Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Honda TRX 500 FM - zmiana biegów
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 15:58



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Honda TRX 500 FM - zmiana biegów 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 21.11.2015 18:36
Posty: 1
Imię: Tomek
PostWysłany: 23.12.2015 20:35 
Honda TRX 500 FM - zmiana biegów
Witam,
Jestem nowy na forum. Mam na oku Hondę TRX 500 FM.
W zasadzie już ją oglądałem tylko nie miałem okazji się przejechać.
Wiem, że jest tam manualna skrzynia biegów. Tylko nie wiem za bardzo w jaki sposób biegi są zmieniane.

Lewa klamka ma dwie linki jedna od hamulca tylnego (i z tego co rozumiem to taki hamulec postojowy?).
Natomiast druga linka to sprzęgło i działa ono dopiero po wciśnięciu czerwonego guziczka przy klamce. Natomiast po puszczeniu klamki guzik z powrotem wyskakuje.
Czy te sprzęgło służy tylko do ruszania a biegi później wrzuca się nogą bez wciskania sprzęgła? Bo jak wcisnę sprzęgło podczas jazdy to automatycznie zahamuję :D Jedno drugie wyklucza.

Podpowiedzcie proszę bo jestem naprawdę zielony w tym temacie. Wolę się dopytać niż zniszczyć skrzynię.
Kiedyś jeździłem motocyklami to było dla mnie zrozumiałe natomiast w quadach z manualem trochę się pogubiłem

Z góry dzięki!


 
Profil

Rejestracja: 10.07.2011 20:55
Posty: 210
Miejscowość: B-stok czasem Suwałki
Quad: CAN-AM OUT.650
Poprzednie quady: LTZ KQ-700 Rincon 680
PostWysłany: 23.12.2015 22:05 
Re: Honda TRX 500 FM - zmiana biegów
Na tym Guziku masz pewnie literkę R to znaczy. Zaciągasz lewą klamkę nie jest to sprzęgło tylko hamulec wciskasz przycisk R a następnie na prawej manetce wciskasz strzałkę dół i masz wsteczny na wyświetlaczu wyskakuje R
Hondy mają skrzynie automatyczne(nie sportówki) biegi zmieniasz na prawej manetce strzałkami góra dół.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.12.2008 13:25
Posty: 489
Miejscowość: Stryszawa
Quad: Honda TRX420 FE BIG BEAR 400 CC
PostWysłany: 01.01.2016 20:00 
Re: Honda TRX 500 FM - zmiana biegów
Jak poprawnie technicznie powinna wyglądać taka zmiana w górę i dół? Ja przy zmianie w górę odpuszczam gaz do zera, zmiana i znowu gaz, podobnie przy redukcji.

_________________
jeśli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć
https://www.facebook.com/jarekstryszawa


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.