Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Pechowy Dakar dla Rafała Sonika - Wypadek
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 11:22



Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Pechowy Dakar dla Rafała Sonika - Wypadek 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 27.01.2004 20:07
Posty: 159
Miejscowość: KRAKÓW
Quad: Suzuki LTR 450
PostWysłany: 08.01.2011 10:14 
Re: Pechowy Dakar dla Rafała Sonika - Wypadek
Nie badzcie śmieszni po takiej rolce się wstaje i się jedzie,co do techniki to naszej gwiazdeczce jeszcze sporo brakuje i jego pozycja na quadzie podzas pokonywania tego łuku była pod tytułem "...jak siedziec na quadzie podczas zakretu ,żeby zaliczyć rolkę.." popatrzcie jak to robia najlepsi czyt. drugi koleś na filmiku
http://www.youtube.com/watch?v=K-EHzAMClwU
Nie piszcie ,że jest profesyjonalistą bo igdy nim nie był i nie będzi to jest po prostu bogaty amator pro zawodnikk to zawodnik ,który żyje z jeżdzenia ma sponsorów i nic poza treningiem go nie interesuje.Z tego co wiem to w europie jest może takich 2 lub jeden nielicząć Jeremie Warnia ,który startuje w USA.
...widze że dla większości udzielających się w tym temacie Sonik to jak ksiądz Rydzyk dla dewotek z Polski..


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.11.2009 21:38
Posty: 1935
Miejscowość: Radom
Imię: Mikołaj Kwieciński
Quad: Yamaha Grizzly 700 & Suzuki LTR 450R
Poprzednie quady: -> Chińska 110 -> Grizzly 400 ->Can-am ds 450
PostWysłany: 08.01.2011 10:19 
Re: Pechowy Dakar dla Rafała Sonika - Wypadek
odezwał się, jednak trzeba coś umieć żęby pojechać w dakarze :zły:

_________________
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=2965601684
#966
Kwieciński Mikołaj
QUADIMODO RACING TEAM
RTM-RADOM


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 29.09.2008 13:31
Posty: 127
Miejscowość: Milanówek
Quad: rwd
PostWysłany: 08.01.2011 10:24 
Re: Pechowy Dakar dla Rafała Sonika - Wypadek
ooooo tak! pewnie! dupa pół metra za quadem!
pozwole sobie jednak zwrócić uwagę na róznice w technice jazdy w zawodach ktore pokazujesz i w dakarze. zwróc też uwagę na skrajnie rozne parametry quada. na filmie niski i szeroki. na dakarze wysoki i ciężki.

a jeśli o zawodostwie świadczy Twoim zdaniem fakt jeżdżenia wyłącznie za cudze pieniądze to wybacz, ale masz gówniane pojęcie o motorsporcie. Idąc Twoim tropem profrsjonalistami nie są m.in. Michał Sołowow, Robert Kubica czy bracia Solbergowie


 
Profil WWW
Mod-Team Member & Moderator Działu Zawody Polskie & Zagraniczne & Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2007 20:37
Posty: 6686
Miejscowość: Wrocław :-)
Imię: Krzysiek
Quad: 2xKFX450
Poprzednie quady: KFX250 TRX250 YFM200 2xYFM350 YFZ350 LTZ400 2xYFZ450 2xLTR450
PostWysłany: 08.01.2011 15:19 
Re: Pechowy Dakar dla Rafała Sonika - Wypadek
Widzę, że wypadek Rafała rozniecił emocje - to zapewne dlatego, że niewątpliwie był faworytem, naszym faworytem. Niektóre komentarze wyważone i sensowne, niektóre niedorzeczne, a inne wręcz złośliwe. Podsumujmy zatem tak:
PRZY TAK WIELKIM BUDŻECIE I OGROMIE WYRZECZEŃ MUSIAŁY BYĆ SOLIDNE PODSTAWY ŻEBY SIĘ WYCOFAĆ. Osobiście podziwiam nie za nazwisko, czy pozycję prezesa, ale za wspaniałą postawę - > niech każdy sobie wyobrazi co czułby na miejscu Rafała w takiej sytuacji ;-) ...nie jeden dałby sobie spokój z Dakarem i jedynie biadolił jaki to go spotkał pech.

p.s. wypadek oglądałem w Hiszpanii w TV i naprawdę robił wrażenie... na miejscowych, a mnie było przykro, że głównym spotem Dakaru tego dnia stał się wypadek naszego reprezentanta...

