Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Sprzęgło - tak czy nie
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 11:20



Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Sprzęgło - tak czy nie 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 12.10.2009 12:04
Posty: 14
Miejscowość: Wisla
Quad: Yamaha Raptor 660
PostWysłany: 30.11.2009 18:08 
Re: Sprzęgło - tak czy nie
Ja wiem. Już wiem jak jeździć Quadem bez sprzęgła. Trzeba tylko dać ful gaz i wrzucać biegi. To naprawdę działa a po jeździe wystarczy kupić nową skrzynię


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.06.2007 18:17
Posty: 65
Miejscowość: okolice Kielc i J-ow'a
Quad: Yamaha YFZ 450
PostWysłany: 21.12.2009 16:06 
Re: Sprzęgło - tak czy nie
Ja proponuję zamknąć temat.
To co miało zostać wyjaśnione to zostało a trochę obawiam się dokąd zmierza ten topic...

_________________
"Just don't think about the fear"


 
Profil

Rejestracja: 12.10.2009 12:04
Posty: 14
Miejscowość: Wisla
Quad: Yamaha Raptor 660
PostWysłany: 22.12.2009 23:32 
Re: Sprzęgło - tak czy nie
Jazda bez sprzęgła jest potrzebna tylko dla zawodników ścigających się na ... aby mieli lepsze czasy. Gdy zawodnik rusza to zawsze ma wrzucony bieg 1 lub 2 lub nawet 3 zależy od tego jakie długie są przełożenia. W tym samym momencie ma wciśnięte sprzęgło. Dopiero po ruszeniu podczas jazdy nie wciska więcej sprzęgła bo Quad ma jakąś prędkość i wtedy dopiero nie trzeba zmieniać biegów bez sprzęgła.


 
Profil

Rejestracja: 23.08.2005 16:04
Posty: 1411
Quad: Bashan 110
PostWysłany: 23.12.2009 00:03 
Re: Sprzęgło - tak czy nie
Nie zgodzę się z tym. Jestem zawodnikiem i sprzęgło potrzebne mi jest niekiedy 3 razy w zakręcie a między 3,4 i 5 biegiem zawsze używam sprzęgła, bez znaczenia czy w górę czy w dół, bo trochę szkoda skrzyni (szczególnie w Hondzie) a i hopping też nie jest przyjemny na dziurach albo uślizgach.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.12.2009 19:58
Posty: 456
Miejscowość: Radom
PostWysłany: 27.12.2009 18:55 
Re: Sprzęgło - tak czy nie
A u mnie sprawa wyglądała różnie, przyznam się, że trochę eksperymentowałem i doszedłem do prostego wniosku...
Sprzęgło, zawsze i wszędzie. Powód był prosty, od czasu do czasu na bardzo nierównym terenie bieg nie wchodził(z 2 na 3) Natomiast ze sprzęgłem elegancko. :)
Przyznam, że szybko się przyzwyczaiłem do naciskania klamki. A poza tym skoro już mamy to sprzęgło, to czemu by nie zacząć go używać? ;)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2007 17:52
Posty: 152
Miejscowość: Prudnik / Opole
Quad: niet
PostWysłany: 10.01.2010 14:50 
Re: Sprzęgło - tak czy nie
Samochodowa skrzynia biegów różni się od tych w quadach i motocyklach (mowa o manualu)!
Quadowe są ciaśniejsze, ich elementy w mniejszych odległościach od siebie i przede wszystkim na prostych zębach - co dopuszcza zmianę biegów bez sprzęgła (zalecane jest wtedy odjęcie gazu żeby prędkosci obrotowe skrzyni i silnika się wyrównały- bieg wskoczy). W samochodach zębatki mają krzywe zęby i dlatego sprzęgło jest konieczne (nie rozpatruję i jednoczesnie pomijam awaryjne sytuacje typu: w Żuku wujek wbijał bez sprzęgła - turbodymomen i tak zmieni bieg wbrew prawom fizyki i konstrukcji - ograniczenia są dla innych...).

_________________
Zwiastun Ant MasakraTOR


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 10.01.2010 15:45 
Re: Sprzęgło - tak czy nie
Za to zazębianie się oparte jest na sprzęgłach kłowych, które już kiedyś dokładnie opisywałem, a które bardzo nie lubią bezsprzęgłowego wchodzenia w pracę. Zęby trybu może to wytrzymają, ale kły sprzęgiełek prędzej czy później zostaną urwane.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 17.01.2010 20:26
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa Białołeka
Quad: Suzuki Kingquad 750
PostWysłany: 18.01.2010 18:12 
Re: Sprzęgło - tak czy nie
Jak pojeździsz trochę to się przyzwyczaisz do sprzęgła i będziesz to wykonywał z przyzwyczajenia


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.01.2011 20:24
Posty: 49
Quad: EAGLE Lyda 203E-1 (sport bardzo porysowany)
PostWysłany: 22.02.2011 22:45 
Re: Sprzęgło - tak czy nie
lol tak jak wszyscy piszą nie wciskać sprzęgła przy biegu w górę. Ja uczyłem się w wieku 11 lat jeźdźić na hondzie XL 125ccm (prędkość V-max 160km/h) a mam 12 pytałem się kilku osób i mówili żeby wrzucać ze sprzęgłem a zrzucać bez sprzęgła jeżdże tak ro i nic się die dzieje

-- dodano 22.02.2011 22:45 --

ale w quadzie podczas pierwszej jazdy nauczyłem się zmieniać ze sprzęgłem i idzie mi to łatwo. Mi nie przeszkadza sprzęgło. Wole tak jeździć ponieważ łatwiej mi będzie jeździć samochodem i lubie dźwięk rosnących obrotów :^^D: :wizi: :uśmiech: :diabeł:

