Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Łukasz Łaskawiec - Podium na Dakarze 2011
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 08:09



Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Łukasz Łaskawiec - Podium na Dakarze 2011 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.04.2008 01:14
Posty: 438
Quad: Honda rincon680
PostWysłany: 16.01.2011 01:01 
Re: Łukasz Łaskawiec - Podium na Dakarze 2011
Bravo Łukasz pomimo braku sponsoringu Or... jesteś na pudle .Szkoda tylko że tak mało mówią o Tobie w TV .Niestety kasa molochów robi swoje..........


 
Profil
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 16.01.2011 02:16 
Re: Łukasz Łaskawiec - Podium na Dakarze 2011
Image Kuba Dybalski

Rajd Dakar. Łukasz Łaskawiec wygrał etap i jest na podium!
Image
20-letni debiutant z Polski wyrównał najlepsze dotychczasowe osiągnięcie Rafała Sonika, który dwa lata temu na quadzie również zajął 3. miejsce w Rajdzie Dakar. Łukasz Łaskawiec na ostatnim etapie tegorocznego rajdu z Cordoby do Buenos Aires stoczył pasjonującą walkę z Christophem Declerckiem i dojechał na metę w stolicy Argentyny jako pierwszy.

Po raz drugi w historii zdarzyło się, że Polak wygrał etap Rajdu Dakar. I po raz drugi dokonał tego quadowiec. Przed rokiem również ostatni etap z metą w Buenos Aires wygrał Rafał Sonik, ale i tak nie obronił trzeciego miejsca z poprzedniej edycji. W tym roku doświadczonego quadowca z Orlen Teamu dzielnie zastąpił 20-letni debiutant, którego celem, jak sam mówił, było po prostu dojechać do mety.

Na ostatnim etapie Łaskawiec rywalizował z Francuzem Christophem Declerkiem, który miał nad nim ok. 3,5 minuty przewagi w klasyfikacji generalnej. W dodatku startował jako pierwszy bo wygrał wczorajszy etap. Na metę przyjechał jednak ze stratą 4:11 do Polaka. Trzeci w sobotę był Argentyńczyk Alejandro Patronelli, a czwarty jego rodak Sebastian Halpern. Obaj zajęli w Rajdzie Dakar 2011 dwa pierwsze miejsca. Szans na ich dogonienie Łaskawiec nie miał.

Polak w Rajdzie Dakar startował po raz pierwszy i szybko przekonał się dlaczego wyścig w Ameryce Południowej uchodzi za jeden z najtrudniejszych na świecie. Tym bardziej, że spośród 30 quadów które wystartowały na początku stycznia z Buenos Aires pętlę przez Argentynę i Chile ukończyło mniej niż połowa. Sonik miał wypadek już na pierwszym etapie. Zespół Czecha Josefa Machacka, w którym startował Łaskawiec też do mety dojechał zdekompletowany. Martin Plechaty uszkodził koło na szóstym etapie. Sam Machacek, pięciokrotny zwycięzca na trasie Rajdu Dakar (w tym w 2009 r. gdy po raz pierwszy oficjalnie prowadzono klasyfikację generalną quadów), który zbudował quada dla Łaskawca, urwał oś na 11. etapie i też musiał wycofać się z rywalizacji.

Polak na drugim etapie miał kłopoty z pompą paliwową i dojechał na metę jako ostatni z 28 uczestników. Dzień później, jadąc w kurzu wpadł w dziurę i zaliczył wypadek. Na mecie etapu był 17. Potem jednak jechał świetnie i z 24. miejsca w klasyfikacji generalnej przebił się na trzecie. Doskonale radził sobie na pustynnych wydmach, których w tym roku na trasie było wyjątkowo dużo, czyli w miejscach, które przeklinają inni uczestnicy. Cztery razy kończył etap jako trzeci, raz jako drugi, a ostatni z nich wygrał.

"Cały czas jechałem za Tuaregiem 302, którego kierowcą jest Katarczyk. Ciężko wymówić jego nazwisko, a co dopiero napisać to sobie odpuszczam. W pewnym momencie kiwnął do mnie, żebym podjechał obok niego. Gdy już jechaliśmy obok siebie dał mi batonik!?" - napisał w czwartek na blogu Łaskawiec. "Nie wiedziałem, o co chodzi. Pierwszy raz coś takiego mnie spotkało, byłem bardzo zaskoczony - to było sympatyczne".

Za rok może być już na tyle znanym uczestnikiem, że sam będzie rozdawał batoniki.


