Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Sladami Niedzwiedzia - Szwecja - Hammarstrand -22-30.08.2011
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 17:43

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "IMPREZY ATV"
Warunki zamieszczania informacji o imprezach na stronie Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców –ATV Polska

Zgłoszenia imprez są płatne:
• Koszt zamieszczenia jednej imprezy - 60 zł netto

Z opłat zwolnieni są:
• Organizatorzy zrzeszeni w Polskim Związku Motorowym
• Organizatorzy zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Czterokołowców -ATV Polska
• Organizatorzy, którzy mają aktualnie wykupioną dowolną formę reklamy na stronie ATV Polska (możliwość darmowego zgłoszenia maksymalnie 3 imprez w roku)
• Organizatorzy imprez charytatywnych, proekologicznych oraz takich, w których od uczestników nie jest wymagana opłata wpisowa

Miejsce emisji ogłoszenia:
Kalendarz Imprez ATV Polska oraz dział „Imprezy ATV” na Forum ATV Polska

Warunkiem zamieszczenia informacji o imprezach na stronie ATV Polska jest:
1. Przesłanie e-mailem na adres [email protected] następujących danych Organizatora, , wymaganych do wystawienia faktury: pełna nazwa, adres siedziby, NIP, nr KRS, imię i nazwisko osoby kontaktowej, telefon kontaktowy, strona www, e-mail. Oraz danych o zgłaszanej imprezie – miejsce, termin rozegrania imprezy, charakterystyka imprezy.
2. Zgłoszenie imprezy do Kalendarza Imprez ATV Polska za pośrednictwem Formularza Zgłoszeniowego.
3. Ogłoszenie zostanie opublikowane po wpłynięciu należności na konto ATV Polska.
Nazwa odbiorcy: POLSKIE STOWARZYSZENIE CZTEROKOŁOWCÓW-ATV POLSKA
Siedziba: PL. SZCZEPAŃSKI 8, 31-011 KRAKÓW
Nr rachunku odbiorcy: Alior Bank 52 2490 0005 0000 4520 8333 6051
Tytułem:ogłoszenie imprezy, nazwa imprezy
Kwota: 60 zł netto
4. Zabrania się w treści postów na forum umieszczania logotypów sponsorów oraz partnerów. Dozwolone jest jedynie podanie ich nazw własnych.
5. Złamanie niniejszych warunków uniemożliwi Organizatorowi zamieszczanie kolejnych ogłoszeń w przyszłości.
6. Ogłoszenia zamieszczane przez osoby trzecie będą usuwane.

Ogłoszenia niekomercyjne w dziale „IMPREZY ATV”

Upoważnionymi do zamieszczania ogłoszeń niekomercyjnych w dziale "Imprezy ATV" są wyłącznie osoby będące aktywnymi użytkownikami forum tj.
-posiadające min. 3 miesięczny staż na forum oraz
-posiadające minimum 50 napisanych postów. Dotyczy postów pisanych tylko w działach forum ogólnego ( Uwaga! Nie dotyczy działów regionalnych, squadów prywatnych, Hyde Parku, powitalni, giełdy itd).

Ogłoszenia niekomercyjne nie mogą zawierać w swojej treści bezpośrednich informacji o danych dotyczących wpisowego oraz informacji o uzyskiwaniu jakichkolwiek korzyści z tytułu wzięcia udziału dla jakiejkolwiek osoby lub firmy.
Ogłoszenia nie może wprowadzać osoba będąca organizatorem lub inna osoba, która zajmuje się handlem na forum i poprzez jej upublicznianie zwiększa swój autorytet oraz odnosi inne korzyści z tego wynikające

Administracja Forum ATV Polska ma prawo nie zatwierdzić tematu bez podania przyczyny.

ATV Polska nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń komercyjnych oraz za przebieg opisanej imprezy.

