Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Lądowanie - problem
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 06:52



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Lądowanie - problem 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 12.10.2004 09:03
Posty: 12
PostWysłany: 21.10.2004 09:13 
Lądowanie - problem
Cześć Mam mały problemik Zbudowaliśmy fajną hopę narazie 4 do 5 m lotu , spoko lądowanie ale jeden problem w czasie skoku nie jestem w stanie utrzymać nóg na podnóżkach i przy lądowaniu noga wpada mi między quada a podnóżki, albo kolanami walę w kierownicę. Na małych hopach nie było z tym problemu. Może macie jakieś pomysły. Pozdrowienia


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 27.01.2004 20:07
Posty: 159
Miejscowość: KRAKÓW
Quad: Suzuki LTR 450
PostWysłany: 21.10.2004 21:16 
Co do twojego problemu w locie to ciężka sprawa,o nauce skakania i lotach można by wiele pisać i tu wszystkie elementy są ważne zarówno ułożenie ciała podczas najazdu jak i w locie ioraz przy lądowaniu.Najważniejsze to zachowanie balansu odpowiedniego ,staraj się nie najeżdzać odchylonu za bardzo do tyłu jak i do przodu bo wtedy możesz żle skończyć.Staraj się dojechac do krawędzi hopy na lekko ugiętych nogach w wybalanswanej pozycji a na pwewno wtedy w locie ne oderwiesz stóp od podnóżków.Lądowanie też na ugiętych nogach. W powietrzy dodanie gazu powoduje przechylenie quada do przodu a naciśnięcie hamulca tylnego obniżenie tyłu.Polecam do nauki strone Garego Semics'a.


 
Profil
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 22.10.2004 03:18 
Cytuj:
W powietrzy dodanie gazu powoduje przechylenie quada do przodu a naciśnięcie hamulca tylnego obniżenie tyłu

Naprawdę ?? Z motorkami jest chyba podobnie , ale niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego tak jest?


Ostatnio zmieniony przez Krz. 22.10.2004 13:10, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil WWW

Rejestracja: 16.10.2004 11:05
Posty: 241
Miejscowość: warszawa
Quad: YFZ 450
PostWysłany: 22.10.2004 08:07 
lądowanie-problem
Krz- nie jestem w 100% pewny,ale ma to związek z siłami żyroskopowymi i masami wirującymi,coś jak przechylanie silnika względem komory silnikowej w samochodach po dodaniu gazu.Podejrzewam ,że jeśli silniki i koła kręciłyby się w odwrotnym kierunku-wszyscy kręcilibyśmy piękne back-flipy albo lądowali na plecach ;-)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 12.10.2004 09:03
Posty: 12
PostWysłany: 22.10.2004 08:30 
Serdeczne dzięki za odpowiedź , nogi na razie całe ( przydały się dobre buty i ochraniacze na kolana ) , dzisiaj potrenuję na hopie . Potem wybieramy się na piaskownie ( Kuźnica Warężyńska ) i Przeczyce jest tam bardzo niski poziom wody i można fajnie pojeździć. Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.02.2004 22:49
Posty: 94
Miejscowość: Wawa
Quad: Yamaha 660R Raptor
PostWysłany: 30.10.2004 18:09 
Cytuj:
W powietrzy dodanie gazu powoduje przechylenie quada do przodu a naciśnięcie hamulca tylnego obniżenie tyłu

to chyba odwrotnie, jak dodasz gazu to przechyla to tylu... a ja wiem dlaczego tak jest, to przez bezwladnosc tylnych kol. jak dodajesz gazu, kola przyspieszaja do przodu, co wywoluje "rowna i przeciwna reakcje", jak to powiedzial Newton, popychajac quada w przeciwnym kierunku, czyli do tylu. bioroc pod uwage roznice masy quada i tylnych kol, quad przechyla się nieznacznie.


simon: sprobuj dodac gazu przy samej krawedzi wyskoku, jak jeszcze tylne kola dotykaja podloza, do taje podobny efekt do jazdy na tylnych kolach, tyle ze w mniejszym stopniu

pozdro 600!!! :diabeł:

_________________
Wielkie yo!! :D


 
Profil

Rejestracja: 12.10.2004 09:03
Posty: 12
PostWysłany: 17.11.2004 10:10 
Dzięki dla yamy . To działa :szok:


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.