Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - MISTRZOSTWA Niemiec ENDURO w Obornikach Wlkp 7.04.2007
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 17:05



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
MISTRZOSTWA Niemiec ENDURO w Obornikach Wlkp 7.04.2007 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 14.12.2006 19:51 
MISTRZOSTWA Niemiec ENDURO w Obornikach Wlkp 7.04.2007
W dniu 4.07.2007 odbędzie się w Obornikach Wielkopolskich I runda Mistrzostw Niemiec EnduroCup federacji ADAC Hessen Thuringen. Zawody organizuje sprawdzony w takich imprezach Motoklub Oborniki.
Zgłoszenia należy składać do 24.03.2007.

Z uzyskanych dzisiaj przeze mnie informacji wynika, że oprócz motocykli startować będą także quady w dwóch odrębnych klasach 2K i 4K. Oczekiwany jest udział około 20-30 quadów ze strony niemieckiej.

Rozegranie I rundy Mistrzostw Niemiec na naszym terytorium daje nam niepowtarzalną okazję do rywalizacji z niemieckimi zawodnikami i udziału w międzynarodowych zawodach.
Więcej informacji uzyskam w przyszłym tygodniu. Prosiłem organizatora o ustalenie większej ilości szczegółów co do możliwości startu i zasad regulaminowych tych zawodów.

Wyścig będzie rozgrywany inaczej niż te znane nam z naszych Mistrzostw i Pucharu PZM w enduro.
Niemieckie zawody enduro przypominają nieco mieszankę enduro i cross country.

Runda zaplanowana w Obornikach odbędzie się prawdopodnie w jednym dniu, ale przez około 6 godzin non stop. Pętla będzie znacznie mniejsza niż w naszym enduro - około 12 - 15 km, wtym próba czasowa około 3-5 km. Obowiązkowo przygotowany będzie odcinek błotny, z trudnym przejazdem. Przejeżdzają więc pętlę wielokrotnie.


Chciałbym zainteresować polskich zawodników udziałem w tych zawodach. Jest szansa na porównanie się z niemieckimi kolegami i pokazanie w którym miejscu jesteśmy.
Myślę, że endurowcy, szczególnie z 4K nie zawiodą i wystawimy nasze rycerstwo do drugiej bitwy pod Grunwaldem ! :D Wrażliwych przepraszam za żarcik. ;)



W kwietniu 2004 roku odbyła się już niemiecka runda Mistrzostw w Obornikach. Tu kilka fotek z tego rajdu. Nie było łatwo:

Image
Image
Image

Zdjęcia ze strony www.motoklub.oborniki.info

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2005 15:07
Posty: 718
Miejscowość: Częstochowa
Quad: Katy
PostWysłany: 14.12.2006 19:58 
To może być świetna zabawa. Idę namawiać tatę. A jeszcze jedno, są takie same wymogi z prawem jazdy jam w polskim enduro. Czy ni pełnoletni też mogą startować :D


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 14.12.2006 20:37 
Łukasz Eliasz napisał(a):
A jeszcze jedno, są takie same wymogi z prawem jazdy jam w polskim enduro.

Wydaje mi się, że tak. Prawo jazdy jest wymagane, podobnie jak zarejestrowany i ubezpieczony pojazd. W tym przypadku musimy spełnić regulaminy niemieckiego ADAC.

Twojego tatę widze tam przede wszystkim ! ;) Ktoś musi pokazać Niemcom jak się jeździ ! :uśmiech:

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.03.2006 14:03
Posty: 146
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: 14.12.2006 23:52 
A co te niemiaszki tak jednym torem przez błotko lecą jak Eliasz tam wpadnie to pokarze jak górą się lata :D


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2005 16:15
Posty: 1441
Miejscowość: okolice W-wy
Quad: G00fi
PostWysłany: 15.12.2006 09:57 
Jakubek napisał(a):
A co te niemiaszki tak jednym torem przez błotko lecą

Jak to u niemców Ordnung muss sein :lol:

_________________
Jeździć każdy może, ale nie każdy powinien...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.07.2004 14:33
Posty: 409
Miejscowość: Miasto Świętej Wieży =>+
Quad: G7
PostWysłany: 15.12.2006 11:44 
Alltraki trzeba chyba zostawić w garażu i mudlity zapkować :lol:

Apropos jak wygląda niemiecki regulamin w enduro, można by coś podpatrzyć, bo inaczej polskie enduro zniknie śmiercią naturalną.

