Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Zasady Rozgrywek Cross Country 2013
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 16:10

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "ZAWODY KRAJOWE"
Warunki zamieszczania informacji o imprezach na stronie Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców –ATV Polska

Zgłoszenia imprez są płatne:
• Koszt zamieszczenia jednej imprezy - 60 zł brutto

Z opłat zwolnieni są:
• Organizatorzy zrzeszeni w Polskim Związku Motorowym
• Organizatorzy zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Czterokołowców -ATV Polska
• Organizatorzy, którzy mają aktualnie wykupioną dowolną formę reklamy na stronie ATV Polska (możliwość darmowego zgłoszenia maksymalnie 3 imprez w roku)
• Organizatorzy imprez charytatywnych, proekologicznych oraz takich, w których od uczestników nie jest wymagana opłata wpisowa

Miejsce emisji ogłoszenia:
Kalendarz Imprez ATV Polska oraz dział „Zawody Krajowe” na Forum ATV Polska

Warunkiem zamieszczenia informacji o imprezach na stronie ATV Polska jest:
1. Przesłanie e-mailem na adres [email protected] danych Organizatora, wymaganych do wystawienia faktury : pełna nazwa, adres siedziby, NIP, nr KRS, imię i nazwisko osoby kontaktowej, telefon kontaktowy, strona www, e-mail. Oraz danych o zgłaszanej imprezie – miejsce, termin rozegrania imprezy, charakterystyka imprezy.
2. Zgłoszenie imprezy do Kalendarza Imprez ATV Polska za pośrednictwem Formularza Zgłoszeniowego.
3. Ogłoszenie zostanie opublikowane po wpłynięciu należności na konto ATV Polska. Dane do przelewu zostaną wysłane po spełnieniu w/w warunków.
4. Zabrania się w treści postów na forum umieszczania logotypów sponsorów oraz partnerów. Dozwolone jest jedynie podanie ich nazw własnych.
5. Złamanie niniejszych warunków uniemożliwi Organizatorowi zamieszczanie kolejnych ogłoszeń w przyszłości.
6. Ogłoszenia zamieszczane przez osoby trzecie będą usuwane.



Kontakt w sprawie zamieszczenia ogłoszenia:
[email protected]
tel. + 48 601 590 301



Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Zasady Rozgrywek Cross Country 2013 

Deklaruję swój udział w zawodach Cross Country 2013
TAK 62%  62%  [ 18 ]
NIE 21%  21%  [ 6 ]
NIE WIEM 17%  17%  [ 5 ]
Razem głosów : 29

Zasady Rozgrywek Cross Country 2013 
Autor Wiadomość
Wiceprezes ATV Polska & Członek GKSM PZM ds. Quadów

Rejestracja: 18.11.2003 09:19
Posty: 496
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 08.11.2012 15:26 
Zasady Rozgrywek Cross Country 2013
Tradycyjnie po sezonie jest czas na zastanowienie nad regulaminami na następny sezon.
Tym wszystkim, którzy pomimo trudnych czasów zdecydowali się startować w tak wyczerpującej dyscyplinie sportu motocyklowego jaką jest CC wielkie gratulacje i podziękowania za sportową walkę na trasach całej Polski.
W tym sezonie zanotowaliśmy niestety kolejny spadek ilości zawodników zarówno MP jak i PP CC.
Niestety zbyt duża ilość rund Pucharu Polski spowodowała zmęczenie samych zawodników i rozciągnięcie zawodów po przekątnej Polski spowodowało szczególnie duży spadek ilości startujących w drugiej części sezonu.
Czas kryzysowy nie sprzyja większym wydatkom na koszty wyjazdów i też trudno się temu dziwić.

