Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Dakar 2014 - Argentyna, Boliwia, Chile
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 16:48



Odpowiedz  [ 1270 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85
Dakar 2014 - Argentyna, Boliwia, Chile 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2013 21:36
Posty: 201
Imię: Paweł
Quad: Kawasaki KFX 700
PostWysłany: 29.01.2014 22:22 
Re: Dakar 2014 - Argentyna, Boliwia, Chile
Moje pytania do Rafała:

1. Czy za rok nie rozważysz chociażby lekkiej modyfikacji silnika? Na przykład kuty tłok o większym stopniu sprężania. Na pewno dało by to przewagę na długich prostych odcinkach.
2. Jakie są relacje pomiędzy zawodnikami atv, Twoimi rywalami na Dakarze? Czy walka o minuty wyklucza koleżeństwo z rywalami czy wręcz odwrotnie? Czy w razie problemów na trasie rajdu mógłbyś liczyć na pomoc ze strony swoich rywali?

_________________
---
Monster with Yoshi double full exhaust & much more...


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 04.02.2014 13:20 
Re: Dakar 2014 - Argentyna, Boliwia, Chile
Cytuj:
Kochani, w czasie trwania Dakaru przez mój profil przewinęło się mnóstwo Waszych pytań, na które nie zdążyłem odpowiedzieć. Chciałbym Wam to wynagrodzić

Mam dla Was niespodziankę - w najbliższy poniedziałek o godzinie 18:00 zapraszam Was na video chat! Znajdziecie go pod tym linkiem: http://rafalsonik.pl/videochat/

Video chat potrwa ok 2h... Mam nadzieję, że będę mógł opowiedzieć Wam o najtrudniejszym rajdzie świata i o planach na najbliższy sezon...

Zapraszam już dziś!


https://www.facebook.com/rafalsonikofficial?fref=ts
http://rafalsonik.pl/videochat/

-- dodano 03.02.2014 11:09 --

Cytuj:
Przypominam, że już jutro od 18:00 do 20:00 odpowiadam na Wasze pytania na video chacie! Znajdziecie go tu: http://rafalsonik.pl/videochat/
Do zobaczenia!


-- dodano 04.02.2014 11:55 --

Wczoraj, punktualnie o 18 rozpoczął się video czat z Rafałem Sonikiem. Przez pełne dwie godziny można było posłuchać wspaniałych opowieści tego niezwykle pogodnego i konkretnego człowieka. Nasz idol odpowiedział na prawie wszystkie pytania, które zadaliśmy mu na naszym forum oraz na wiele innych wyłowionych z setek mniej lub bardziej rozsądnych вопросов. Czat oglądało setki kibiców, zarówno dobrze znających temat quadów, jak i zupełnie 'świeżych' w tym temacie. Na samym początku Rafał polecił nasze forum ATV Polska jako bardzo profesjonalne, merytoryczne i cenne dla środowiska quadowego środowiska.
Oczywiście dla śledzących Rajd Dakar tak jak my wszyscy w tym temacie, część informacji była powtórzeniem tego, co już słyszeliśmy, ale przecież 'Dzień Świra', czy 'Sami swoi' ogląda się wielokrotnie z ogromną przyjemnością. Nowy element, który mnie niezwykle zainteresował, to potwierdzenie Rafała, że nie zostawia rozstrzygnięcia miejsc w kategorii quadów tegorocznego Rajdu Dakar i dąży do wyjaśnienia sprawy. Nie jest to batalia przeciwko Casale, bo jak stwierdził Rafał, codziennie widzi się w lustrze i to jest dostateczna konsekwencja jego postępowania, ale przeciwko sędziom, którzy nie postępowali zgodnie z regulaminem. Okazuje się, że byli to Ci sami jurorzy, którym już raz utarł nos. Pewnie już dla zasady nie uznali protestu Rafała podczas rajdu.
Kapitan PNT wspomniał też o Akademii Dakar. Uważa, iż trzeba uczyć młodych ludzi jazdy na quadach, ale nie po to, żeby zrobić z nich rajdowców, a nauczyć pokory i obsługi pojazdów oraz wpoić zasady bezpieczeństwa. Dzięki temu, kiedy zdobędą prawa jazdy, to będzie bezpieczniej. Szczytny cel!
Mowa też była o bardzo nieżyciowych przepisach zakazujących wjazdu do lasu pojazdami terenowymi. W opinii Rafała, tak jak za oceanem, jak i niektórych krajach europejskich, powinno się wydzielić tereny, na których można uprawiać naszą pasję bez łamania przepisów. Lasy Państwowe administrują terenami państwowymi, czyli naszymi. Jest to bardzo bogata instytucja i jest ją stać na to, żeby dokładnie określić i oznakować miejsca do jazdy terenowej. Nie wszystkie obszary administrowane przez Lasy Państwowe, to parki, rezerwaty czy cenne przyrodniczo w inny sposób miejsca. Sądzę jednak, że do takich rozmów trzeba odpowiedniego partnera negocjacyjnego, bo przecież ja nie pojadę moim małym fiatem do ministerstwa...

