Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Quad vs Cross/Enduro WYWROTNOSC
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 18:32



Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Quad vs Cross/Enduro WYWROTNOSC 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.07.2007 17:01
Posty: 258
Miejscowość: Racibórz
Quad: a Bargain, aktualnie Suzuki LTZ
Poprzednie quady: Blaster, Raptor 350, Grizzly 600
PostWysłany: 26.02.2008 09:43 
Quad vs Cross/Enduro WYWROTNOSC
Wszystko zaczęło się w Kwietnie ubiegłego roku, kiedy to zaliczyłem dosyć mocną glebę na moim skuterku Peugeocie, postanowiłem go sprzedać(dostałem 3500zł) i kupić coś możliwie najmniej wywrotnego, i znalazłem na allegro quady na 4 kołach, ale czy quady są rzeczywiście mało wywrotne jak to się wydaje :?:
Zaznaczam że nigdy nie miałem okazji jeszcze na quadzie jechać, nie chciałbym się rozczarować, od tygodnia zacząłem szukać małe Crossy/Enduro coś takiego jak Yamaha DT 80 lub Honda MTX 80 za 2500zł. Nie potrzebuję sprzęta na tor, do skoków, czy do jazdy w metrowym błocie, potrzebuję czegoś do jazdy na boisko i na pole(polne drogi) nic więcej. Jednak najważniejszą kwestią jest czy jednoślad jest mniej wywrotny od czterokołowca :?: :?: Proszę o porady


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 15:00
Posty: 1275
Miejscowość: Częstochowa/SG City :D
Quad: Kymco MXU 250 , Suzuki Kingquad 750 EmBe-edition K8 , Kymco MAXXER 250
PostWysłany: 26.02.2008 13:43 
Na pewno jednoślad będzie bardziej podatny na wywrotki , wystarczy uślizg koła czy powiedzmy tyrpnięcie przez jadący samochód i nieszczęście gotowe, w quadzie jest zupełnie inaczej , quad jest pojazdem stabilnym, zakładając normalne użytkowanie. Wiadomo kiedy zaczniemy kombinować z szybszymi wejściami , w łuki , zakręty , wiraże trzeba stosować odpowiednią technikę , aby dociążyć koła po tej stronie quada , w którą skręcamy np. skręcamy w lewo całym quadem , dociążamy lewą stronę quada, jeśli w prawą to prawa strona quada) , w przeciwnym wypadku faktycznie grozi przewrotka , ale nie koniecznie.
Ogólnie stosowanie odpowiedniej techniki prowadzenia pojazdu i balans ciałem pomaga , czy to będzie skuter czy quad.
Są dwie główne różnice między prowadzeniem jednośladu i quada:
- poślizg na jednośladem (mam na myśli poślizgi bokiem) nigdy się nie uda przy takich prędkościach jakich możemy go wykonać na quadzie, jest on wręcz nie możliwy
- jeśli już zaliczymy wypadek na jednośladzie on w prosty sposób wysuwa się z pod naszego ciała (mówię o przykładowym ślizgu) , na quadzie sytuacja jest zupełnie inna , to quad leci na nas i trudniej odczepić samego jeźdźca od pojazdu i to nie ulega żadnej wątpliwości

Moim zdaniem nie masz podstaw do obaw i szukaj quada , bo frajda jaką dostarczają te pojazdy jest warta grzechu :)

_________________
Kymco MXU 250 sprzedany , Suzuki KQ 750 , sprzedany Kymco Maxxer 250 , Suzuki LTR 450 fun&race edition


 
Profil Gadu-Gadu
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.08.2005 11:23
Posty: 11
Miejscowość: Bydgoszcz
Quad: Grizzzzzzzzzzzzzzzzly
PostWysłany: 26.02.2008 13:53 
Ja mam inne zdanie !!!!
Mój przedmówca napisał dość mądre rzeczy o wchodzeniu w ślizg itp. ale kolego jeżeli jesteś skuterkowcem to zostań lepiej na jednośladzie bo jedna wywrotka na quadzie będzie dla Ciebie zdecydowanie boleśniejsza i kosztowniejsza niż cztery na jednośladzie.
pozdro i życzę braku wywrotek ;)

_________________
Pozdro 4 all


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.07.2007 17:01
Posty: 258
Miejscowość: Racibórz
Quad: a Bargain, aktualnie Suzuki LTZ
Poprzednie quady: Blaster, Raptor 350, Grizzly 600
PostWysłany: 26.02.2008 15:38 
EmBe napisał(a):
Moim zdaniem nie masz podstaw do obaw i szukaj quada

Jest jeszcze jeden główny problem - ograniczony budżet do 3500zł, jakiego quada kupię w tej cenie ? Może Bashana 200 którego mi rodzice sugerują ale go nie chcę, po drugie na tego crossa DT 80 mogę na niektórych jeździć na kartę motorową a to nie jest na żadnym quadzie możliwe.
Dylemat ogromny, szkoda że w Polsce nie ma używanych Quadów z lat 88-96 jak crossy bo takie kosztowałyby tylko 2500zł :bezradny:

_________________
2 SUW [img]http://bdudar.freehost.pl/emots/rzeznia.gif[\img] 4 SUW


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.07.2006 20:27
Posty: 320
Miejscowość: b-stok
Quad: YFZ 450
PostWysłany: 26.02.2008 19:59 
Do 3,5k nie kupisz quada ;)

_________________
www.bikepics.com/members/kuba9449 <--- Zapraszam


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.07.2007 17:01
Posty: 258
Miejscowość: Racibórz
Quad: a Bargain, aktualnie Suzuki LTZ
Poprzednie quady: Blaster, Raptor 350, Grizzly 600
PostWysłany: 26.02.2008 20:17 
O kuba9449 liczyłem na twoją odpowiedz ;)
Masz quada (YFZ) oraz crossa (dt 50) nie ? Co myślisz jest bardziej wywrotne ?
Jeździsz na obydwóch to masz porównanie.
ps. nie będę żadnych poślizgów bokiem, stuntów itp. robił ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.07.2006 20:27
Posty: 320
Miejscowość: b-stok
Quad: YFZ 450
PostWysłany: 26.02.2008 20:25 
Oporocz tego mam jeszcze cbr f4i. Quadem na pewno nie trzeba bac się poslizgow, bo na dt nie raz mialem srake ze przod mi ucieknie, cociaz przy dobrych oponach nie ucieknie. Quadem jest taki prbolem z ktorym się spotkalem, przy drifcie jak zlapie przyczepnosc to dupa! I jedno i drugie ma plusy i minusy. Jesli chodzi o zwykla wywrotke to raczej predzej na quadzie się wywalisz a jesli o uslizg to zdecydowanie moto jest niebezpieczniejsze.

_________________
www.bikepics.com/members/kuba9449 <--- Zapraszam


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2007 21:30
Posty: 531
Miejscowość: Katowice
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 27.02.2008 00:21 
Jeździłem na motocyklu enduro, teraz na quadzie. Wg mnie quad jest bardziej stabliny przy mniejszych prękościach. Tak w okolicach 80 km/h i więcej na szutrze pewniej czuję się już na motocyklu, który ma większy skok zawieszenia (mam na myśli enduro).


 
Profil

Rejestracja: 29.02.2008 13:40
Posty: 106
Miejscowość: Łomża
Quad: Suzuki ltz 400.....Wiosna 09 USA R700
PostWysłany: 06.03.2008 17:48 
A kto jezdzil na mini bike'u to dopiero jest niebezpieczne. Wnoszac do tematu moim zdaniem quady sa bardziej niebezpieczne bo na kazdym zakrecie musisz sam balansowac a nie jak na motorze ze to jusz motor robi praktyczxnie za ciebie , chodzi mi o to ze przy skrecaniu motocyklem sam się poczylasz z wyczucia

_________________
Pozdrawiam

Staram się pisać poprawnie po polsku, precz z dziećmi neo


 
Profil

Rejestracja: 23.08.2005 16:04
Posty: 1411
Quad: Bashan 110
PostWysłany: 06.03.2008 22:41 
Na quadzie na pewno trudniej glebę zaliczyć niż na motorze.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.07.2007 17:01
Posty: 258
Miejscowość: Racibórz
Quad: a Bargain, aktualnie Suzuki LTZ
Poprzednie quady: Blaster, Raptor 350, Grizzly 600
PostWysłany: 14.03.2008 14:32 
A co myślicie o wywrotności Trike ?
Image
Ciekawi mnie dlaczego rząd amerykański wycofał je ze sprzedaży w usa w latach 80-tych, dlaczego ?
Przecież nie wygląda to wywrotniej niż jednoślady, jeździł ktoś na tym ? Dlaczego one są tak wywrotne ? Może po prostu zbyt wielka moc (Yamaha Tri-z 56koni) wywracała te maszyny ?
Na allegro pojawiła się aukcja takiej Yamahy niby nowej za 9900zł http://moto.allegro.pl/item328766667_quad_yamaha_tri_z_250.html
Musiała 23 lata w kartonie przeleżeć :uśmiech:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 14.03.2008 16:37 
Wycofano je właśnie ze względu na olbrzymią ilosć wypadków - gleb przy dużej prędkości. Nie były one zbyt stabilne, przy ostrym skręcie trzeba dużej wprawy by nie zostać wyekspediowanym w kosmos... Nie są wywrotne bo nie mają czterech punktów podparcia, ani nie da się na nich tak balansować jak na motocyklu :)

Może i nowa jest - problem w tym że pierwsza wyszła w 1985, a ostatnia w 1986 ;)

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.