Nie wszyscy pamiętają, że w październiku jak co roku do wszystkich klubów dotarły pisma z prośbą o przesyłanie swoich uwag na drukach publikowanych na stronie PZM.
Część uwag od organizatorów i zawodników dotarła już do biur ZG PZM i wynika z nich, że maksymalna ilość rund w sezonie 2013 powinna się zamknąć w 7 dwudniowych zawodach wspólnych dla PP i MP.
Część organizatorów zgłosiła wzorem tego roku zawody jednodniowe w PP , ale sami się zastanawiają, czy jest sens na jeden dzień jechać pół Polski i prowadzone są rozmowy na ten temat.
Są też rozbieżne zdania w sprawie odliczenia rund z najmniejszą ilością punktów, ale maksymalna sugerowana ilość odliczonych rund przy 14 w sezonie to 2 rundy ( ja sam byłbym za nie odliczaniem tak jak było w czasach kiedy startowałem).
Dyskutowane jest też zniesienie obowiązku przechodzenia zawodnika wygrywającego PP do MP i faktycznie nakazywanie chyba nie jest konieczne, bo nie powinno się wymuszać zmianę licencji na wyższą kategorię.
W sprawach dotyczących klas sugerowane jest połączenie w MP CC klasy S1 i S2 ze względu na małą ilość uczestników, która oscylowała wokół cyfry 12 w każdej z klas, a także zmiana wieku motocyklisty Junior MP CC i podniesienie górnej granicy do 23 lat. Junior 2K pozostaje na razie bez komentarzy co do granicy wiekowej.
Wiek w klasach Quad nie wymaga korekt i po doświadczeniach obecnego sezonu w PP CC klasa Quad 4K zostanie wchłonięta podobnie jak w MP CC do klasy Quad Open. Średnia ilość startujących w tym sezonie wynosiła 3- 4 uczestników więc jak widać nie ma możliwości utworzenia klasy w takich warunkach nawet po dopuszczeniu do niej w PP zawodników z licencją A. Od tego sezonu kto ma licencję A i pojazd 4K ma prawo startu w MP CC, a jak pojazd 4K i licencja B to w PP CC
W PP jest wniosek o stworzenie nowej klasy Klubowej z liczeniem wyników wszystkich zawodników klas motocyklowych i quadowych. Dla aktywnych klubów to faktycznie szansa na motywowanie swoich zawodników do startu w cały sezonie i może to pomóc w zwiększeniu frekwencji na zawodach.

Póki co jest jeszcze czas na zastanawianie i wysyłanie wniosków przez kluby, jeżeli nie wysłaliście to proszę o przekazanie uwag swoim klubom.
Jacek Bujański


Ostatnio zmieniony przez D.L-G, 19.11.2012 10:10, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.05.2007 15:11
Posty: 1332
Miejscowość: RADOM
Quad: Yamaha YFZ 450 x3
Poprzednie quady: Yamaha BLASTER, YFZ, YFZ
PostWysłany: 11.11.2012 19:36 
Re: Zasady Rozgrywek Cross Country 2013
Jacek Bujański Mr.Quad napisał(a):
Dyskutowane jest też zniesienie obowiązku przechodzenia zawodnika wygrywającego PP do MP i faktycznie nakazywanie chyba nie jest konieczne, bo nie powinno się wymuszać zmianę licencji na wyższą kategorię.

Ja uważam że ten obowiązek powinno mieć trzech pierwszych zawodników z PP. Jeśli nikt nie będzie miał takiego obowiązku to nie będzie tego robił bo po co ma walczyć w MP o 5 czy 6 miejsce jak może mieć puchar za 1 miejsce. Przez to nikt nowy nie przychodzi, a jak by przyjechał nowy zawodnik i zobył dobre miejsce mogło by to spowodować chęci do dalszej jazdy.
Ja dla przykładu, zdobywając 2 miejsce w klasyfikacji generalnej nie mam obowiązku ale CHCĘ i przechodzę do MP by zrobić miejsce nowym zawodnikom

_________________
Chyba się uzależniłem :^^D: jestem quadoholikiem :wizi:


#96 Piotr Wasik
Quadimodo Racing Team


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.08.2012 23:33
Posty: 77
Miejscowość: Bydgoszcz
Imię: Maksym
Quad: KQ750 , Can Am 800 XXC
Poprzednie quady: KQ450
PostWysłany: 11.11.2012 20:11 
Re: Zasady Rozgrywek Cross Country 2013
Jaka jest szansa ze za pare lat przywroca klase 4k??


