Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Garmin 276c czy ZUMO 550 ?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 20:53



Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Garmin 276c czy ZUMO 550 ? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 17.08.2008 19:33 
AtvKamin napisał(a):
MaciekP napisał(a):
Nie udało nam się po długiej walce zmusić go do wyświetlania zapisanych tracków, gdzie było kilka tracków aktywnych

Piszesz i masz..
Narzędzia, dane użytkownika, zarządzaj dziennikiem podróży, zapisz jako trasę, pojawia się wybór z datą śladu, godziną i długością w km.
Przy zapisywaniu można zmienić na nazwę własną.

Aby jechać po tak zapisanej trasie należy;
Dokąd, trasy , wybierasz trasę i jedziesz jak po sznurku.
Pamiętaj o wyłączeniu trybu bezdroże.

Cytuj:
NIE DALO się miec kilka widocznych na ekranie.

W zumo widać wszystkie trasy przejechane na ekranie (dziennik podróży). Niestety nie są wyróżnione innym kolorem. Aby pozbyć się starszych śladów usuwasz dziennik podróży pamiętając o zapisaniu ich jako trasę.

Maciek masz jakąś awersję do tego zumo, wystarczy trochę poszukać.
Przyzwyczajenia to druga natura człowieka.


Problem w tym, że tutaj nie jedziemy po tracku. Track na rajdzie jest rodziajem mozaiki skladającej się z kilkubnastu kawałków, czesto nawet nie połączonych. Te tracki prowadzą do OSów rajdowych. Żeby do nich dojechac musisz mieć wszystkie tracki widziane na mapie. Niec nie wybierasz. Jak cos wybierzesz to widzisz tylko to co wybierzesz, a tutaj musisz widzieć wszystko. to wazne, bo musisz wiedzieć gdzie byłeś a gdzie nie bo są ukryte punkty kontrolne na trasie, wiec musisz przejechać całą trasę, czyli wszystkie tracki. jeżeli dziennik podrózy to załatwia i pozwala na wyświele zarówno sladów zapisanych jak i kilkunastu tracków aktywnych to problem się rozwiązał. Na pewno?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.02.2006 09:31
Posty: 801
Miejscowość: Poznań
Quad: Rincon 680
PostWysłany: 17.08.2008 19:47 
MaciekP napisał(a):
jeżeli dziennik podrózy to załatwia i pozwala na wyświele narówno sladów zapisanych jak i kilkunastu tracków aktywnych to problem się rozwiązał. Na pewno?


Jak już napisałem dziennik podróży Zumo wyświetla wszystkie przejechane trasy od czasu jego wyczyszczenia. Problemem może być ile plików dostaliście do wgrania, jeden czy kilka.
Jeśli jeden, to po wgraniu i uruchomieniu opcji śledzenia tej trasy, całość powinna się pokryć w jedną linię na ekranie (po przejechaniu).
Jeśli kilka plików to jest problem, bo można śledzić tylko jedną trasę zapisaną.
Może da się te pliki połączyć w jeden w Mapsource?

_________________
Pozdrawiam Ryszard
SQUAD: A.P.T. - ATV Poznań Team

zobacz najnowsze fotki z naszych wypraw


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 22:18
Posty: 161
Miejscowość: Małopolskie
Quad: Polaris
Poprzednie quady: gryzzly 700
PostWysłany: 04.09.2008 09:17 
Czytam ten temat i własnym oczom nie wierzę.

kilka z tych stron należy przenieś do zupełnie innego wątku.

Nie gniewajcie się ale chciałem się coś na temat 276 dowiedzieć, a tu co ... .

Gdyby któryś z kolegów był tak uprzejmy i pokazał mi, skąd ściągnąć POLSKĄ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI do 276 to będę mu wdzięczny.
Niestety nigdzie jej nie mogę zlokalizować, a jestem zainteresowany zakupem tego urządzenia i chciałem najpierw coś poczytać.

Z góry dziękuję


 
Profil

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 04.09.2008 09:20 
zapytaj na garniak.pl

tam chyba gdzies widzialem link do PLinstrukcji do tego gpsa

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 04.09.2008 09:22 
Tylko się nie pochwal ze potrzebujesz na quada, bo Cię zagryza z Maniakiem na czele.


 
Profil

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 04.09.2008 09:24 
to fakt ;)

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 22:18
Posty: 161
Miejscowość: Małopolskie
Quad: Polaris
Poprzednie quady: gryzzly 700
PostWysłany: 04.09.2008 09:58 
Dobra nic nie powiem.
dzięki


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 22:18
Posty: 161
Miejscowość: Małopolskie
Quad: Polaris
Poprzednie quady: gryzzly 700
PostWysłany: 04.09.2008 10:18 
Więc szukałem i za darmochę nic nie ma.
Najtańsza ze Szczecina kosztuje 61 zł.