_________________
WSZĘDZIE DOBRZE ALE NA QUADZIE NAJLEPIEJ

quad-EGLmotor Lyda 203e-1 sport 250ccm (nieziemsko porysowany)


 
Profil

Rejestracja: 23.07.2007 13:06
Posty: 584
Quad: Honda TRX 440ex
PostWysłany: 23.02.2011 16:17 
Re: Sprzęgło - tak czy nie
mikipl21 napisał(a):
wieku 11 lat jeźdźić na hondzie XL 125ccm (prędkość V-max 160km/h)

Miałem Ci zadać pytanie na temat V-max w tej hondzie.

mikipl21 napisał(a):
a mam 12

Jednak te słowa mi wszystko uświadomiły... :lol:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 23.02.2011 18:57 
Re: Sprzęgło - tak czy nie
mikipl21 napisał(a):
lol tak jak wszyscy piszą nie wciskać sprzęgła przy biegu w górę. Ja uczyłem się w wieku 11 lat jeźdźić na hondzie XL 125ccm (prędkość V-max 160km/h) a mam 12 pytałem się kilku osób i mówili żeby wrzucać ze sprzęgłem a zrzucać bez sprzęgła jeżdże tak ro i nic się die dzieje


Brawo Jasiu. Jak zwykle, stek bzdur zaserwowany na surowo bez przypraw. Błagam - zanim coś napiszesz, zastanów się tak z 10 razy, odejdź od komputera na 2 godzinki, idź pojeździć - zmęczysz się, przejdzie ochota na pisanie bzdetnych postów z informacjami wyssanymi z małego palca prawej, nieco nie domytej nogi.
Ktoś, kto będzie laikiem, przeczyta taki idiotyzm jak powyżej, weźmie to za pewnik i po kilkunastu do kilkudziesięciu motogodzinach ostrej jazdy sportowej straci skrzynię. Nie kosztuje to równowartości lizaka, za to w ekstremalnych przypadkach może być kwotą, z którą można nabyć nowego Bashana.
Jeśli już naprawdę ale to naprawdę musimy urwać te 0,0000000000000001 sekundy traconą podczas wciśnięcia klamki sprzęgła będąc w trakcie finałowego okrążenia w mistrzostwach świata gdy ważą się losy naszego stanięcia na podium nad dumnym numerkiem jeden, to wtedy z bólem, ale można ZAŁĄCZAĆ BIEGI W GÓRĘ. Natomiast, nawet razu nie próbować redukcji. Prędkości obrotowe trybów napędzanego i napędowego są wtedy tak diametralnie różne, że uszkodzenie jednej czy dwóch zębatek w skrzyni to najlepsze, co może nas spotkać w przypadku awarii. istnieje bowiem duża szansa, że ukręcimy wałek zdawczy od strony wewnętrznego łożyska - po tym z reguły zapinają się 2 lub 3 biegi na raz i dostajemy piękną mielonkę z zębów trybików, z możliwością przyprawienia jej świeżutkimi kawalkami kartera a wszystko to w pachnącym sosie olejowym. Doznania niezapomniane dla każdego "szczęśliwego" właściciela.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.01.2011 20:24
Posty: 49
Quad: EAGLE Lyda 203E-1 (sport bardzo porysowany)
PostWysłany: 23.02.2011 20:21 
Re: Sprzęgło - tak czy nie
aXcid spokojnie przecież w mówiłem że w quadzie zmieniam ze sprzęgłem bo tak jest mi łatwiej i lepiej dla skrzyni. Po co te nerwy? :^^D:

_________________
WSZĘDZIE DOBRZE ALE NA QUADZIE NAJLEPIEJ

quad-EGLmotor Lyda 203e-1 sport 250ccm (nieziemsko porysowany)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 23.02.2011 20:35 
Re: Sprzęgło - tak czy nie
mikipl21 napisał(a):
Po co te nerwy?

po to że Ty w większości tematów piszesz głupoty lub nabijasz posty nic nie wnoszące do tematu.

_________________
Suzuki!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.12.2008 20:05
Posty: 115
Miejscowość: Malopolska
Quad: Żółto-czarny :)
PostWysłany: 03.03.2011 14:30 
Re: Sprzęgło - tak czy nie
Image

Uploaded with ImageShack.us

Znalazlem cos takiego
URZADZENIE POZWALAJACE NA ZMIANE BIEGÓW BEZ UZYCIA SPRZEGLA I W PELNI OTWARTEJ PRZEPUSTNICY


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 03.03.2011 20:58 
Re: Sprzęgło - tak czy nie
urządzenie robiące to samo co opisałem powyżej, czyli owszem wbija biegi bez sprzęgła ale:
A. Tylko w górę
B. Odcina na ułamek sekundy paliwo do wtrysków, zmniejszając obciążenie dynamiczne trybów w momencie zmiany biegu - czyli robi coś, czego nie jest w stanie zrobić użytkownik
C. Działa tylo z PC3.

"Dynojet QuickShifter umożliwia na pełnej manetce i bez sprzęgła wbijanie
wyższego biegu. W chwili wbijania biegu następuje odcięcie paliwa na
wtryskiwaczach, dzięki czemu zmiana biegu jest płynna i nie wpływa ujemnie na
skrzynię biegów - nie tracimy cennego czasu. Quick Shifter jest podłączany do
Power Commandera III USB. Podłączenie nie wymaga cięcia kabli tylko wpięcie
złącza do gniazda umieszczonego w PC III USB. QS jest regulowany tzn. sami
określamy przy jakich minimalnych obrotach będziemy zmieniali bieg i na jaki
okres czasu nastąpi odcięcie wtrysku. Regulacja ta umożliwia dostosowanie
urzadzenia do własnych potrzeb"

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.