Kontakt w sprawie zamieszczenia ogłoszenia:
[email protected]
tel. + 48 601 590 301



Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Sladami Niedzwiedzia - Szwecja - Hammarstrand -22-30.08.2011 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.05.2010 20:00
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
Quad: KQ750
Poprzednie quady: G7
PostWysłany: 19.07.2011 11:56 
Sladami Niedzwiedzia - Szwecja - Hammarstrand -22-30.08.2011
ŚLADAMI NIEDŹWIEDZIA W SZWECJI

Uwaga!

Tego jeszcze nie było… czy odważycie się wyruszyć śladami niedźwiedzia przez dziewicze tereny Szwecji? Bagna, bezdroża, dzicz, martwy wodospad…

Punktem docelowym naszej szwedzkiej przygody jest Hammarstrand – miasteczko położone na dnie dawnego jeziora Ragundasjön. Prawdziwy raj dla quadów. Na uczestników czeka każdy rodzaj terenu od błota, przez kamieniste szutry, bagna, ostre podjazdy, malownicze jeziora ukryte głęboko w lasach otaczających miasto.
Bazą wypadową są domki położone na obrzeżach miasta, w których zapewnione będzie zakwaterowania przez cały czas pobytu. Domki są 6-osobowe (3 pokoje dwuosobowe, salon z kominkiem, taras, sauna, aneks kuchenny).

Główną atrakcją imprezy są trasy dla skuterów śnieżnych, które latem zmieniają się w raj dla quadów.
TERMIN: 22-30 sierpnia 2011 r. (2 dni na dojazd, 5 pełnych dni na miejscu i 2 dni na powrót).
KOSZT: 4600 zł – w cenę wliczony jest: transport quadów, osób, przeprawa promem (w tym kajuta z łazienką), zakwaterowanie na miejscu, ubezpieczenie, opieka organizatorów, w razie awarii quada pomoc techniczna.


KONTAKT: 512 495 342
[email protected]
http://WWW.hardcorowewyprawy.pl
Zgłoszenia i zaliczki najpóźniej do 5 sierpnia.

PLAN IMPREZY:
21.08 – uczestniczy dostarczają do naszej firmy quady lub istnieje możliwość ich odbioru na terenie Warszawy lub bliskich okolic,
22.08 :
8.00 – zbiórka,
8.30 – jeden papieros,
8.45 – przygodę czas zacząć!
16.00 – wjazd na prom ( na promie: dyskoteki, potańcówki i inne atrakcje).
23.08:
13.00 – zjazd z promu (lądujemy na ziemi szwedzkiej)
20.00 – docieramy na miejsce, załatwiamy sprawy organizacyjne i wreszcie czas wolny.
24-28.08 – swawola (zwiedzanie szwedzkiego krajobrazu, odkrywanie szlaków turystycznych, ganianie niedźwiedzia, testowanie okolicznych bagien, wieczorny zasłużony odpoczynek przy ognisku).
29.08:
9.00 – ruszamy z ,powrotem do ojczystego kraju,
16.00 – wjazd na prom,
30.08:
13.00 – lądujemy w Polsce,
20.00 – docieramy do Warszawy.

Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy tutaj na forum bądź pod numerem kontaktowym podanym wyżej :)

tak mieszkamy:
Image
By elements2000 at 2011-07-19

tak jezdzimy i zwiedzamy:
Image
By elements2000 at 2011-07-19
Image
By elements2000 at 2011-07-19
Image
By elements2000 at 2011-07-19
Image
By elements2000 at 2011-07-19
Image
By elements2000 at 2011-07-19
Image
By elements2000 at 2011-07-19
Image
By elements2000 at 2011-07-19
Image
By elements2000 at 2011-07-19
Image
By elements2000 at 2011-07-19
Image
By elements2000 at 2011-07-19
Image
By elements2000 at 2011-07-19

ZAPRASZAMY!!!


