Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Belysio - nowy lokalizator internetowy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 13:38



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Belysio - nowy lokalizator internetowy 
Autor Wiadomość
U-quad warszawski
U-quad warszawski
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.04.2008 12:12
Posty: 502
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Suzuki lt-z 400
PostWysłany: 09.09.2008 08:16 
Belysio - nowy lokalizator internetowy
Niedawno ruszył nowy lokalizoator Belysio. Belysio, to program który można wgrać do swojego telefonu komórkowego i po jego uruchomieniu śledzić w internecie z dużą dokładnością jego położenie nie tylko w Polsce ale także na całym świecie. Głównym założeniem Belysio jest pomoc w zlokalizowaniu znajomych na mapie miasta i informowanie ich o tym, że znajdują się w pobliżu siebie. Wszystko po to, aby znajomym umożliwić jak najczęstsze spotykanie się ze sobą. Ale można wykorzystać ten program do odnalezienia swojego quada :) Pozostawiam do dyskusji...
http://www.belysio.com/


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2008 14:20
Posty: 672
Miejscowość: okolice Wałbrzycha
Quad: KQ 750
PostWysłany: 09.09.2008 12:00 
1. Instalacja koszmarna
2. Ile kosztuje belysio?
Aplikacja belysio jest darmowa. Jednak Twój operator komórkowy może obciążyć cię opłatami za przesyłanie danych. Jeżeli spodziewasz się używać belysio często, radzimy sprawdzić korzystną ofertę dopasowaną do twoich potrzeb u operatora.

Aplikacja zużywa 25 kB danych przez godzinę korzystania z belysio ( chatowania na komunikatorach i korzystania z emaili). Koszt pakietów danych w różnych sieciach komórkowych to od 1 do 10 groszy za 10 kB.

3. Użytkownik wyraża zgodę na uiszczenie wszelkich opłat związanych z używaniem serwisu belysio. W razie niezgodności dotyczących opłat należy skonsultować się ze swoim operatorem sieci komórkowej, który obciąża użytkownika opłatami za transfer danych. Użytkownik może w każdym momencie zrezygnować z korzystania z serwisu belysio kontaktując się z działem supportu belysio lub ze swoim operatorem sieci komórkowej.

To jakie są te opłaty? Bo nigdzie nie doszukałem się.

Program co chwila prosi o instalacje kokejnyhc nakładek... zrezygnowałem z używania bo znudziło mi się instalowanie...

_________________
www.d-s-o.pl
Dolnośląskie Stowarzyszenie Offroadu


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2008 21:22
Posty: 221
Miejscowość: Skwierzyna
Imię: Robert
Quad: TRX 680FGA
Poprzednie quady: TRX 450R, LS250
PostWysłany: 09.09.2008 12:16 
Cześć.
Ja także zainstalowałem i nie spodobało mi się, to taki już komunikator do wszystkiego, trochę jak nasza-klasa + gg i inne razem, jak dal mnie to za dużo to nie potrzebne.
Sama lokalizacja nie wiem jak działa, bo ja nigdzie nie znalazłem w opcjach wyboru GPSa, nie wiem w ogóle czy to działa.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2008 14:20
Posty: 672
Miejscowość: okolice Wałbrzycha
Quad: KQ 750
PostWysłany: 09.09.2008 12:55 
dokładnie, też probowałem jakos dojść co i jak ale nie dałem rady (znudziło mi się poproatu) . Pomijając fakt, ze na communicatorze w programie zle sa umieszczone przeciski, pomieszczany gora dol z prawo-lewo ;)

_________________
www.d-s-o.pl
Dolnośląskie Stowarzyszenie Offroadu


 
Profil WWW
U-quad warszawski
U-quad warszawski
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.04.2008 12:12
Posty: 502
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Suzuki lt-z 400
PostWysłany: 09.09.2008 14:05 
U mnie działa bez najmniejszych problemów.
1. Zalogowałam się na stronę http://www.belysio.com i podałam w formularzu swój nr. kom.
2. Po otrzymaniu sms'a zainstalowałam oprogramowanie
3. Po zainstalowaniu uruchomiłam program ( program zapyta się czy zgadzasz się aby Twój telefon wysyłał i otrzymywał pakiety danych)
4. Na stronie internetowej weszłam w zakładkę "Moje Belysio" i na mapie pokazało się położenie mojego telefonu ze zgodnością co do ulicy.
Bardzo fajna platforma. Przestzregam przed zainstalowaniem w telefonie żony czy męża bez ich zgody :diabeł:

Aha. Program jest darmowy. Płaci się tylko za połaczenie z internetem według stawki operatora.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2008 14:20
Posty: 672
Miejscowość: okolice Wałbrzycha
Quad: KQ 750
PostWysłany: 09.09.2008 14:24 
JuniorPainkiller napisał(a):
Na stronie internetowej weszłam w zakładkę "Moje Belysio" i na mapie pokazało się położenie mojego telefonu ze zgodnością co do ulicy.


u mnie ulice dalej, jakies 2km... ale dziala po BTS a nie GPS więc zrozumiałe. Nadajniki GSM co co X kilometrów a nie co 1m, więc nigdy nie będzie miało takiej dokładności jak GPS.

Ale jako (kolejny) gadżet do przyjecia... choć używać nie zamierzam ;)

JuniorPainkiller napisał(a):
Ale można wykorzystać ten program do odnalezienia swojego quada


szukaj wiatru w polu albo quada w lesie :)

_________________
www.d-s-o.pl
Dolnośląskie Stowarzyszenie Offroadu


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.