A tyle firm instrukcje w formie PDF za darmo oferuje.


 
Profil

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 04.09.2008 10:19 
dziwisz im się ?

ktoś zabecalował kase za to zeby ją przetłumaczyć, wydrukować, itd itp...

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 04.09.2008 12:33 
krecik napisał(a):
ja do dzis pamietam pierwsze Mamry.. hmm... 2006 rok, kiedy to mialem 276c na kierownicy


Kręt jak zwykle coś pokręcił... pierwsze mamry to rok 2004 gdzie było łacznie z Michalem Mazurkiem i przypadkowym gościem z Holandii 7 osób... wiosną 2004
Jesienią 2004 na II edycji było już 19 osób w tym ja ze Sławiniakiem na KTMach.

http://www.motocyklskuter.pl/numer/5/ma ... lenge.html

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 04.09.2008 12:37 
2pak - jak zwykle cos pokręcil i cos mu się na oczęta zarzuciło...

pisałem o moich pierwszych mamrach które miały miejsce w 2006 roku

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2008 13:16
Posty: 203
Miejscowość: Nadarzyn
Quad: Yamaha Grizzly 700 www.jkc-group.pl
PostWysłany: 07.11.2008 19:25 
Czytam i czytam i dalej nie jestem przekonany>
Oprócz quada smigam motorkiem i bardzo mi zależy na korzystaniu z gps, bo już kiedyś się nieźle pogubiłem korzystając na motorze z pda w specjalnej kieszeni na rękawie.

W 276c zastanawia mnie trochę używanie kart Garmin i brak pamięci na duże mapy i nieco stary procesor :(

Czy możecie wpisać przykładowe dane, które trzeba wprowadzać do gps na rajdach przeprawowych? Mam garmina w samochodzie i pewnie ma funkcjonalność jak zumo 550, więc smiało będę mógł przetestować czy się da :D , bo do końca z wypowiedzi w wątku trudno to rozszyfrować.

_________________
Pozdrawiam
jack182

JKC - QUAD TEAM
www.jkc-group.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2008 13:16
Posty: 203
Miejscowość: Nadarzyn
Quad: Yamaha Grizzly 700 www.jkc-group.pl
PostWysłany: 09.11.2008 18:49 
Karta pamięci 256MB Garmin to koszt 650PLN :o Zgroza :? I nic większego więc CN nie ma jak zainstalować :(

_________________
Pozdrawiam
jack182

JKC - QUAD TEAM
www.jkc-group.pl


 
Profil WWW

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 09.11.2008 19:50 
poszukaj dokładniej - znajdziesz za 180zl ;)



a potem powiedz mi jak daleko jedziesz że ci kompletny CN potrzebny, domyslam się że kółka po całej europie co tydzień wiec wtedy faktycznie upierdliwość wgrywania map po kawałku jest denerwujące ;) no i czy masz w planach go zakupić, a jesli tak to czy wiesz ze kosztuje 800zł ;)



powiedzmy sobie szczerze, gps do quada raczej na pewno CN nie wymaga, karta pamięcy 256MB jest na chwile obecną wystarczająca, na kompletną GPMapę i jeszzce trochę mapek 'ręcznych' luzem dorzuconych.

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2008 13:16
Posty: 203
Miejscowość: Nadarzyn
Quad: Yamaha Grizzly 700 www.jkc-group.pl
PostWysłany: 11.11.2008 17:46 
Krecik, a czy możesz przesłać mi info jakie dane i w jaki sposób się wgrywa na rajdzie i jaka funkcjonalność 276C się wtedy przydaje.
Jak pisałem, chciałbym używać gps na quadzie i moto i jeśli chodzi o moto to bardziej mi pasuje zumo550, ale jesli mam sobie ograniczyć korzystanie w czasie rajdów na quadzie, na które od przyszłego sezonu planuję jeździć, to jakoś przeboleję.
Może jakiś przykładowy plik wsadowy z waypoint'ami czy coś co udostepnia organizator.
CN cały mi nie jest potrzebny na chwilę obecną, bo gdzieś dalej to głównie autem, a tam mam Garmina z SD 2GB i wszystko się mieści - CN, GPMapa, UMP, własne POI, itp.

_________________
Pozdrawiam
jack182

JKC - QUAD TEAM
www.jkc-group.pl


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.