Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Regulamin Medyczny PZM. Badania ważne 12 miesięcy.
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 17.10.2019 12:38

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "ZAWODY KRAJOWE"
Warunki zamieszczania informacji o imprezach na stronie Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców –ATV Polska

Zgłoszenia imprez są płatne:
• Koszt zamieszczenia jednej imprezy - 60 zł brutto

Z opłat zwolnieni są:
• Organizatorzy zrzeszeni w Polskim Związku Motorowym
• Organizatorzy zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Czterokołowców -ATV Polska
• Organizatorzy, którzy mają aktualnie wykupioną dowolną formę reklamy na stronie ATV Polska (możliwość darmowego zgłoszenia maksymalnie 3 imprez w roku)
• Organizatorzy imprez charytatywnych, proekologicznych oraz takich, w których od uczestników nie jest wymagana opłata wpisowa

Miejsce emisji ogłoszenia:
Kalendarz Imprez ATV Polska oraz dział „Zawody Krajowe” na Forum ATV Polska

Warunkiem zamieszczenia informacji o imprezach na stronie ATV Polska jest:
1. Przesłanie e-mailem na adres klub@atvpolska.pl danych Organizatora, wymaganych do wystawienia faktury : pełna nazwa, adres siedziby, NIP, nr KRS, imię i nazwisko osoby kontaktowej, telefon kontaktowy, strona www, e-mail. Oraz danych o zgłaszanej imprezie – miejsce, termin rozegrania imprezy, charakterystyka imprezy.
2. Zgłoszenie imprezy do Kalendarza Imprez ATV Polska za pośrednictwem Formularza Zgłoszeniowego.
3. Ogłoszenie zostanie opublikowane po wpłynięciu należności na konto ATV Polska. Dane do przelewu zostaną wysłane po spełnieniu w/w warunków.
4. Zabrania się w treści postów na forum umieszczania logotypów sponsorów oraz partnerów. Dozwolone jest jedynie podanie ich nazw własnych.
5. Złamanie niniejszych warunków uniemożliwi Organizatorowi zamieszczanie kolejnych ogłoszeń w przyszłości.
6. Ogłoszenia zamieszczane przez osoby trzecie będą usuwane.Kontakt w sprawie zamieszczenia ogłoszenia:
info@atvpolska.pl
tel. + 48 601 590 301Odpowiedz  [ 1 post ] 
Regulamin Medyczny PZM. Badania ważne 12 miesięcy. 
Autor Wiadomość
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5569
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 09.01.2013 08:33 
Regulamin Medyczny PZM. Badania ważne 12 miesięcy.
Poniżej zamieszczam fragment Regulaminu Medycznego PZM, który wszedł w życie z dniem 1 stycznia 2012 r., dotyczący orzekania zdolności do uprawiania sportu.
Regulamin Medyczny daje możliwość wykonywania badań okresowych dla zawodników pow. 23 roku życia co 12 miesięcy - zgodnie z decyzją lekarza. Dla zawodników do 23 roku życia 6-miesięczny okres ważności badań pozostaje bez zmian.

W związku z wprowadzeniem Regulaminu Medycznego PZM zostają wprowadzone karty zdrowia, W sezonie 2012 będą obowiązywały dotychczasowe książeczki zdrowia, jak i nowe karty zdrowia, które od 2013 roku będą jedynym obowiązującym dokumentem.

Pełna wersja Regulaminu Medycznego PZM znajduje się na stronie www.pzm.pl


Rozdział 5
Zdolność do uprawiania sportu

Art. 15.
1. Żaden zawodnik nie może otrzymać licencji uprawniającej do udziału w zawodach bez przedstawienia orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uprawiania określonej dyscypliny sportu.
2. Osoba ubiegająca się o przyznanie licencji zawodnika podlega ogólnym badaniom lekarskim oraz badaniom specjalistycznym i diagnostycznym w zakresie niezbędnym do wydania orzeczenia.
3. Każdy adept i zawodnik, który podczas uprawiania sportu doznał urazów, w tym urazu głowy, zmian przeciążeniowych i utraty przytomności podlega badaniom kontrolnym.
4. Każdy adept i zawodnik podlega badaniom okresowym. Stosowne przepisy zawarte są w art. 17.

Art. 16.
1. Zaświadczenie, o którym mowa w art. 15 ust. 1 wydaje lekarz specjalista w dziedzinie medycyny sportowej lub lekarz posiadający certyfikat nadany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej.
2. Badania okresowe oraz kontrolne, o których mowa w art. 15 ust. 3 i 4 przeprowadza lekarz specjalista w dziedzinie medycyny sportowej lub lekarz posiadający certyfikat nadany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej.
3. Zawodnik mający zaświadczenie lekarskie orzekające czasową niezdolność do pracy, nie może brać udziału w zawodach oraz treningach. Niezdolność do pracy jest automatycznie niezdolnością do czynnego uprawiania sportu.

Art. 17.
1. Okresowe badania zawodników i adeptów przeprowadza się nie rzadziej niż co 6 miesięcy dla zawodników do ukończenia 23. roku życia, a dla pozostałych co 12 miesięcy.
2. Zdolność do uprawiania sportu stwierdzona w wyniku badań okresowych i kontrolnych odnotowana jest w karcie zdrowia zawodnika sportów motorowych, która musi zostać przedstawiona łącznie z licencją, aby wziąć udział w zawodach. Powyższe dotyczy każdego zawodnika, niezależnie od narodowości i posiadanego obywatelstwa.
Wzory karty zdrowia zawodnika sportów motorowych znajdują się w załącznikach do niniejszego regulaminu (załącznik nr 1 dotyczy sportu motocyklowego, załącznik nr 2 dotyczy sportu samochodowego i kartingowego).
3. Jeżeli podczas uprawiania sportu zawodnik doznał urazów, które wykluczają dalszy udział zawodnika w zawodach, lekarz zawodów dokonuje wpisu do karty zdrowia zawodnika. Po wpisie do karty zdrowia, zawodnik podlega kontrolnym badaniom lekarskim, w wyniku których w karcie zostanie odnotowana zdolność do uprawiania sportu.

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , dlechowicz@atvpolska.pl

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


Ostatnio zmieniony przez D.L-G 09.01.2013 08:33, edytowano w sumie 4 razy 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.
EDP.PL