Ostatnio zmieniony przez D.L-G, 19.07.2011 14:57, edytowano w sumie 1 raz

Zatwierdzone przez ATV Polska



 
Profil WWW
ATV Polska Member

Rejestracja: 20.12.2006 18:05
Posty: 1987
Miejscowość: Piaseczno
Quad: ciężkie czasy ;(
PostWysłany: 19.07.2011 14:16 
Re: Sladami Niedzwiedzia - Szwecja - Hammarstrand -22-30.08.
zawsze chciałem zwiedzić ten kraj widać tereny extra.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 19.07.2011 14:24 
Re: Sladami Niedzwiedzia - Szwecja - Hammarstrand -22-30.08.
Element

Proszę odpowiedź mi na pytanie: jak z legalnością tych wypraw, byłem wiele razy w zimę w Szwecji na wyprawach skuterami śnieżnymi i oczywiście widząc potencjał terenu pytałem o możliwość jazdy quadem po szlakach skuterowych, odpowiedź zawsze była taka, że zimą skuterami tak, latem quadami NIE. Uzasadnienie było takie, że skuter porusza się po warstwie śniegu nie naruszając podłoża co w wypadku quada jest nieuniknione.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.01.2006 22:11
Posty: 1144
Miejscowość: Pinczyn
Quad: OUTLADER XTP 1000 Honda Rincon
Poprzednie quady: ATV 250 , Kymco MXU 500 , Kawasaki BF 750i , Kymco MXU 150 , Honda Rincon , Outlander XT 800R Wild Cat 1000
PostWysłany: 19.07.2011 14:28 
Re: Sladami Niedzwiedzia - Szwecja - Hammarstrand -22-30.08.
Cytuj:
zawsze chciałem zwiedzić ten kraj widać tereny extra.


To na co czekasz :?: :?: Bierz sprzęta i wiosłuj za bałtyk ........... :> :>

_________________
https://picasaweb.google.com/ELPOL.RAF


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Squad 3miasto
Squad 3miasto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 17:18
Posty: 1039
Miejscowość: Gdańsk
Quad: ???
Poprzednie quady: Rally 200, Out 800 R, Out 800 MAX XT, Renia 800 Xxc
PostWysłany: 19.07.2011 14:48 
Re: Sladami Niedzwiedzia - Szwecja - Hammarstrand -22-30.08.
2can napisał(a):
że zimą skuterami tak, latem quadami NIE. Uzasadnienie było takie, że skuter porusza się po warstwie śniegu nie naruszając podłoża co w wypadku quada jest nieuniknione.

U nas niczym nie wolno po lasach i co z tego :?: :idea: :oczy:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.05.2010 20:00
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
Quad: KQ750
Poprzednie quady: G7
PostWysłany: 19.07.2011 15:52 
Re: Sladami Niedzwiedzia - Szwecja - Hammarstrand -22-30.08.
2can

spedzilismy w Szwecji ponad 2 tyg w tym roku zwiedzilismy wiekszosc tras tych skuterowych i innych,
rozmawilismy z miejscowymi również z lekarzem który sklada wszelkich polamacnow co smigaja tam na crossach - nikt zlego slowa nie powiedzial na quady takze nikt nie wspomnial o jakimkolwiek zakazie ludzie przyjmowali nas bardzo cieplo, pozdrawiali po drodze itd.
Miejscowi takze smigaja na crossach i quadach takie sprzety tam stoja praktycznie pod kazdym domem.
Przy wjezdzie do lasu nie spotkasz szlabanu czy zakazu tak jak w naszym pieknym kraju.