 
Profil Facebook
Wiceprezes ATV Polska & Członek GKSM PZM ds. Quadów

Rejestracja: 18.11.2003 09:19
Posty: 496
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 11.11.2012 23:03 
Re: Zasady Rozgrywek Cross Country 2013
lipton napisał(a):
Ja uważam że ten obowiązek powinno mieć trzech pierwszych zawodników z PP. Jeśli nikt nie będzie miał takiego obowiązku to nie będzie tego robił bo po co ma walczyć w MP o 5 czy 6 miejsce jak może mieć puchar za 1 miejsce. Przez to nikt nowy nie przychodzi, a jak by przyjechał nowy zawodnik i zobył dobre miejsce mogło by to spowodować chęci do dalszej jazdy.
Ja dla przykładu, zdobywając 2 miejsce w klasyfikacji generalnej nie mam obowiązku ale CHCĘ i przechodzę do MP by zrobić miejsce nowym zawodnikom


Na razie są rozważane różna opcje i taka opinia jak twoja też będzie brana pod uwagę.

Co do klasy 4K to odbudowanie klasy następuje jak w każdym sporcie od zawodów niższych rangą, bo ogólnopolskie są zawsze bardziej kosztowne. Potrzeba jednak trochę czasu, jak dziś obserwowałem w Sochaczewie na 14 zawodników 2K było 4 na pojazdach 4K. W przyszłym sezonie w Okręgu Warszawskim może uda się zrobić więcej zawodów to pewnie przybędzie zawodników.
Póki co trzeba odczekać.


Ostatnio zmieniony przez D.L-G, 19.11.2012 10:14, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Zawody Polskie & Zagraniczne & Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2007 20:37
Posty: 6686
Miejscowość: Wrocław :-)
Imię: Krzysiek
Quad: 2xKFX450
Poprzednie quady: KFX250 TRX250 YFM200 2xYFM350 YFZ350 LTZ400 2xYFZ450 2xLTR450
PostWysłany: 12.11.2012 06:33 
Re: Zasady Rozgrywek Cross Country 2013
W kwestii przechodzenia zwycięzców PP do MP, mam podobne zdanie jak lipton zawodnicy powinni być automatycznie promowani wyżej. Z tego co się orientuję raczej wszędzie tak jest. Jeśli najlepsi będą pozostawać w PP, to po pierwsze nie rozwinie się MP, a po drugie będzie to zniechęcać młodych do startów, bo z góry będzie wiadomo, że starzy wyjadacze i tak zajmują pudło - mało aktywizujące. W efekcie nie będzie ani rozwoju dyscypliny, ani zawodników.
Zastanowiłbym się nad wprowadzeniem klasy weteran w PP, powyżej 40 roku. Wiem, że niewielu jest zawodników, ale wydaje mi się, że przybyłoby trochę dojrzałych wiekiem riderów, którzy do tej pory nie startowali, a mają sprzęt, pieniądze, możliwości - ot, choćby ojcowie niektórych zawodników (i tak z dziećmi jeżdżą na zawody). Zapewne nie chcą ścigać się z młodzieżą uznając, że mają za małe szanse, a tu mogliby pobawić się w ramach swojej kategorii wiekowej...

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook

Rejestracja: 14.09.2012 20:25
Posty: 4
Quad: KTM
PostWysłany: 13.11.2012 16:26 
Re: Zasady Rozgrywek Cross Country 2013
Zgadzam się z propozycją wprowadzenia klasy weteran. Skoro w motorach jest taka klasa to i w quadach by się może sprawdziła.
Ja sam mam ponad 40stke i niestety muszę się ścigać z młodymi wilkami :)

-- dodano 13.11.2012 17:26 --

Myślę, że znalazło by się kilka takich osób w moim wieku, ponieważ z niejednym kolegą już o tym rozmawiałem i rezygnują z udziału w zawodach tylko dlatego, że wiedzą z góry że nie mają dużych szans ścigając się z 20latkami.
Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez Mirekk_, 13.11.2012 16:26, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wiceprezes ATV Polska & Członek GKSM PZM ds. Quadów

Rejestracja: 18.11.2003 09:19
Posty: 496
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 13.11.2012 20:56 
Re: Zasady Rozgrywek Cross Country 2013
Sam się zastanawiałem nad klasą Quad Weteran Open (+40) tylko, czy są szanse na kilkunastu zawodników to dziś trudno jest przewidywać. Na pewno warto się nad tym zastanowić, ale może niech spróbują się zadeklarować chętni do tej klasy to będzie nam łatwiej dyskutować z organizatorami zawodów.
Wśród startujących dotychczas zaledwie kilka osób spełniało warunek + 40 więc może są nowi chętni?


