Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Monitoring GPS
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 20:08



Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Monitoring GPS 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.04.2007 21:33
Posty: 260
Quad: jest
PostWysłany: 28.08.2008 23:18 
Monitoring GPS
Konkretny temat na konkretną potrzebę.Chciałbym zabezpieczyć choć trochę quada.

Bawię się gpsem (szukam skarbów , jest taka zabawa )
Wiem że można zbudować system monitoringu gps .

Wystarczy stara koma + program w Javie + moduł gps na bluetooth ( allegro najtańszy 60zł) + dobrze schować i zasilić w prąd + utrzymać kartę sim z pakietem gprs powiedzmy .
To teoretycznie działa , można obserwować pozycję np na takim czymś jak np darmowe www.gdziejestem.pl
telefon przesyła dane na ich serwer i masz mapkę z pozycją powiedzmy co 15 min aktualizowaną .


próbował ktoś podobnych rozwiązań ? ?I co myślicie ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2008 14:20
Posty: 672
Miejscowość: okolice Wałbrzycha
Quad: KQ 750
PostWysłany: 29.08.2008 10:57 
Próbowałem ze wzgledu na to, że zajmuje się tym... wad tego jest kilka:

1. teleofn komorkowy z funkcja GPRS + odbiornik GPS - dwa ksozty (nie małe)
2. konieczność zadbania o zasilanie aż 2 urządzen
3. duży rozmiar, cięzko ukryc w quadzie
4. niestabilność takiego rozwi,ązania
5. Co Ci po pozycji co 15 minut a nawet co 30 sekund jak w nocy ci ukradną quada , chwile później znajdą teleofn i najnormalniej w świecie wyłączą go? A Ty smacznie będziesz spał...

Poszukaj Lokalizatora GPS... wysle Ci na pw linki.

A jeśli uprzesz się przy swoim rozwiązaniu, polecam program aspicore lub MGMaps, dzialają dośc stabilnie.


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.05.2008 08:15
Posty: 42
Miejscowość: W-wek
Quad: G700 SE
PostWysłany: 29.08.2008 11:23 
Jest jeszcze jeden problem - szczelność. Zasada jest taka, żeby jak najmniej uzbrajać quada w urządzenia elektroniczne. Tym bardziej, że nie są to urządzenia dedykowane/przystosowane do atv.

Ja na razie mam zamontowany "cichy" alarm w garażu, który powiadamia mnie o włamaniu lub obecności intruza w pobliżu garażu. Cały zestaw kosztował mnie ok. 1tys.zł. Jest to centralka + awaryjne zasilanie + stary tel. + czujki z wyłączonymi diodami aktywności. Koszt utrzymania karty minimalny, bo alarm wysyła smsy. Można kupić za bodajże 20zł pakiet smsów na 3 m-ce.
Jeśli garaż masz blisko, to może zdążysz ;)


 
Profil

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 29.08.2008 12:30 
rano wstajesz spokojnie i przy gazetce czytasz ze w nocy o 1:15 obrobili ci garaż



cenna rzecz do późniejszych czynności operacyjnych prowadzonych przez policje

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2008 14:20
Posty: 672
Miejscowość: okolice Wałbrzycha
Quad: KQ 750
PostWysłany: 29.08.2008 12:54 
nie ma 100% zabezpieczenia... mozesz otoczyc się fosą , zrobić zasieki , 4 psy i wszelkiej maści alarmy a jak będzie ktoś chciał - i tak Cię okradnie....

_________________
www.d-s-o.pl
Dolnośląskie Stowarzyszenie Offroadu


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2008 21:22
Posty: 221
Miejscowość: Skwierzyna
Imię: Robert
Quad: TRX 680FGA
Poprzednie quady: TRX 450R, LS250
PostWysłany: 29.08.2008 13:07 
Cześć :)
Mnie temat mocno zainteresował :) tylko może nie pod względem zabezpieczenia quada tylko bardziej jak gadżet, jako rejestrator itp.
Mam nokie N95 z wbudowanym odbiornikiem GPS, z gdziejestem.pl nie działa, ale z gmap-track.com jak narazie działa. Tak, że mogę się podzielić z innymi gdzie aktualnie jestem :)
http://www.gmap-track.com/user.php?user=deadamf
Ciekawi mnie czy da radę to jakoś ciekawie wykorzystać na quadzie, akurat mam gdzie położyć telefon z tyłu mam torbę. Czy dało by rade zapisać całą drogę jaką przebyłem quadem, aby później w domu spokojnie sobie zobaczyć gdzie byłem, zapisać trasę na przyszłość, ciekawe miejsca itp.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 06.04.2007 11:23
Posty: 306
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Quad: I po raptorze,teraz Can-am Spyder rekreacyjnie
PostWysłany: 29.08.2008 13:10 
Panowie a co myślicie o czymś takim http://www.allegro.pl/item422263342_mon ... rdian.html ,chciałóbym to zaadoptować do auta w z którego chciałbym odsłuchiwać rozmowy poprzez nagrywanie bądż telefon(nada się?).Szym86 a może Ty skonstuował byś mi coś takiego jeśli się znasz,oczywiście za opłatą,info na p.w.