Image

Niedługo ten materiał będzie do obejrzenia na kanale You Tube Rafała
http://www.youtube.com/user/RafalSonikOfficial

Cytuj:
Wczoraj przez stronę videochatu przewinęło się 1915 osób. Tyle osób włączyło videochat. Niektórzy całość, niektórzy kilka minut.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq 04.02.2014 13:20, edytowano w sumie 4 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2013 21:36
Posty: 201
Imię: Paweł
Quad: Kawasaki KFX 700
PostWysłany: 04.02.2014 20:55 
Re: Dakar 2014 - Argentyna, Boliwia, Chile
Byłem, widziałem i na swoje pytania uzyskałem odpowiedź za co wielkie dzięki dla Rafała.

_________________
---
Monster with Yoshi double full exhaust & much more...


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 07.02.2014 13:27 
Re: Dakar 2014 - Argentyna, Boliwia, Chile
Przeróbki w wzmocnienia ramy dakarowego quada Rafała

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 07.02.2014 13:27, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2005 16:15
Posty: 1441
Miejscowość: okolice W-wy
Quad: G00fi
PostWysłany: 24.02.2014 21:59 
Re: Dakar 2014 - Argentyna, Boliwia, Chile
Jak ktoś ma 2 "luźne" godziny to do obejrzenia zapis z wideochatu z Rafałem


-- dodano 24.02.2014 21:59 --

Emocje Dakarowe już dawno za nami, ale "ciekawostki" związane z rajdem jeszcze się pojawiają
KLIK

_________________
Jeździć każdy może, ale nie każdy powinien...


Ostatnio zmieniony przez maq 25.02.2014 13:03, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 25.02.2014 00:25 
Re: Dakar 2014 - Argentyna, Boliwia, Chile
Nie gadaj. Co ma być? Link nie działa :bezradny:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 25.02.2014 07:05 
Re: Dakar 2014 - Argentyna, Boliwia, Chile
Nie działa ale chyba wiem o co Olafowi chodzi...

o półtorej tony koksu w oponach.

:uśmiech:

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 25.02.2014 13:05 
Re: Dakar 2014 - Argentyna, Boliwia, Chile
No tak, można było doczytać w adresie strony internetowej. Link u o|af poprawiłem, nie skopiowałeś ostatniego 'l' :lol:
Załoga zbierała pieniądze na następny rajd. Podcięli im skrzydła tym sposobem :bezradny:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2005 16:15
Posty: 1441
Miejscowość: okolice W-wy
Quad: G00fi
PostWysłany: 26.02.2014 21:33 
Re: Dakar 2014 - Argentyna, Boliwia, Chile
Dzięki za poprawienie :-)

Może chcieli trochę fasz-feszu na pamiątkę wziąć, ale ktoś ich w trąbę zrobił i na koks podmienił 8)

Najbardziej przerąbane mają bogu ducha winni kierowcy co po te ciężarówki przyjechali

_________________
Jeździć każdy może, ale nie każdy powinien...


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.02.2008 14:47
Posty: 2826
Miejscowość: okolice Poznania
Quad: nima
Poprzednie quady: Raptor 350, LTZ400, 2xRaptor 660, Renegade 800, G700
PostWysłany: 01.03.2014 21:13 
Re: Dakar 2014 - Argentyna, Boliwia, Chile
o|af napisał(a):
mają bogu ducha winni kierowcy co po te ciężarówki przyjechali


A kto wie czy są bogu ducha winni.... ;)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1270 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.