 
Profil WWW
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 16.01.2011 09:40 
Re: Łukasz Łaskawiec - Podium na Dakarze 2011
Gratulacje dla Łukasza :D ! Wspaniały wynik! :D

Pozdrawiam
Dorota

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.01.2006 22:11
Posty: 1144
Miejscowość: Pinczyn
Quad: OUTLADER XTP 1000 Honda Rincon
Poprzednie quady: ATV 250 , Kymco MXU 500 , Kawasaki BF 750i , Kymco MXU 150 , Honda Rincon , Outlander XT 800R Wild Cat 1000
PostWysłany: 16.01.2011 09:49 
Re: Łukasz Łaskawiec - Podium na Dakarze 2011
Brawo dla Łukasz :brawo1: :brawo1: :brawo1: :brawo1: :brawo1: :brawo1:

_________________
https://picasaweb.google.com/ELPOL.RAF


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2008 10:00
Posty: 868
Miejscowość: Głogów , Dolnośląskie
Quad: szukam
Poprzednie quady: LTZ, LTR, 2X TRX450r TRX 700 xx :)
PostWysłany: 16.01.2011 09:55 
Re: Łukasz Łaskawiec - Podium na Dakarze 2011
Brawo i gratulacje :brawo: :brawo: :brawo:

_________________
BYŁ LTZ,LTR ,2x TRX 450r a Jest TRX 700xx


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.06.2008 21:38
Posty: 407
Miejscowość: Warszawa okolice
Quad: oby zawsze
PostWysłany: 16.01.2011 10:18 
Re: Łukasz Łaskawiec - Podium na Dakarze 2011
Łoker o wczorajszym, ostatnim już etapie...

"Jest piątek 15 stycznia 2011. Dzień zaczął się jak każdy inny dzień rajdowy pobudką około 3:30. Później śniadanie, założenie nowego roadbooka i wyjazd o 4:48.

Na pokonanie pięćsetkilometrowego odcinka na start do OS’u miałem sporo czasu, więc za bardzo się nie spieszyłem. Po tankowaniu około dwieście sześćdziesiątego kilometra, podczas wyjazdu ze stacji zza budynku wyskoczył mi samochód. Minołem się z nim dosłownie na centymetry. Serce mi stanęło!

Na odcinek specjalny dojechałem 80min. przed czasem. Korzystając z wolnej chwili trochę się poopalałem :)

Dzisiejszy dystans: dojazdówka – 645 km, odcinek specjalny – 181 km

Startowałem, jako trzeci zawodnik na quadzie. Już na dziesiątym kilometrze wyprzedziłem Halpern’a, który wyjechał na trasę 30 sec. przede mną. Na około trzydziestym kilometrze zacząłem dobierać się od skóry Declerck’a. Do niego traciłem trzy minuty po wczorajszym (14.01) etapie. Widząc Francuza w zasięgu odkręciłem manetkę chyba już do oporu. Gdy go wyprzedzałem na polnej drodze miałem 160 km/h. Zdążyłem tylko zauważyć wielkie zdziwienie Declerck’a.

Dzisiejsza cza sówka była wyjątkowo krótka (180 km), ale za to strasznie szybko. Cały czas goniłem 140-150 km/h. W ferworze o mały włos nie przekroczyłem ograniczenia prędkości do 50 km/h na długości jednego kilometra przed metą. I wtedy powrócił koszmar z drugiego dnia rajdu. Znowu zaczęło gotować mi się paliwo. Modliłem się tylko żeby quad dał radę dojechać do końca, i… UDAŁO SIĘ!!!

Na finiszu wielka radość. Rajd praktycznie ukończony. Tego dnia zdobyłem pierwsze etapowe zwycięstwo. Gdy dojechał Declerck okazało się, że mam nad nim 57 sec. przewagi. Szok, niedowierzanie! Łzy same cisnęły mi się na oczy. Wszyscy mi gratulowali: mój team, chłopaki z Orlenu. Również Declerck przyszedł z gratulacjami. Nie mógł uwierzyć, że go wyprzedziłem. On jechał 140 km/h i już nie mógł z quada więcej wycisnąć, a ja po prostu przejechałem obok niego. Myślał, że stoi w miejscu.

Później czekał mnie jeszcze dojazd do Buenos Aires, odstawienie quada do parck ferme i koniec. Jutro dekoracja.

A teraz jestem w hotelu. Wreszcie ciepła woda i myślę, że zasłużony odpoczynek w wygodnym łóżku.

Te piętnaście dni strasznie szybko zleciały. Mam nadzieję, że przez ten czas dostarczyłem Wam, chociaż trochę wrażeń. Pragnę Wam teraz bardzo podziękowania za Wasze wsparcie i doping. Za to, że z taką uwagą śledziliście moje postępy i wierzyliście we mnie. Jeszcze raz wielkie dzięki!


Pozdrowienia z DAKARU

Łukasz Łaskawiec"

Image

Image

_________________
Jestem poza trasą


 
Profil
ATV Polska Member

Rejestracja: 20.12.2006 18:05
Posty: 1987
Miejscowość: Piaseczno
Quad: ciężkie czasy ;(
PostWysłany: 16.01.2011 11:03 
Re: Łukasz Łaskawiec - Podium na Dakarze 2011
Mistrz i tyle w przyszłym roku może wygrać ten rajd na 1 #. Tego mu życze na 2012.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.08.2009 19:52
Posty: 380
Miejscowość: Krzątka/Nowa Dęba
Quad: LTZ 400/Warrior 350
PostWysłany: 16.01.2011 11:30 
Re: Łukasz Łaskawiec - Podium na Dakarze 2011
Jestem pod wielkim wrażeniem sukcesu brawo!!! :brawo1: :hura:

_________________
Quady mój ustrój moje życie moja pasja


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 16.01.2011 12:46 
Re: Łukasz Łaskawiec - Podium na Dakarze 2011
Ja jestem niepocieszony, że media o tym milczą. Dziwne, kiedy Polacy w tym rajdzie nie brali udziału, to o zwycięzcach innych nacji powtarzano w wiadomościach sportowych każdego dnia praktycznie. A kiedy Polak stoi na podium, to cisza... Może orlen ma wyłączność na relację? Wstyd!!!