Pozdrawiam :)


 
Profil WWW
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 19.07.2011 16:45 
Re: Sladami Niedzwiedzia - Szwecja - Hammarstrand -22-30.08.
brylant

ale gdzie Tym tam widzisz świetne tereny na tych fotach ???

sorki Element ale foty mnie nie urzekły :bezradny:

ale o gustach....się dyskutuje inaczej ;)

dużo bardziej podobały mi się te foty co nasz ptak forumowy Wrona (sorki Krzychu) :D zapodał z firmowego wypadu skutrami...w zimie, ze śniegiem po pachy....no i oczywiście na Polarisach :uśmiech:

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
ATV Polska Member

Rejestracja: 20.12.2006 18:05
Posty: 1987
Miejscowość: Piaseczno
Quad: ciężkie czasy ;(
PostWysłany: 19.07.2011 18:45 
Re: Sladami Niedzwiedzia - Szwecja - Hammarstrand -22-30.08.
Sanol napisał(a):
ale gdzie Tym tam widzisz świetne tereny na tych fotach ???


Sanol pewnie jak bym pochodził z krakowa nie zrobiły by na mnie też wrażenia. Po pierwsze skandynawie widziałem na innych zdjeciach, po 2 fotka 2 od góry już mi się podoba. ;) po 3 słyszałem od kolegów którzy byli tam na moto że jest super.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.04.2011 07:15
Posty: 106
Miejscowość: WIELKOPOLSKA
Quad: G700
PostWysłany: 19.07.2011 19:03 
Re: Sladami Niedzwiedzia - Szwecja - Hammarstrand -22-30.08.
Oczywiście sprawdziliście czy nie konfiskują quada za jazdę drogą leśną :?:

:uśmiech:

Image

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6AsxoJ-HoM8


 
Profil
ATV Polska Member

Rejestracja: 20.12.2006 18:05
Posty: 1987
Miejscowość: Piaseczno
Quad: ciężkie czasy ;(
PostWysłany: 19.07.2011 20:12 
Re: Sladami Niedzwiedzia - Szwecja - Hammarstrand -22-30.08.
Sanol musz poprawić napisałem ze gdybym był z krakowa w sensie że wy macie góry ;) i piękne widoki
ja mam tylko dym z kominów i syf nad wisłą.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2010 21:38
Posty: 1595
Miejscowość: Ruda Śląska
Quad: Can-Am Outlander
PostWysłany: 19.07.2011 20:45 
Re: Sladami Niedzwiedzia - Szwecja - Hammarstrand -22-30.08.
Więc jak jest ? legalnie czy na pałę?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.05.2010 20:00
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
Quad: KQ750
Poprzednie quady: G7
PostWysłany: 19.07.2011 21:27 
Re: Sladami Niedzwiedzia - Szwecja - Hammarstrand -22-30.08.
Tak, jest legalne.


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 19.07.2011 21:50 
Re: Sladami Niedzwiedzia - Szwecja - Hammarstrand -22-30.08.
Element napisał(a):
nikt zlego slowa nie powiedzial na quady takze nikt nie wspomnial o jakimkolwiek zakazie ludzie przyjmowali nas bardzo cieplo, pozdrawiali po drodze itd.
Miejscowi takze smigaja na crossach i quadach takie sprzety tam stoja praktycznie pod kazdym domem.
Przy wjezdzie do lasu nie spotkasz szlabanu czy zakazu tak jak w naszym pieknym kraju.