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Zawody Polskie & Zagraniczne & Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2007 20:37
Posty: 6686
Miejscowość: Wrocław :-)
Imię: Krzysiek
Quad: 2xKFX450
Poprzednie quady: KFX250 TRX250 YFM200 2xYFM350 YFZ350 LTZ400 2xYFZ450 2xLTR450
PostWysłany: 14.11.2012 06:50 
Re: Zasady Rozgrywek Cross Country 2013
Mirekk_ już jeździ ...i to z sukcesami, ja sporadycznie, ale się poprawię :), znam jeszcze co najmniej dwóch "czterdziestolatków", którzy by się skusili. A jak inni?

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook
Wiceprezes ATV Polska & Członek GKSM PZM ds. Quadów

Rejestracja: 18.11.2003 09:19
Posty: 496
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 14.11.2012 10:17 
Re: Zasady Rozgrywek Cross Country 2013
No właśnie im więcej osób zadeklaruje start tym łatwiej będzie uruchomić klasę.
Dla tych którzy nie mieli okazji startować a nie posiadają licencji i obawiają się skomplikowanej procedury informuję, że do startu pierwszy raz nie potrzeba licencji i taki obowiązek powstaje dopiero po ukończeniu zawodów.
Dopiero wtedy trzeba poszukać klubu i się zapisać. Egzamin na licencję wymaga przeczytania przepisów ze zrozumieniem i aktywności w słuchaniu egzaminatora :-).
W klasie Quad Weteran Open wiek +40, pojazd z napędem na 2 lub 4 koła wyposażony w "zrywkę".
Wszystkie szczegóły techniczne dyscypliny ujęte są w Zasadach Rozgrywek Cross Country
http://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/cc ... eniony.pdf


 
Profil
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz

Rejestracja: 07.12.2009 22:01
Posty: 43
PostWysłany: 16.11.2012 20:54 
Re: Zasady Rozgrywek Cross Country 2013
Wielkim bledem jest zlikwidowanie klasy 4k .Powinno się jak najbardziej ja promowac chociazby dla (scigajacych się z lesniczym)zeby sprobowali sportowej rywalizacji w miejscu
do tego wyznaczonym.może będzie mniej artykulow pt.tyt . quady zniszczyly park czy las.
Na forum jest wiele grup lokalnych scigajacych się co weekend po lesie i nawet nie wiedza
ze na ich terenie odbywaja się zawody ,mysle ze wyslanie meila do admina danej grupy wystarczyloby
zeby namowic kolegow z ekipy aby choc raz sprobowali poscigania się na zawodach ,a może się spodoba i
tak zyskujemy nowych zawodnikow.Polaczenie klas calkowicie wyeliminuje 4k z wiadomych powodow
Postawcie na promocje a nie likwidacje


Ostatnio zmieniony przez FIŚMAN 17.11.2012 06:44, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Wiceprezes ATV Polska & Członek GKSM PZM ds. Quadów

Rejestracja: 18.11.2003 09:19
Posty: 496
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 16.11.2012 21:13 
Re: Zasady Rozgrywek Cross Country 2013
Ten temat już przerabialiśmy i trudno nazwać start średnio 3 uczestników klasy 4K w zawodach wyciągnięciem kogokolwiek z lasu. Na forum ATV dostępnym dla każdego informacje o startach nie są cenzurowane i jak widać po prostu nie każdy użytkownik quada 4K jest zainteresowany udziałem w zawodach.
Te pojazdy jednak są bardziej dedykowane do imprez przeprawowych i tam mieliśmy w tym roku bardzo dużą ilość uczestników w Pucharze ATV i tam mogli wymęczyć swoje quady walcząc o wyciągarki Dragon Winch :-)

Co do sportu podlegającego GKSM to jestem ciekawy opinii , czy warto po kilku latach przerwy poszukiwać firmy do utworzenia klasy markowej w quadach?
co o tym sądzicie, czy np. dla zawodników w przedziale wiekowym 16-23 lata będzie to oferta atrakcyjna.
Quad z kilkanaście tysięcy złotych i rywalizacja bez żadnych modyfikacji poza kołami ?

