Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - 28th Edition of Dakar/Dakar Challenge 2006
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 16:45



Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
28th Edition of Dakar/Dakar Challenge 2006 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 16:31
Posty: 590
Miejscowość: Chełm
Quad: Honda TRX 450R
PostWysłany: 15.01.2006 22:31 
Seba my tu nie mamy zamairu cię zagryźć nie przesadzajmy. Ja np chciałem tylko powiedzieć co o tym sądze i tyle heh a teraz uciekam do relacji Dakaru, dzisiaj ostatnia relacja wszyscy przed TV na pewno będzie co oglądać, zaraz po nim ostatnia relacja :(

_________________
Pozdrawiam Zippo


 
Profil Tlen Gadu-Gadu

Rejestracja: 03.03.2005 17:43
Posty: 77
Miejscowość: Wesoła
Quad: niezbyt duĹźy
PostWysłany: 15.01.2006 23:26 
Właśnie na tym polega różnica punktu widzenia od miejsca siedzenia, Łatwo się wyciąga wnioski w ciepłym domku przed ekranem kompa, ale inaczej pracuje zmęczony człowiek w upale.
W takich warunkach każdy popełnia błędy i wygrywa ten kto ma ich najmniej, Czasem błąd kosztuje życie.
Czachor nie walczy o podium, ale jest zawsze na mecie i to jest jego zaleta. Nawet jak źle obliczy paliwo, do czego inni się nie przyznają to on powie o tym. Tylko między nim a innymi jest taka róznica, że jak leżał na pierwszym rajdzie to dojechał z kierownicą przymocowaną kawałkami drutu, jak mu zabraknie paliwa to mu pozyczą, bo on zawsze pomagał innym. To jest straszliwie trudny rajd i tam na miejscu nikt nie zwraca uwagi na to dlaczego zabrakło paliwa, to nie jest lekceważenie kasy jaką wydali sponsorzy.
Rzeczywiście częstotliwości mamy inne, ja mysle, że Jacek chciał po prostu mieć lżej i dlatego kalkulował mniej paliwa, a o tym jakie ma wyczucie swiadczy jak niewiele się pomylił.
Może mamy do czynienia z nieomylnym Zippo? hej:)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 16:31
Posty: 590
Miejscowość: Chełm
Quad: Honda TRX 450R
PostWysłany: 15.01.2006 23:37 
A więc koniec! Dzisiaj zakończył się jeden z najwspanialszych i najbardziej wymagających rajdów na ziemi. Po około 9000 morderczych kilometrów wreszcie zawodnicy osiągneli cel. Dzisiejszy odcinek to było coś na co wszyscy czekali. Wspaniale było zobaczyć jak 4 Touaregi jechały koło siebie tworząc zwarty szyk tak samo jak Mitshubishi. Cyril Despres i Marc Coma przez pewien odcinek jechali razem trzymając ręce w górze na znak zwycięzca (zajeli 1 i 2 miejsce w klasie motocykli). Podobnie było w klasie ciężarówek Chagin i Stacey mimo iż z innych zespołów jechali razem podczas przejazdu przez ogromną plaże :). Co do quadów na mete dojechały 3 maszynki rodzinka Morelów oraz Gonzalez, który wygrał w klasyfikacji czterokołowców (nawet pokazali go jak wjeżdżał na podium ;) ). Jako jedyny Polak dojechał na mete Jacek Czachor, który zajął bardzo dobre 14 miejsce.
Na koniec chciałbym powiedzieć, że dziekuję wszystkim którzy udzielali się w temacie zwłaszcza 2can'owi, który też podawał info na bieżąco dzięki stary :). Dakar to wielkei przeżycie dlatego za rok, jak zwykle zrobię temat (heh jeśli nikt mnie nie ubiegnie ;]). A tegoroczną 28 edycje Rajdu Dakar chciałbym zakończyć na forum słowami Thierry'ego Sabine, które napisał 2can w temacie starszego dakaru i które zapadły mi w pamięci:
"Pokażę Wam furtkę, za którą czeka wielka przygoda. Ale tylko od was zależy, czy ją przekroczycie". Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i do natsępnej relacji :).

Image

_________________
Pozdrawiam Zippo


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 16.01.2006 09:56 
Zippo22 napisał(a):
Seba my tu nie mamy zamairu cię zagryźć nie przesadzajmy. Ja np chciałem tylko powiedzieć co o tym sądze i tyle heh (...):(


Ja też chciałem tylko wyrazić swoje zdanie, a dostało mi się za to, że zarzucam coś Czachorowi, a nie opiewam go w pieśniach.


