Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - mocowanie GPS
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 08:34



Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
mocowanie GPS 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.08.2008 09:20
Posty: 106
Miejscowość: Wrocław
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
PostWysłany: 15.02.2009 14:50 
mocowanie GPS
Witajcie,

Kupiłem niedawno urządzenie GPS i szukałem na forum zdjęć i porad dotyczących montażu GPSa. Nie było tego za wiele więc proponuję abyśmy w tym temacie pochwalili się jak to zrobiliśmy. Na początek może ja 8)
Chciałem tak zamontować GPS aby był on w awaryjnych sytuacjach niedaleko gniazda zapalniczki, doskonale widoczny dla ridera a jednocześnie bezpieczny przy rolkach. Zastosowałem uchwyt RAM Mounts (zaletą jego jest to że w skrajnych sytuacja GPS sam się wypnie) przytwierdzony do przedniego bagażnika. Urządzenie jest pomiędzy licznikiem a skrzynią explorer cases, która go idealnie chroni przy rolkach. Zobaczcie sami:
Image
Image
Image
Image


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 15.02.2009 15:56 
no to jeszcze polecam zewnętrzną antenę i doznasz pełni szczęscia!

Ja dospawuję kawałeczek blachy do niej do przedniego bagażnika. Wczesniej miałem ją z tyłu, ale szykując się na dłuższą wyprawę muszę zwolnić miejsce z tyłu. Blacha o wymiarach mniej więcej 130x70 będzie z prawej strony z tyłu przedniego bagażnika w zaokrągleniu.
Kabel, aby zachować długośc 2m wg. mnie zalecaną do poprawnego działania, idzie z prawej strony quada i przy siedzeniu zawraca.


 
Profil
DWS
DWS
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.12.2007 00:43
Posty: 788
Miejscowość: Okolice Góry Kalwarii
Quad: Nissan Patrol 2,8 D ADVENTURE
PostWysłany: 15.02.2009 20:05 
Również polecam antenę zewnętrzną, bez niej to porażka. Ja używam turystycznie ręczniaków 60cs 60CSx i Colorado 300, wszystkie są wyposażone w nowoczesny i czuły system wyszukiwania satelit. Na gadzie mam 278 i bez anteny traci non stop kontakt z rzeczywistością, antena zewnętrzna znacznie poprawia tę sytuację choć nie do końca. Pamiętaj jednak antenę oryginalną Garmina za 110 zł, a nie uniwersalną za 35 zł , bo nic nie dale (sprawdziłem) :zły: . Ja swoją zamontowałem na Explorerze. Przykleiłem blaszkę w przetłoczeniu i antena z magnesem pasuje jak ulał.

_________________
Ukraina (7-14.06.2009) http://picasaweb.google.com/10738069781 ... 7711060578
Rumunia (25.09-3.10.2009) http://picasaweb.google.com/10738069781 ... 4530900322


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 15.02.2009 20:34 
firma Proscann (przepraszam za bezczelną nazwę, ale oni robią m.in. dla Garmina :-) spod Warszawy oferuje anteny na allegro i sa doskonałe. Cały myk jest w długości kabla (wg mnie min 2m)i jego przytwierdzeniu. Kabel musi być prosty i się nie bujać, czyli nie jakaś pętla wisząca na bagażniku. Wtedy wszystko działa doskonale. Wiele zdjęć umieściłem na tym forum. Kosztuje coś ok 35zł.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 15.02.2009 20:37 
kolejna rzecz jakiej nie widzę to zasilanie. W zestawie jest kabelek z drucikami. Podłączenie go do gniazdka zapalniczki od środka nie jest żadnym problem. Podłączajcie przez bezpiecznik i nie mylcie polaryzacji! Dodatkowa antena pobiera od 10-25mA prądu, więc zasilanie dodatkowe jest dobrym pomysłem.

Zdejmij ten paseczek. Zahaczysz o pierwszą gałąź i coś urwiesz :oczy:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.08.2008 09:20
Posty: 106
Miejscowość: Wrocław
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
PostWysłany: 15.02.2009 23:58 
MaciekP napisał(a):
Zdejmij ten paseczek. Zahaczysz o pierwszą gałąź i coś urwiesz :oczy:

Paseczek ma zabezpieczyć przed odfrunieciem gpsa w nieznaneprzy ewentualnym wypieciu podczas rolki. jest on zaczepiony o uchwyt i nie ma fizycznej możliwości aby zachaczyć o niego gałęzią. Myślisz że to zły pomysł?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 16.02.2009 08:20 
jak go dobrze naciągniesz, żeby się nie merdał?


 
Profil

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 16.02.2009 08:27 
rad - rozwiązanie dobre, tylko zawiń go dookoła uchwytu żeby nie fruwał luzem
poprowadź go tak samo jak ten kabel od zasilania który MaciejP proponuje tam założyć - on też się 'merdać' nie powinien bo też potrafi się o cos zachaczyc.

Natomiast z własnego doświadczenia ci powiem ze gps za skrzynką raczej rzadko zachacza o cokolwiek. Możesz ewentualnie pomyslec o przerzuceniu go na lewą strone bagaznika, wtedy bedziesz miał kabelki całkiem ukryte :)

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.08.2008 09:20
Posty: 106
Miejscowość: Wrocław
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
PostWysłany: 16.02.2009 08:46 
krecik napisał(a):
rad - rozwiązanie dobre, tylko zawiń go dookoła uchwytu żeby nie fruwał luzem
poprowadź go tak samo jak ten kabel od zasilania który MaciejP proponuje tam założyć - on też się 'merdać' nie powinien bo też potrafi się o cos zachaczyc.