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook

Rejestracja: 13.08.2005 18:16
Posty: 737
Quad: Suzuki Vinson Renegade X Kawasaki TERYX 750 - RUW
PostWysłany: 08.01.2011 18:37 
Re: Pechowy Dakar dla Rafała Sonika - Wypadek
darksmile napisał
Cytuj:
brawo. porównując zachowanie Rafała do opisanego przez Ciebie od razu widać czym różni się napał od profesjonalnego zawodnika. A co to była za impreza, że koleszka tak parł do przodu? CC w Obornikach z udziałem 6 zawodników i relacja w Quadziku. Czy może przeprawówka wokół hałd w Wałbrzychu gdzie na zwyciężce czekaly dwie opony do quada?



Ten według Ciebie "napał" to znany wszystkim uczestnik wyłacznie duzych rajdów kolega Shogun.
Niech Ci sam opowie ile potem w szpitalu leżał.

A rajd owszem malutki. O ile dobrze pamietam do The Great Eskape albo DW.

He ...


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.12.2009 19:43
Posty: 74
PostWysłany: 08.01.2011 20:28 
Re: Pechowy Dakar dla Rafała Sonika - Wypadek
Ale pierdzielici* quad nie nadawał się do jazdy. Na piechotę prędzej by zaszedł niż dojechał :)


 
Profil Gadu-Gadu
ATV Polska Member

Rejestracja: 20.12.2006 18:05
Posty: 1987
Miejscowość: Piaseczno
Quad: ciężkie czasy ;(
PostWysłany: 08.01.2011 20:46 
Re: Pechowy Dakar dla Rafała Sonika - Wypadek
Z tego co pamiętam to było MT również jeden z malutkich rajdów he.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 08.01.2011 20:53 
Re: Pechowy Dakar dla Rafała Sonika - Wypadek
A ja myślę, że to jet własnie szczęście Rafała, że jeździ za swoje i nikt mu na to nie daje...
Dzięki temu ma trzeźwy osąd sprawy i realne podejście. Celował w pudło, po takim wypadku i stracie czasu, zdrowia, sprzętu nie było szans na pudło więc podjął słuszną decyzję...
Znam Darka Luberdę - wielki człowiek offroadu samochodowego , Mistrz Europy, zwycięzca takich rajdów jak Rainfore Challenge, Croatia Trophy czy Magam. Ten Gośc albo zwyciężał albo nie kończył rajdu- taką miał zasadę i szacunek dla niego oraz wszystkich którzy zasmakowali ścigania i ryzykują włanym zdrowiem i pieniędzmi.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
ATV Polska Member

Rejestracja: 20.12.2006 18:05
Posty: 1987
Miejscowość: Piaseczno
Quad: ciężkie czasy ;(
PostWysłany: 08.01.2011 20:56 
Re: Pechowy Dakar dla Rafała Sonika - Wypadek
Fakt poznałem Darka na Rajdzie Poland Trophy w drawku pomorskim chyba 2008 tak jak mówi Krzysiek
jak się ktoś bawi za swoje ma tzw. luz w czasce.


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 31.05.2010 21:08
Posty: 109
Quad: ltr 450
PostWysłany: 08.01.2011 21:49 
Re: Pechowy Dakar dla Rafała Sonika - Wypadek
Jak nie przestaniecie to w poniedziałek odkręcę srożeń i nagram film pod tyt. da się jechać czy nie 2

-- dodano 08.01.2011 22:49 --

Sforzeń :D


Ostatnio zmieniony przez Quadi, 09.01.2011 13:17, edytowano w sumie 1 raz

dwa razy i dwa razy źle -> sworzeń się pisze ;)



 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 03.10.2010 16:52
Posty: 838
Miejscowość: Siedliska\Legnica
Quad: Bashan bs 200 s-7
PostWysłany: 08.01.2011 22:36 
Re: Pechowy Dakar dla Rafała Sonika - Wypadek
Dobrze najlepiej niech ci co nie wierzą że nie dało się kontynuować jazdy niech poprostu zdemontują piastę lewą wraz z kołem i spróbują jechać.. Ja wiem że się nie da bez testów nawet.. Nie maił by możliwości panowania nad Quadem.. Więc nie piszcie głupot.. Najlepiej poczekajmy do powrotu Rafała i on nam to wyjaśni..