Piszę e-mail do TVP Sport: [email protected]

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil

Rejestracja: 27.04.2010 08:43
Posty: 691
PostWysłany: 16.01.2011 13:09 
Re: Łukasz Łaskawiec - Podium na Dakarze 2011
Cytuj:
Wspaniały wynik, miejsce na podium! Znakomity finish, wygrany etap - drugie zwycięstwo etapowe Polaka, ale z jeszcze lepszym skutkiem! Bardzo się cieszę, że udało się Łukaszowi tak dobrze dojechać do mety! Mam też satysfakcję, że mogłem choć trochę w tym pomóc. Wytrwałość w Dakarze jest najważniejsza! Polacy umieją jeździć quadami, to dla mnie dodatkowa radość, bo od wielu lat współtworzymy sport i aktywność quadową.

Rafał Sonik

_________________
Jesteś znajomym ATV Polska na Facebook'u?


 
Profil

Rejestracja: 28.03.2008 20:05
Posty: 46
Quad: ltr
PostWysłany: 16.01.2011 13:40 
Re: Łukasz Łaskawiec - Podium na Dakarze 2011
wszyscy tak podniecali się RS i co brawo dla Łukasza wielki szacunek :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2008 13:37
Posty: 477
Miejscowość: Legionowo
Quad: Honda TRX680FGA
PostWysłany: 16.01.2011 16:20 
Re: Łukasz Łaskawiec - Podium na Dakarze 2011
wspaniały początek kariery, dzięki
:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 02.01.2011 18:17
Posty: 3
Quad: brak
PostWysłany: 16.01.2011 16:27 
Re: Łukasz Łaskawiec - Podium na Dakarze 2011
radar75 napisał(a):
wszyscy tak podniecali się RS i co brawo dla Łukasza wielki szacunek :)

A co Ty taki zawistny jesteś... Rafał triumfował 2 lata temu, teraz Łukasz - każdy ma swoje 5 minut, a to że Rafał ma wspaniałego sponsora bo takim należy nazwać Orlen Team to tylko pogratulować. Jakby nie ten sponsor (oraz inni darczyńcy na rzecz naszych sportowców) widziałbyś w TV kolejny odcinek KLANU "Niewolnicy Izaury" i 12 godzinną transmisję z Sejmu.
Ja wierzę że Łukasz w przyszłym roku znajdzie sponsora, nie musi być to koniecznie ORLEN ale źle by nie było - tam jest kupę kasy na taki wyjazd, większe możliwości finansowe i większa medialność - a o to między innymi chodzi sponsorowi, medialność, rozgłos firmy oraz wspieranie Polskich talentów.
A gdyby była jeszcze inna sytuacja (której nie można wykluczyć) i pojedzie z PL na Dakar 2012 5 polskich quadowców to na pozostałych (poza Łokerem) będziesz też wieszał PSY. Nie bądźmy politykami, nie dzielmy się na Soników i Łaskawców - wszyscy to są POLSCY ZAWODNICY i wielki SZACUN DLA NICH.

Pzdr
Mac_G


 
Profil
ATV Polska Member

Rejestracja: 20.12.2006 18:05
Posty: 1987
Miejscowość: Piaseczno
Quad: ciężkie czasy ;(
PostWysłany: 16.01.2011 16:55 
Re: Łukasz Łaskawiec - Podium na Dakarze 2011
maq napisał(a):
Ja jestem niepocieszony, że media o tym milczą. Dziwne, kiedy Polacy w tym rajdzie nie brali udziału, to o zwycięzcach innych nacji powtarzano w wiadomościach sportowych każdego dnia praktycznie. A kiedy Polak stoi na podium, to cisza... Może orlen ma wyłączność na relację? Wstyd!!!



kolego jak RS był pierwszy raz na DAKARZE to też nic o nim nie mówili tak samo byliśmy tu oburzeni z tego powodu i chyba też było pismo wysyłane do TVP. Tak chyba poprosy ma być takie są media koncentrują się na tych którzy istnieją w mediach.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.08.2008 21:44
Posty: 1099
Miejscowość: Ruda Śląska
Quad: Polaris
PostWysłany: 16.01.2011 16:59 
Re: Łukasz Łaskawiec - Podium na Dakarze 2011
Wielkie gratulacje :brawo1: :brawo1: :brawo1: i wielkie podziekowania :brawo1: :brawo1: :brawo1:


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 58 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.