_________________
Pozdrawiam Z


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2008 14:20
Posty: 672
Miejscowość: okolice Wałbrzycha
Quad: KQ 750
PostWysłany: 29.08.2008 13:20 
do nagrywania rozmow nada się dyktafon, wzglednie te;leofn za 50pln, który ma funkcje automatycznego odbierania rozmów...

Sa tansze, mniejsze i lepsze modele (patrzac na funkcje) jśli chodzi o GPS

http://www.allegro.pl/search.php?string=lokalizator+gps

P.S.
Kupując jakiś skontaktuj się ze sprzedawcą i ustal czy ma funkcje auto power... Jeśli wmontujesz na stałe w samochodzie, który kilka dni będzie stał i rozładuje się bateria, fajnie jak by się sam włączył przy otrzymaniu zasilania.


 
Profil WWW

Rejestracja: 06.04.2007 11:23
Posty: 306
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Quad: I po raptorze,teraz Can-am Spyder rekreacyjnie
PostWysłany: 29.08.2008 14:05 
Dziękuję,czy moglibyście coś polecić.Chodzi o to że chciałbym zdalnie podsłuchiwać rozmowy w aucie może być np. przez telefon lecz z pluskwą aby dobrze zbierał, moduł gps też byłby wskazany(zawsze lepiej wiedzieć gdzie jest pojazd.

_________________
Pozdrawiam Z


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2008 14:20
Posty: 672
Miejscowość: okolice Wałbrzycha
Quad: KQ 750
PostWysłany: 29.08.2008 14:12 
http://www.allegro.pl/search.php?string ... onal_rec=0

takie są. Tutaj też napotkasz problem. Żeby dobrze zbierał to musisz sprawdzić przez ostateczną instslacją. Ewentualnie rozebrać lokalizator czy telefon i wyprowadzić mikrofon na kabelku i gdzieś sprytnie go umieścić.

_________________
www.d-s-o.pl
Dolnośląskie Stowarzyszenie Offroadu


 
Profil WWW

Rejestracja: 06.04.2007 11:23
Posty: 306
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Quad: I po raptorze,teraz Can-am Spyder rekreacyjnie
PostWysłany: 29.08.2008 15:10 
I dzięki wielkie zdecyduję się chyba na ten droższy co wy na to,opcje mi odpowaidają tylko tak jak pisałeś chciałbym aby się sam ładował.

_________________
Pozdrawiam Z


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2008 14:20
Posty: 672
Miejscowość: okolice Wałbrzycha
Quad: KQ 750
PostWysłany: 29.08.2008 15:17 
nic nie piszą o instalacji w samochodzie ale jest jakiś dodatkowy akumulator...

P.S
Powinien się sam włączać jak padnie bateria a nie ładować ;)

_________________
www.d-s-o.pl
Dolnośląskie Stowarzyszenie Offroadu


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.05.2008 08:15
Posty: 42
Miejscowość: W-wek
Quad: G700 SE
PostWysłany: 29.08.2008 15:36 
krecik napisał(a):
rano wstajesz spokojnie i przy gazetce czytasz ze w nocy o 1:15 obrobili ci garaż


No nie do końca. Alarm można dowolnie skonfigurować. Ja mam akurat ustawione smsy, bo to wystarczy abym się obudził. Możesz ustawić ilość smsów na minutę. Smsy przychodzą z informacją która czujka została uaktywniona lub uszkodzona/odcięta itp.
Możesz ustawić do 8 numerów pod które alarm dzwoni po uaktywnieniu oraz ile razy dane połączenie ma powtarzać i w jakiej kolejności.
Myślę, że nie jest to tylko "cenna" rzecz.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2008 14:20
Posty: 672
Miejscowość: okolice Wałbrzycha
Quad: KQ 750
PostWysłany: 29.08.2008 15:43 
A jak rozbrajasz alarm legalnie to też dzwoni/pisze SMS? Mam taki moduł dzialjący z poczciwą nokia 5110 i jego wada jest taka, że dzowni jak rozbroje nawet z pilota lub klawiatury... jak nie odbiore - dzwoni na następny zaprogramowany numer. Jak odbiore - koszty...

_________________
www.d-s-o.pl
Dolnośląskie Stowarzyszenie Offroadu


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.05.2008 08:15
Posty: 42
Miejscowość: W-wek
Quad: G700 SE
PostWysłany: 29.08.2008 16:02 
navara napisał(a):
A jak rozbrajasz alarm legalnie to też dzwoni/pisze SMS?


Nie.
Sterowanie zrobiłem z pilota. Muszę tylko uważać podczas wyłączania żeby nie wejść w pole czujki. Syrenka wewnątrz skrzynki (bardzo cicha) powiadamia o włączeniu lub wyłączeniu urządzenia.
Mój alarm też pracuje z N5110. Czy to jest proxima? Może masz coś źle podłączone... Może po wyłączeniu alarmu centralka odcina zasilanie czujek i uaktywnia się antysabotaż?


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.