-delikatnie mówiąc ta odpowiedz to żadna odpowiedz.
Pokieruję się trochę Norwegią którą znam także od strony offroudu.Jak wiadomo zarówno Szwecja jak i Norwegia to prawie to samo (obydwa państwa prześcigają się wręcz w tworzeniu idiotycznych praw) ALE-
-w całej Norwegii jest bezwzględny zakaz wjazdu quadem i crossem na drogi polne,gruntowne i uchowaj boże-LEŚNE!!
dokładnie dotyczy to dróg takich 'niczyich' o dróżka to sobie wjade...nie,nie wolno.Wolno tylko po drogach dopuszczonych specjalnie do takiego ruchu :
-Motorferdsel
-Barmarksløyper
O ile się dobrze orientuje takie drogi (w/w) występują tylko w Ich 'województwie' Finnmark,czyli najdalej na północ wysunięty rejon.W pozostałych 'województwach' norweskich (fylke) nie występują takowe drogi (ale 100% pewności nie mam).
Zasady poruszania się po tychże drogach są dość ściśle określone (dotyczy tylko Finnmarku)np;
-można się po nich poruszać tylko od 01.07-do bodaj 30.09 a i to musi jeszcze corocznie potwierdzić gmina
-w/w drogi dzielą się na ogólnie dostępne i dostępne za spec przyzwoleniem od gminy (dojazd do daczy,do zwierząt,na polowanie)
-występują ograniczenia wagowe quadów
-to już nie ma co wspominać o nie zjeżdżaniu ze szlaków itp.
Kara za zjechanie ze szlaku,albo poruszanie się inną niż wyznaczona to około 30 000 NOK (c 14 500zł)
Ostatnimi czasy w związku z nagonką na quady w Norwegii (zarejestrowanych 30 000-przyrost o 5000 sztuk w zeszłym roku) Ministerstwo bodaj Środowiska poważnie się zastanawia nad ograniczeniem wydawania zezwoleń na jazde w w/w przypadkach,raz, i dwa-nad zamknięciem co niektórych tras ogólnie dostępnych.
Podam linka z mapą tychże tras w Finnmarku,należy kliknąć w legendzie <Løyper> i po rozwinięciu kliknąć <Barmarksløyper> trasy wyświetlą się na fioletowo.http://www.nordatlas.no/default.aspx?gui=1&lang=2
Łącznie jest w Finnmarku 740km tras dla małego offroudu (quady crossy) tras dla skuterów śnieżnych -ponad 5000km.
Policja ostatnimi czasy szczególnie zajęła się quadowcami (w przeciwieństwie do crossowców,którzy są praktycznie bezkarni,czyt-nieuchwytni).
Znając co nieco realia szwedzkie,i w miarę dobrze norweskie,powiem tak-szczerze wątpię,a już na pewno wypadało by się podeprzeć jakąś konkretną mapą z wyznaczoną spec drogą dla pojazdów silnikowych,ewentualnie tłumaczeniem odpowiedniej ustawy określającej zasady poruszania się poj.silnikowym.
Być może w Królestwie Szwecji jest inaczej niż w "ostatnim socjalistycznym państwie Europy,Norwegii" - (słowa króla Szwecji Karola XVI Gustawa)-może.

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 24.09.2008 06:31
Posty: 2921
PostWysłany: 19.07.2011 22:07 
Re: Sladami Niedzwiedzia - Szwecja - Hammarstrand -22-30.08.
barabasz


zmartwiło mnie to co napisałeś bo wciąż myślę o wyprawie do Norwegii, a po tym, co czytam już wiem, że to niemożliwe :(


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 19.07.2011 23:08 
Re: Sladami Niedzwiedzia - Szwecja - Hammarstrand -22-30.08.
Królestwo Szwecji zdecydowanie różni się od państwa Norek (jak między sobą Szwedzi nazywają Norwegów)
Ma zdecydowanie bardziej liberalne prawo jeżeli chodzi o skutery snieżne ( moja wiedza nie dotyczy quadów - nie znam tematu, co słyszałem napisałem) Tras śnieżnych w Szwecji są setki tysięcy kilometrów - wszystkie doskonale oznakowane i utrzymane. Skuter śniezny jest tam elementem kultury i jedynym środkiem transportu tak powszechnym jak u nas samochód. Szwedzi są dumni ze swojej postawy wobec skuterów i wręcz wyśmiewają radykalnych Norwegów, którzy potrafią helikopterem gonić tych co zjadą z wytyczonych dróg, a tych jest co kot napłakał... Norwegowie zresztą tłumnie jeżdżą do sąsiada pojeździć sobie swobodnie.
Tak więc różnice są znaczne...

Image

Image

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


Ostatnio zmieniony przez 2can 19.07.2011 23:08, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.