis caly dzien w warsztacie i w sumie 1/4 roboty za mna :/

Image

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2011 23:13
Posty: 867
Quad: Out XXC
Poprzednie quady: Było ich trochę ;-) Can-amy, Polarisy, Rincony, Yamahy, Chińczyki ...
PostWysłany: 30.10.2011 20:57 
Re: Przeprawowa Szkoła Jazdy quadem 4x4
[quote="mudmarker"]mysle ze gdzies dopiero za 3 tygodnie, mam nowy pojazd który od podstaw przebudowuje, snorkle i takie tam, w kazdym razie sporo roboty, dzis caly dzien w warsztacie i w sumie 1/4 roboty za mna :/

Co to za pojazd poza Incą którą widzimy .... :-) Opisz czy na wtrysku itd na który czekałeś....


 
Profil
Moderator Działu Yamaha
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.03.2010 19:02
Posty: 1917
Miejscowość: Inowrocław
Quad: Quada brak, jest Suzuki Bandit 600
Poprzednie quady: Linhai 260, Yamaha Kodiak 450
PostWysłany: 30.10.2011 21:55 
Re: Przeprawowa Szkoła Jazdy quadem 4x4
mudmarker
A co ze starą Incą i dlaczego zmieniasz ? ;)

_________________
Pozdrawiam Furiox :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 31.10.2011 07:45 
Re: Przeprawowa Szkoła Jazdy quadem 4x4
o nowej maszynie napiszę w innym temacie jak skończę przebudowę, niech ten dotyczy tylko techniki jazdy

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2009 12:25
Posty: 522
Miejscowość: Suwałki
Quad: planowany na sierpień 2014
Poprzednie quady: niezawodny Kymco MXU 400
PostWysłany: 31.10.2011 08:25 
Re: Przeprawowa Szkoła Jazdy quadem 4x4
mudmarker :brawo1: :brawo1: :brawo1:, filmy robią wrażenie - jak dla mnie profesjonalna obróbka. Jednak mam uwagę i nie chciałbym się tu mądrzyć, ale praktycznie nigdy nie spotkałem się z testowaniem podłoża przez "dreptanie" przed wjazdem. Inaczej musiałbyś puścić ochotnika, żeby przeszedł trasę a reszta za nim na quadach, a i tak mogłoby to tylko przestraszyć riders'ów i doprowadzić do rezygnacji z jazdy w tym akurat terenie. Dreptanie terenu przed wjazdem jest złudne, quad inaczej rozkłada masę, stąd często spotykałem się z taką sytuacją, gdzie zsiadając z quada zanurzonego po siedzenie, sam wpadałem w wodę niemal po pachy :szok: : ale uczucie - można narobić w pory ;). Jak jedziesz z grupą to po prostu jedziesz na czuja: tak jak mówiłeś lekki gaz (tutaj często niedoświadczeni gazują i zakopują się do niebezpiecznej "granicy"), i obserwacja terenu, z doświadczeniem można wyczuć zachowanie quada i jego charakterystykę zanurzania i o taki film bym prosił, i mam nadzieję, że po "wprowadzeniu" nowej maszyny (obowiązkowo ze snorklami), taki odcinek będzie.
Należy tu także pamiętać, że niezbędnym zestawem do snorkli są wodery. Niestety jazda wodna wciąga i to uczucie obmywania quada przez fale po błotnikach, bagażniku i siedzeniu, ... ech, uczucie z dreszczykiem nie mające porównania do niczego innego na świecie 8) . Pozdrawiam Ciebie i ... stary to jest to 8) - zielony dla Ciebie.
PS. Czemu upierasz się przy INCE, za cenę katalogową mógłbyś kupić markowego quada (no za małą dopłatą), którego nie trzeba przerabiać do wodno-błotnych wojaży.

_________________
ATV Suwałki - filmy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 31.10.2011 12:55 
Re: Przeprawowa Szkoła Jazdy quadem 4x4
dzik_ktsu napisał(a):
praktycznie nigdy nie spotkałem się z testowaniem podłoża przez "dreptanie" przed wjazdem

Co innego jak masz quada w snorklach i czy znasz teren, dla kogoś szukającego wrażeń w nieznanym terenie może skończyć się to utopieniem quada a nawet zalaniem silnika wodą, chyba nie o to chodzi w jeździe rekreacyjnej quadem.

Mam gdzieś nagranych kilka akcji, gdzie teren przed wjazdem nie został sprawdzony a później bieda, spróbuję cos zmontować, nawet sam wiosną o mało co nie wylądowałem pod wodą (przód już zanurkował).

Pisownia. //Nazir

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


Ostatnio zmieniony przez Nazir, 31.10.2011 12:55, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 13:14
Posty: 2653
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza Przy samej pustyni
Quad: Suzuki LTR 450
Poprzednie quady: Bashan 200 -> Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 31.10.2011 18:49 
Re: Przeprawowa Szkoła Jazdy quadem 4x4
My mieliśmy taką sytuacje. Średnio wody było 15-20cm.



 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 31.10.2011 22:22 
Re: Przeprawowa Szkoła Jazdy quadem 4x4
Damiandg
, a jak do tego doszło?

jest sposób aby się ratować w takich przypadkach o czym wcześniej nie pisałem i nie wspomniałem w filmie

muszę sobie przygotować listę rzeczy, o których należy opowiedzieć podczas następnego odcinka przeprawowej szkoły jazdy, wydaje mi się, że pokażemy jak przejechać dość wartką rzekę

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 13:14
Posty: 2653
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza Przy samej pustyni
Quad: Suzuki LTR 450
Poprzednie quady: Bashan 200 -> Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 01.11.2011 11:10 
Re: Przeprawowa Szkoła Jazdy quadem 4x4
Jechaliśmy wodą taką po 20cm dłuższy czas kolega przejechał dwa metry w prawo i było płytko a drugi tak jak widać jechał prosto i trafił na dołek. :wizi: Praktycznie nie było go widać.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2011 16:53
Posty: 32
Miejscowość: Klomnice
Quad: Grizzly 600
PostWysłany: 07.11.2011 22:20 
Re: Przeprawowa Szkoła Jazdy quadem 4x4
fajny pomysl czekam na wiecej .. Pozdrawiam..


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.