W motocrossie to nie ma szans powodzenia taki pojazd bez odpowiedniego fachowego zawieszenia do dzisiejszych skoków i raczej może zniechęcić, w enduro gdyby pojazd miał homologację to można wtedy się spróbować z innymi zawodnikami na takich samych sprzętach.
Zastanawiam się nad tymi dla których początek stanowi barierę raz że finansową, a po drugie w rywalizacji trafiają na "starych wyjadaczy" :-) ?


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Zawody Polskie & Zagraniczne & Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2007 20:37
Posty: 6686
Miejscowość: Wrocław :-)
Imię: Krzysiek
Quad: 2xKFX450
Poprzednie quady: KFX250 TRX250 YFM200 2xYFM350 YFZ350 LTZ400 2xYFZ450 2xLTR450
PostWysłany: 17.11.2012 06:49 
Re: Zasady Rozgrywek Cross Country 2013
Klasa markowa na pewno warta rozważenia dla nowych, młodych - jeśli tylko znajdzie się firma chętna do sprzedaży pojazdów na 50%. Kiedyś był u nas LS i wprowadził kilku zawodników do poważnego ścigania. W Czechach i we Włoszech jeszcze do niedawna rozgrywano Puchar Acces'a.

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.08.2012 23:33
Posty: 77
Miejscowość: Bydgoszcz
Imię: Maksym
Quad: KQ750 , Can Am 800 XXC
Poprzednie quady: KQ450
PostWysłany: 17.11.2012 13:43 
Re: Zasady Rozgrywek Cross Country 2013
mx258 napisał(a):
Wielkim bledem jest zlikwidowanie klasy 4k .Powinno się jak najbardziej ja promowac chociazby dla (scigajacych się z lesniczym)zeby sprobowali sportowej rywalizacji w miejscu
do tego wyznaczonym.może będzie mniej artykulow pt.tyt . quady zniszczyly park czy las.
Na forum jest wiele grup lokalnych scigajacych się co weekend po lesie i nawet nie wiedza
ze na ich terenie odbywaja się zawody ,mysle ze wyslanie meila do admina danej grupy wystarczyloby
zeby namowic kolegow z ekipy aby choc raz sprobowali poscigania się na zawodach ,a może się spodoba i
tak zyskujemy nowych zawodnikow.Polaczenie klas calkowicie wyeliminuje 4k z wiadomych powodow
Postawcie na promocje a nie likwidacje

A od was byli by chetni bo jak by byly zawody rozgrywane normalnie to ja na pewno będę bral udzial

-- dodano 17.11.2012 14:42 --

Trzeb by bylo zrobic liste min. 5 osob ktore by startowaly bo tyle potrzeba zeby byly ptk I komus kumatego na emaila albo gdzies wyslac


Ostatnio zmieniony przez maksik 605 17.11.2012 13:43, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil Facebook
Wiceprezes ATV Polska & Członek GKSM PZM ds. Quadów

Rejestracja: 18.11.2003 09:19
Posty: 496
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 17.11.2012 20:53 
Re: Zasady Rozgrywek Cross Country 2013
Robienie listy nie gwarantuje wymaganej ilości zawodników do zaliczenia wyników poszczególnych rund tak jak było w tym roku.
Z tabelki wyników sezonu : http://archiwum.motoresults.pl/?general ... 12&lang=pl
wynika, że pojawiło się nam na listach startowych 18 nazwisk, a średnia matematyczna ilości na rundzie to 3,4 zawodnika.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.08.2012 23:33
Posty: 77
Miejscowość: Bydgoszcz
Imię: Maksym
Quad: KQ750 , Can Am 800 XXC
Poprzednie quady: KQ450
PostWysłany: 18.11.2012 12:48 
Re: Zasady Rozgrywek Cross Country 2013
Tak ale lista osob co by jezdzili na kazde zawody


 
Profil Facebook
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.