Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wheelie Raptor 660, nie da rady go podnieść.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 13:16



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Wheelie Raptor 660, nie da rady go podnieść. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 20.07.2013 12:58
Posty: 104
Imię: Marek
Quad: Raptor 660
Poprzednie quady: Sum
PostWysłany: 07.09.2014 21:42 
Wheelie Raptor 660, nie da rady go podnieść.
Witajcie

Otóż mam taki problem mam Raptora 660 i niedawno próbowałem zrobić wheelie. Niestety za żadne skarby nie da się tego zrobić. Próbowałem z 1, 2, Stawałem na tylnym stelażu, a quad ani drgnie. Na przodzie mam dosyć duży zderzak z halogenami.. Myślałem że zderzak jest przyczyną, że przód jest za ciężki żeby się podnieść, ale go zdjąłem i żadnej różnicy nie zauważyłem.

Jak oglądałem filmy na YouTube to wygląda to bardzo prosto, nawet na siedząco z 1 wygląda banalnie.

Jakieś sugestie ? Dzięki za odpowiedzi.


 
Profil

Rejestracja: 23.07.2007 13:06
Posty: 584
Quad: Honda TRX 440ex
PostWysłany: 28.09.2014 19:50 
Re: Wheelie Raptor 660, nie da rady go podnieść.
Pierwsza rzecz to regulacja zawieszenia, jeśli nie jest ustawione jak należy będziesz miał ciężko wyrwać sprzęt. Sprawdź to. Zawołaj jakiegoś pomocnika, usiądź na quadzie ustawionym na równej powierzchni w pełnym ekwipunku a pomocnik z miarką w ręku niech zmierzy odległość od ziemii do ramy za podnóżkami, a drugi pomiar wykona analogicznie na wysokości przedniego mocowania silnika. Wynik pomiaru z przodu powinien być większy od tyłu o jakieś 0,5-1,5cm. Przy prawidłowym ustawieniu (wyższym przodzie) bez problemu poderwesz przód nawet z gazu. A druga rzecz to praktyka, im więcej będziesz ćwiczył tym szybciej się nauczysz. Są magicy, którzy motorynkę przy odpowiednim balansie potrafią praktycznie z gazu postawić na koło.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 29.09.2014 07:29 
Re: Wheelie Raptor 660, nie da rady go podnieść.
motorynke to ja bez gazu stawiałem na koło używając wagi mojego ciała :D


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.