Natomiast z własnego doświadczenia ci powiem ze gps za skrzynką raczej rzadko zachacza o cokolwiek. Możesz ewentualnie pomyslec o przerzuceniu go na lewą strone bagaznika, wtedy bedziesz miał kabelki całkiem ukryte :)


Planuję jeździć bez podłączonych kabelków (zasilania i zew. ant.). Myślisz, że lepiej jest mieć podłączone? Czy ktoś może zamieścić zdjęcie zamontowanej anteny zewnętrznej? Czy przydatna jest osłona wyświetlacza w 276c? Czy lepiej gpsa podłączyć na stałe pod zasilanie, czy lepiej jeździć na baterii i wozić jakby coś zasilacz podłączany do gniazda zapalniczki? Próbowałem nałożyć na siebie 2 mapy,nie udało mi się, czy jest to wykonalne? Jeśli nie to co zrobić aby 276 w pierwszej kolejności wybierał np topo100pl a nie city navigatora?
Z góry wielkie dzięki za pomoc, Radek.


 
Profil

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 16.02.2009 09:05 
ja antenki zewnętrznej nie uzywam, i zyję :)
choć wożę jako zapasowa bo mi kiedys oryginalna padła, ot po prostu przestała odbierać.

zasilanie - to zalezy na jak długo wyjezdzasz, ja bym zrobił jak maciek radzi, tylko zamiast poświecac kabelek data /ten w komplecie przychodzacy siedmiozyłowy/ kupiłbym zwykły kabel zasilający do tego gpsa /około 90zł/ i zamontował na stałe.

bateria wystarcza na około 11-13 godzin max, a to czasem za mało :) wiec zdecydowanie ladowarke trzeba mieć. Jesli latasz czesto to docenisz instalacje 'na stałe'. Jeśli mniej często, to wystarczy mieć w schowku i podłaczac w razie potrzeby.

o wyborze map znajdziesz w instrukcji, dwóch na siebie nie nałozysz, ale mozesz wyłaczyc navigatora i podglądać tylko topo. To się przełacza za pomocą chyba trzech klikniec :) nie mam gpsa pod ręką wiec nie napisze teraz ale w razie czego wieczorem sprawdze.

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.08.2008 09:20
Posty: 106
Miejscowość: Wrocław
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
PostWysłany: 16.02.2009 11:38 
krecik napisał(a):
o wyborze map znajdziesz w instrukcji, dwóch na siebie nie nałozysz, ale mozesz wyłaczyc navigatora i podglądać tylko topo. To się przełacza za pomocą chyba trzech klikniec :) nie mam gpsa pod ręką wiec nie napisze teraz ale w razie czego wieczorem sprawdze.


No właśnie tego nie znalazłem na ani w instrukcjach ani na forach. Tak więc będę ręcznie przełączał mapy. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam, Radek


 
Profil

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 16.02.2009 11:44 
jest w instrukcji wybór mapy

jest taka pozycja w menu
i tam się odhaczykowywuje ktore mapy są on a ktore off

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.07.2007 14:09
Posty: 1214
Miejscowość: Warszawa okolice
Quad: Byl i już pewnie nie będzie
PostWysłany: 16.02.2009 11:57 
Image

Image

Image

rad proponował bym Ci przekręcić mocowanie tak jak jest u mnie na zdjęciach u góry... Przy takim mocowaniu cały GPS jest idealnie zasłonięty przez EC. Przy okazji wklejam zdjęcie mocowania anteny zewnętrznej, o które prosiłeś.
Tak zamontowany zestaw testuję od 2 miesięcy i nie widzę słabych stron. Jest bezpieczniej niż w przypadku montażu na kierownicy a ekran i tak jest bardzo czytelny. Sam montaż wymaga sprawności chińskich rączek ale warto... ;)

_________________
ROMANIA 2009 - ZDJĘCIA TUTAJ


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2008 13:16
Posty: 203
Miejscowość: Nadarzyn
Quad: Yamaha Grizzly 700 www.jkc-group.pl
PostWysłany: 17.02.2009 19:32 
rad a jak sobie radzisz z otwieraniem klamry od EC :?: GPS nie przeszkadza :?:

_________________
Pozdrawiam
jack182

JKC - QUAD TEAM
www.jkc-group.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.08.2008 09:20
Posty: 106
Miejscowość: Wrocław
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
PostWysłany: 17.02.2009 20:55 
jack182 napisał(a):
rad a jak sobie radzisz z otwieraniem klamry od EC :?: GPS nie przeszkadza :?:

Tak, gps utrudnia dostęp do klamry EC. Niestety aby w rekawiczkach otworzyc skrzynie muszę wypiac gps. Cos za cos, bylo to nie do uniknięcia. Na szczeście w skrzyni tej mieszcza się rzeczy potrzebne tylko w awaryjnych sytuacjach a mocowanie EC przy pomocy pasów transportowych umozliwia bez koniecznosci wypinania gpsa jej wypiecie nawet jesli quad będzie pod woda. Zawsze można przypiac skrzynie zamknieciem z drugiej strony i wszystko będzie OK.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.