Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Monitoring GPS
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 11:53



Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Monitoring GPS 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2008 14:20
Posty: 672
Miejscowość: okolice Wałbrzycha
Quad: KQ 750
PostWysłany: 01.09.2008 08:37 
samoróbke mam zrobilem ładnych pare lat temu... już z 7 chyba :)

_________________
www.d-s-o.pl
Dolnośląskie Stowarzyszenie Offroadu


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.03.2008 20:41
Posty: 33
Miejscowość: Maków Maz.
Quad: Honda Rancher TRX350FM
PostWysłany: 02.09.2008 10:51 
deadamf napisał(a):
Cześć :)
Mnie temat mocno zainteresował :) tylko może nie pod względem zabezpieczenia quada tylko bardziej jak gadżet, jako rejestrator itp.


Ja do tego uzywam Automapy na pocketotelefonie. Po pierwsze przed wyruszeniem odpalam Automape i wlaczam zapisywanie sladu. Po drugie mam skonfigurowana usluge MiploLoc gdzie wszyscy widza moja ostatnia pozycje, a ja na swoim koncie mam takze historie pozycji [program tak skonfigurowany, ze wysyla pozycje minimum co 2 minuty].

http://www.miplo.pl/miploloc.php?u=rymi


 
Profil

Rejestracja: 08.07.2008 22:00
Posty: 57
Miejscowość: bstok
Quad: G700
PostWysłany: 02.09.2008 11:40 
slawek.f napisał(a):
Jest jeszcze jeden problem - szczelność. Zasada jest taka, żeby jak najmniej uzbrajać quada w urządzenia elektroniczne. Tym bardziej, że nie są to urządzenia dedykowane/przystosowane do atv.

Ja na razie mam zamontowany "cichy" alarm w garażu, który powiadamia mnie o włamaniu lub obecności intruza w pobliżu garażu. Cały zestaw kosztował mnie ok. 1tys.zł. Jest to centralka + awaryjne zasilanie + stary tel. + czujki z wyłączonymi diodami aktywności. Koszt utrzymania karty minimalny, bo alarm wysyła smsy. Można kupić za bodajże 20zł pakiet smsów na 3 m-ce.
Jeśli garaż masz blisko, to może zdążysz ;)


No to przynajmniej "ONI" będą wiedzieli na co uważać i z czym przyjść pod Twój garaż, gratuluję szczerości:)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2008 14:20
Posty: 672
Miejscowość: okolice Wałbrzycha
Quad: KQ 750
PostWysłany: 02.09.2008 12:15 
a myślisz, że "ONI" nie wiedzą czego można się spodziewać? :) nie istnieje zabezpieczenie 100% i pewnie nigdy nie będzie istniało.

_________________
www.d-s-o.pl
Dolnośląskie Stowarzyszenie Offroadu


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2008 21:22
Posty: 221
Miejscowość: Skwierzyna
Imię: Robert
Quad: TRX 680FGA
Poprzednie quady: TRX 450R, LS250
PostWysłany: 07.09.2008 17:25 
Cześć :)

Troszkę ostatnio po testowałem i mam parę informacji dla zainteresowanych.
Lokalizacja quada czy innego pojazdu za pomocą komórki/pc/palmtopa czy czegoś podobnego, ja miałem do dyspozycji moją poprzednią komórkę Nokie N70 i zewnętrzny GPS via Bluetooth Pentagram, wspólnie działa wyśmienicie. Testowałem do tego dwie aplikacje:

- http://www.gdziejestem.pl - działa, jest historia, strona jednak często się coś sypie, a program w ciągu godziny pokazał jakiś błąd, tak ogólnie to trochę to nie stabilne.
- http://www.gmap-track.com/ - ich aplikacja bardzo stabilna nic się z nią nie działo, na stronie widać podstawowe dane plus prędkość czego nie ma u poprzednika, brakuje jednak histori, na plus jeszcze to że kod html z ich strony można wrzucić na swoją, tutaj przykład -> http://wicio.eu/ Wczoraj około 12 zacząłem jeździć quadem tak do 16:00-16:30 cały czas miałem odpaloną lokalizacje quada z wysyłaniem położenia co 3 minuty. Program wysyłał więc co najmniej 4 godziny i kosztowało mnie to UWAGA około 1.2 zł :D :D :D tak, że jak dla mnie to strasznie tanio :) Do internetu kupiłem jednak kartę simdata gdzie 100 kB kosztuje 3 groszę, polecam !! jak ktoś woli orange to ma taką samą ofertę tylko u nich nazywa się to Orange Free na kartę.

