Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Test zasięgu NOKIA (czytaj-GPS zabawka) kontra GARMNIN 276C
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 10:24



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Test zasięgu NOKIA (czytaj-GPS zabawka) kontra GARMNIN 276C 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2008 09:21
Posty: 377
Quad: czasoumilacz R680
PostWysłany: 14.10.2008 21:11 
Test zasięgu NOKIA (czytaj-GPS zabawka) kontra GARMNIN 276C
Zaznaczam! Telefon Nokia z GPS-em (czytaj-zabawka w jednym) mam go dopiero parę godzin i mile on mnie zaskoczył zasięgiem, bo chodząc po domu gubił jedną satelitę!!, nadmienię że łapanie masztów operatorów GSM wyłączyłem! wiec łapał tylko satelity, przy tym pokazując zmieniające się współrzędne/kierunki gdy się przemieszczałem po pokojach oraz prędkość 1-1,2km/h taka... spacerowa prędkość.

Czas wyszukiwania satelity
NOKIA N82 - do 1min (w terenie otwartym SAM ! aparat!)
GARMNIAKI (276C i ten samochodowy NUVI250 tyż) - do 2-3min (ostatnio 276-a złapała po około 8min w terenie otwartym!!! z wywaloną anteną 38dB na snorklu?!?!?!?)

Miejsce zasięgu
NOKIA N82 - WSZĘDZIE W DOMU!!! :szok:
GARMNIAKI (276C i NUVI250) - Po odsunięciu od szyby oka (w domu) na odległość 20cm tracą zasięg :( .

Panowie!! jak to jest? że Nokia potrafi zrobić telefon!!! z nawigacją która łapie sat.tam gdzie Garmin (obawiam się że nigdy) nie złapie, pomijam fakt, że jest mały wyświetlacz i z nami na quadach takie cos... długo by nie pożyło, ale jak sobie przypominam miejsca gdzie Garnek tracił zasieg tj. krzaczki, wąwozik itp to... już lepiej nic nie będę mówił.
Nie wiem, może przyczyną tego jest wmontowany w to ustrojstwo A-GPS, ale wkurza mnie że mam profesjonalny sprzęt typu 276C i w dość ważnej kwestii zasięgu bije go TELEFON !!! pomijam kwestie pieniędzy, bo wg mnie 276 nie powinna kosztować mniej niż 2tyś.PLN ALE JUŻ !!! poniżej 1200PLN (słownie: jeden tysiąc dwieście złotych polskich).

Powiem już tylko 2 słowa: jestem sfrustrowany :zły: .


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.02.2006 09:31
Posty: 801
Miejscowość: Poznań
Quad: Rincon 680
PostWysłany: 14.10.2008 21:28 
Sorry ale to normalne, technologia się rozwija.
Ja się nie dziwię że ta Nokia ma nowszy chip GPS, w końcu powstała niedawno.

Marketing robi swoje, kiedyś GPS w komórce był niepotrzebny, dzisiaj wydaje się być niezbędny.
Zawsze lepiej mieć komórkę z GPSem niż "gołą" :D

_________________
Pozdrawiam Ryszard
SQUAD: A.P.T. - ATV Poznań Team

zobacz najnowsze fotki z naszych wypraw


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 14.10.2008 21:34 
SIRFIII, 276C nie ma tego niestety, to już leciwa konstrukcja. To jest główna różnica. Pisał o tym MaciekP kiedyś na forum, niestety jest wada SIRFa poza wzmocnioną sytuacja powoduje pływanie sygnału i określa przybliżoną pozycję.


 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.