_________________
...::: Ból przemija - chwała jest wieczna :::...
#633


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 15.12.2006 23:38 
W przyszłym tygodniu powinniśmy poznać więcej szczegółów. Poprosiłem o zadanie kilku pytań stronie niemieckiej co do udziału quadów. Chcielibyśmy dowiedzieć się ilu zawodników z Niemiec przyjedzie, jak dokładnie podzielone są klasy, jak wyglądać nasz udział w tej rywalizacji. Czy będziemy sklasyfikowani w niemieckich mistrzostwach tak jak ich zawodnicy itd.
W rundzie rozgrywanej w 2004 startowało ich około 30, co nie znaczy, że teraz tyle musi przyjechać. Chcielibyśmy uczestniczyć w zawodach o jak największej obsadzie i wysokim poziomie współzawodnictwa.
moto*rebel napisał(a):
Apropos jak wygląda niemiecki regulamin w enduro, można by coś podpatrzyć, bo inaczej polskie enduro zniknie śmiercią naturalną.

Regulamin jest zapewne bardzo podobny jak nasz. Zasady są narzucone przez międzynarodowe federacje i różnią się minimalnie.
Nie da się ukryć, że zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, zawody enduro są rozgrywane przede wszystkim dla motocykli. Quady są na dokładkę.
Motocykle startują w 9 klasach:
I - motocykle 2T do 125 ccm, a 4T do 250 ccm bez licencji
II - motocykle 2T do 250 ccm i 4T do 450 ccm bez licencji
III - motocykle 2T powyżej 250 ccm i 4T powyżej 450 ccm bez licencji
IV - wszystkie motocykle z licencją
V - motocykle - kobiety
VI - motocykle moto cross
VII - motocykle - seniorzy powyżej 40 lat
VII - motocykle zespołowo ( 2 motocykle, 2 zawodników, 1 transponder)
Classic - pojazdy chłodzone powietrzem, oryginalne części
no i quady.
Enduro quadów w Polsce nie zginie śmiercią naturalną tylko gdy nie będzie gdzie organizować zawodów, bo zawodników chętnych do startów w klasie 4K to mamy pewnie więcej niż w Niemczech. Gorzej z 2K.

Z dotychczasowych informacji, wynika, że te zawody będą rozgrywane dość długo - 6 godzin. Jeżdząc w enduro, też przejazd zajmuje w okolicach 4-6 godzin, ale mamy jednak sporo długich prostych, czekania na PKC-ach itp. Zwykle (ale nie zawsze) jest czas żeby odpocząć, zatankować czy nawet wymienić uszkodzoną felgę. W niemieckim enduro można się nieco zmęczyć przez 6 godzin ... Dodatkowo będzie wplątany w trasę stały przejazd przez tor motocrossowy, który znamy i wiemy, że po kilku godzinach można dostać w kość.
Ale Niemcy podobno nie jadą na zabój przez 6 godzin ( tak jak my w cross country ), tylko rozkładają siły, a nawet robią przerwy na uzupełnienie płynów.
Rywalizacja będzie super ciekawa !!!
Myślę, że nasi endurowcy stawią się w komplecie. A czy są inni chętni ? Chyba z 15 quadów w 4K powinniśmy nazbierać !?

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.07.2004 14:33
Posty: 409
Miejscowość: Miasto Świętej Wieży =>+
Quad: G7
PostWysłany: 16.12.2006 17:02 
No dla mnie to priorytetowa impreza w przyszłym roku :D o ile zostanę (wy)dopuszczony :diabeł:

To ich enduro, bardziej mi wygląda na XC, skoro dopuszczają motocykle crossowe. Czy dwa lata temu na tej imprezie zostali dopuszczeni polacy ? Może ktoś startował i mógłby służyć jakąś informacją. Jedno co mnie frapuje to długość okrążenia, czy na kilkunastu kilometrach niezrobi się za ciasno dla pewnie ponad setki motocykli i kilkudziesięciu quadów :oczy:

_________________
...::: Ból przemija - chwała jest wieczna :::...
#633


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.03.2006 18:16
Posty: 40
Quad: Yamaha Grizzly 660 Can-Am Renegade800
PostWysłany: 17.12.2006 16:22 
Gali jak bedizesz wiedzial coś więcej to daj znać bo ja osbiście jestem bardzo zainteresowany taką imprezą i jak będzie tylko możliwość to na pewno też wystartuje pozdrawiam


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.