Od takie moje ostatnie testy, jak ktoś ma ochotę popisać na ten temat dalej to zapraszam.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.05.2008 08:15
Posty: 42
Miejscowość: W-wek
Quad: G700 SE
PostWysłany: 07.09.2008 22:12 
robertG7 napisał(a):
No to przynajmniej "ONI" będą wiedzieli na co uważać i z czym przyjść pod Twój garaż, gratuluję szczerości:)


Przyjdź i spróbuj. Wiesz gdzie??? :oczy:
Jak komuś spodoba się Twój sprzęt, to dostaniesz pstryczka w nos i pójdziesz z płaczem do domu. Nawet nie muszą się ONI nigdzie włamywać. :lol:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.03.2008 20:41
Posty: 33
Miejscowość: Maków Maz.
Quad: Honda Rancher TRX350FM
PostWysłany: 08.09.2008 10:29 
deadamf napisał(a):
Troszkę ostatnio po testowałem i mam parę informacji dla zainteresowanych.
Lokalizacja quada czy innego pojazdu za pomocą komórki/pc/palmtopa czy czegoś podobnego, ja miałem do dyspozycji moją poprzednią komórkę Nokie N70 i zewnętrzny GPS via Bluetooth Pentagram, wspólnie działa wyśmienicie.


Powiedz mi na ile godzin ciaglego dzialania wystarcza ci pradu ??


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2008 21:22
Posty: 221
Miejscowość: Skwierzyna
Imię: Robert
Quad: TRX 680FGA
Poprzednie quady: TRX 450R, LS250
PostWysłany: 08.09.2008 11:46 
rymi napisał(a):
Powiedz mi na ile godzin ciaglego dzialania wystarcza ci pradu ??


GPS ma wytrzymać 20-25 godzin tak piszą w instrukcji, sam tego nie sprawdziłem.
Komórka normalnie wytrzymuje parę dni, z włączonym Bluetoothem na pewno będzie mniej ale te 20 godzin na pewno wytrzyma.
Jak dla mnie to więcej nie trzeba, bo moje wyprawy nie trwają więcej jak sześć godzin.
Jak nie to zawsze można pomyśleć o ładowarce samochodowej podłączonej cały czas.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 24.09.2008 10:31
Posty: 1
PostWysłany: 24.09.2008 10:36 
Re: Monitoring GPS
szym86 napisał(a):
Konkretny temat na konkretną potrzebę.Chciałbym zabezpieczyć choć trochę quada.
próbował ktoś podobnych rozwiązań ? ?I co myślicie ?

poczytaj o tym http://www.alarm-gps-gsm.com z funkcją alarmu. Na allegro taniej można kupić.


 
Profil

Rejestracja: 08.09.2010 09:28
Posty: 3
PostWysłany: 13.12.2010 16:42 
Re: Monitoring GPS
Odświeżę nieco, bo i technologia się na tle rozwinęła, że takie usługi są teraz do wykonania. Nie trzeba kombinować. znalazłem ostatnio ofertę tych ochroniarzy (...........) Oni prowadzą monitoring gps, a są na tyle elastyczni, że nie powinno być problemu z dopasowaniem usługi pod quadowe survivale.


Ostatnio zmieniony przez Piro, 13.12.2010 16:42, edytowano w sumie 1 raz

Reklama



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.12.2008 13:25
Posty: 489
Miejscowość: Stryszawa
Quad: Honda TRX420 FE BIG BEAR 400 CC
PostWysłany: 04.06.2017 14:00 
Re: Monitoring GPS
Hiena...

_________________
jeśli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć
https://www.facebook.com/jarekstryszawa


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.