_________________
Śmigam Fordem Mondeo MK II eh :D choć w planie quad


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.05.2008 13:24
Posty: 717
Imię: Michał
Quad: Szukam może xp 850 a może jakieś moto turys...
Poprzednie quady: Bomba Out 800,BF 750,LS 300,
PostWysłany: 09.01.2011 04:08 
Re: Pechowy Dakar dla Rafała Sonika - Wypadek
mikix130 napisał(a):
Vendetta napisał(a):
Ja kiedyś jechałem ze złamanym środkowym palcem środkowym prawej reki prawie trzy godziny i dałem rade
na zawodach zrobiłem sobie coś z kciukiem (chyba wybiłem) zatrzymałem się nastawiłem i jechałem dalej...

człowieku, ale Ty jechałeś jak piszesz 3 godziny po jakiś tam torze.
A on musiał 2 tygodnie jechać po takich terenach "co ci się nawet nie śniło"(trudnych, wymagających)



Nie zrozumiałeś mnie celowo napisałem o tym aby pokazać iż każdy może napisać że coś tam przeżył ( w końcu tyle osób się chwaliło że jeździło podczas wypadku - nie mogłem być gorszy ;) )
Specjalnie zironizowałem sytuacje - tak jak napisałem "To nie problem napisać co się przeżyło"

Każdy przeżywa to na swój sposób inaczej. Nie miałem na myśli wyśmiania Rafała i napisania "ja bym pojechał lepiej"

Zdaję sobie sprawę że teren po którym on jeździł był inny - dodatkowo presja, nerwy

-- dodano 09.01.2011 04:08 --

mikix130 napisał(a):
odezwał się, jednak trzeba coś umieć żęby pojechać w dakarze :zły:



w dzisiejszych czasach wystarczy posiadać zasobny portfel aby pojechać na Dakar - problem polega na tym że bez umiejętności można z niego już nie wrócić ;)


 
Profil Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 09.01.2011 15:57 
Re: Pechowy Dakar dla Rafała Sonika - Wypadek
MACIEK napisał(a):
Nie badzcie śmieszni po takiej rolce się wstaje i się jedzie,co do techniki to naszej gwiazdeczce jeszcze sporo brakuje i jego pozycja na quadzie podzas pokonywania tego łuku była pod tytułem "...jak siedziec na quadzie podczas zakretu ,żeby zaliczyć rolkę.." popatrzcie jak to robia najlepsi czyt. drugi koleś na filmiku
http://www.youtube.com/watch?v=K-EHzAMClwU
Nie piszcie ,że jest profesyjonalistą bo igdy nim nie był i nie będzi to jest po prostu bogaty amator pro zawodnikk to zawodnik ,który żyje z jeżdzenia ma sponsorów i nic poza treningiem go nie interesuje.Z tego co wiem to w europie jest może takich 2 lub jeden nielicząć Jeremie Warnia ,który startuje w USA.
...widze że dla większości udzielających się w tym temacie Sonik to jak ksiądz Rydzyk dla dewotek z Polski..


Kolego odkąd obserwuje rajd Dakar, a ma to miejsce już 3 rok bo wtedy wystartował w nim pierwszy quadowiec, tj. Rafał Sonik to w wątkach tego dotyczących pojawia się sporadycznie kolega Maciek z Krakowa, który jeździ LTR-em :wizi: szkoda tylko, że jego wypowiedzi są tendencyjne.... ukierunkowane. To nie są krytyczne sformułowania, to po prostu nienawiść. Tylko takie sobie przypominam :zalamka:

Dziwi mnie jednak, że posiada zielonego quadzika - ale pewnie na niego uczciwie na tym forum zapracował, ale musiały go jakieś sprawy poróżnić z Rafałem Sonikiem lub ATV Polska ( lokalizacja Kraków) skoro tak mu ubliża :bezradny:

kropka.

Co do domniemanego nieprofesjonalizmu Rafała i braku sponsorów.... kolego każdy sportowiec marzy o statusie takim jaki może się poszczycić Sonik - jest niezależny od widzi mi się sponsorów, nie musi w ogóle za nimi biegać. Jest przedsiębiorcą, który realizuje swoje hobby i marzenia za pieniądze które SAM ZAROBIŁ - i to się ceni. Może nie jest najlepszy - sam broni się uczciwie przed takimi sformułowaniami - ale to że jest bardzo dobry trzeba przyznać - wyniki w pucharze FIM, Dakar 2009 i 2010!!

Pozdrawiam i życzę więcej samokrytycyzmu :strzałka: http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2519085


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 31.05.2010 21:08
Posty: 109
Quad: ltr 450
PostWysłany: 10.01.2011 10:57 
Re: Pechowy Dakar dla Rafała Sonika - Wypadek
U mnie zamontowane są podróby :D


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2008 13:37
Posty: 477
Miejscowość: Legionowo
Quad: Honda TRX680FGA
PostWysłany: 11.01.2011 11:26 
Re: Pechowy Dakar dla Rafała Sonika - Wypadek
wczorajszy WATTS ZAP
http://video.eurosport.pl/watts/watts-zap-(4-4)_vid160925/


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.