 
Profil
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 16.01.2006 10:07 
Dzięki Zippo i 2can za relacje, w sumie w tym roku jakoś nie oglądałem zbyt wiele, więc wszystko co się działo poznałem dzięki Wam :)


 
Profil WWW
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 16.01.2006 10:13 
Seba78 napisał(a):
Tylko mnie nie zagryzcie, bo zarzucam cos jedynemu naszemu w Dakarze, nadajemy na innych czestotliwosciach, szanuje Wasze zdanie ale dalej pozostaje przy swoim, na tym konkretnym etapie, NIE RAJDZIE, nie popisal się.


Widzisz, jestes w bledzie, bo jak obliczyc wielkosc paliwa, jesli dochodzi wiele czynnikow, o bardzo zmiennej charakterystyce np.: na ostatnim biwaku mechanicy wyregulowali motocykl i on ma nieca za bogata mieszanke, dwa zgubiles się w trakcie odcinka - tego nie da się przewidziec. Kurz zapchal bardziej filtr powietrza, motocykl wiecej pali, nie padalo na tym odcinku, bardziej się kurzylo, pozatym, jechales w kurzu za samochodem na 2 biegu przez 10km, bo nie bylo mozliwosci wyprzedzenia etc.? może się okazac ze to nie jest takie proste jak się patrzy z cieplego fotela w domu. Chyle czolo, takze prywatnie, bo wiele zawdzieczam teamowi, jesli chodzi o pomoc w niektorch kwestiach, mimo ze nie nie jestem zawodowcem - lacza nas tylko miejsca w ktorych bywalismy, a mimo to dostalem pomoc chociaz wiazalo się to tylko ze strata czasu i kasy z ich strony, a zwlaszcza mechanika Siwego. Jesli interesuje was Dakar od strony technicznej moge zalatwic relacje mechanika. Wtedy takie kwestie nie beda mialy miejsca ok?


 
Profil Facebook WWW
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 16.01.2006 10:25 
Shelton napisał(a):
interesuje was Dakar od strony technicznej moge zalatwic relacje mechanika.


Shelton ,bedziemy twoimi wyznawcami jak to uczynisz :)


 
Profil WWW
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 16.01.2006 10:29 
Zaraz wrocimy do poczatku - to skoro jest tyle niewiadomych w tym rownaniu, to dlaczego nie bierze zapasu? I nie mowie o kanistrach tylko o litrowej butelce!!!
A jak mi jeszcze raz ktoś napisze ze siedze w cieplym fotelu to k*wa nie wytrzymam.


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 16.01.2006 10:42 
Seba78 napisał(a):
Zaraz wrocimy do poczatku - to skoro jest tyle niewiadomych w tym rownaniu, to dlaczego nie bierze zapasu? I nie mowie o kanistrach tylko o litrowej butelce!!!
A jak mi jeszcze raz ktoś napisze ze siedze w cieplym fotelu to k*wa nie wytrzymam.


Tak jak ktoś npisal wiele postow wczesniej ciezko okreslic ten zapas, raz to będzie na tym samym odcinku 100ml raz 2 litry. Cala czolwka ma z tym problem nie tylko Jacek, wiec proszę nie robmy z tego problemu, 14 miejsce to olbrzymi sukces bez dwoch zdan. Dobra zadzwonie do mechanika w tym tygodzniu, podjade i postaram się cos sklecic. Jakie macie pytania tak będzie latwiej... Mam prosbe nie bluzgaj i wystarczy ze masz już niezly avatar.


 
Profil Facebook WWW
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 16.01.2006 10:58 
Ale nie ja zrobilem z tego problem, tylko inny uzytkownik, ja podzielilem się swoim zdaniem, a avatar będzie inny, fajniejszy, to jest wersja robocza, sam też chetnie poczytam o Dakarze od kuchni

I nie przeklinam, tam jest napisane KROWA :)


 
Profil

Rejestracja: 03.03.2005 17:43
Posty: 77
Miejscowość: Wesoła
Quad: niezbyt duĹźy
PostWysłany: 16.01.2006 21:59 
A teraz widać, to pewnie ta krowa co jak Cię czytała, aż w końcu nie wytrzymała i się rozebrała hi hi
nawet ładna hi hi


 
Profil
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 16.01.2006 22:33 
Dobra pokój Panowie nie bić do bani :D


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.