Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Garmin od autoryzowanego dilera czy z USA
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 07:22



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Garmin od autoryzowanego dilera czy z USA 
Autor Wiadomość
1000opon.pl
1000opon.pl

Rejestracja: 06.12.2004 21:17
Posty: 297
Miejscowość: Łódź
PostWysłany: 27.12.2005 22:44 
Garmin od autoryzowanego dilera czy z USA
Często na różnych forach spotykam się z tego typu dywagacjami dlatego myślę że , warto wypunktować:

1- od autoryzowanego dilera Garmina w Polsce:
a- bywa, że drożej niż z USA , ale myślę że, warto popytać wśród autoryzowanych dilerów, są tacy co lubią quadowców i dają rabaty !!!
b- 24 miesiące gwarancji
c- faktura VAT - nie słyszałem aby urzędy skarbowe czepiały się GPS-ów
d- specjalna gwarancja Garmina umożliwiająca wymianę ( za około 1/3 ceny ) zmasakrowanego mechanicznie GPS-a na całkowicie nowy egzemplarz. ( bezterminowo !!! - także po 2 latach )
e- wgrana mapa bazowa Europy
f- instrukcja po polsku
g- tania możliwość zakupu GPMapy 4.0 wraz z urządzeniem

2- z USA:
a- bywa, że niższa cena

_________________
pozdrawaim
Andrzej Gawroński


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 27.12.2005 23:26 
Andrzejku same plusy , wszystko przemawia za , ale czemu z nas tak golą i różnica za to samo urządzenie sięga z zarobkiem ściągającego ze USA 50-60% Wiem że taka jest polityka firmy i ubolewam nad tym , tym bardziej że miałem przypadek kiedy uszkodziłem mechanicznie nowiutkiego GPsa i kazano mi go wymienić w... Londynie , albo w Stanach. Mimo tego kupiłem następnego też z USA m powód prozaiczny - cena.
Mapa "bazowa" też nie stanowi problemu w przypadku urządzeń o dużej pojemnej pamięci np 60CS bowiem można ją ściągnąć legalnie i darmowo z netu i wgrać do GPSa sposób jest opisany tu: http://www.gps.akcja.pl/
Ale coraz częściej rozważam zakup następnego właśnie od lokalnego znajomego :) sprzedawcy i każdemu zarabiającemu powyżej średniej krajowej polecam to pod rozwagę.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
1000opon.pl
1000opon.pl

Rejestracja: 06.12.2004 21:17
Posty: 297
Miejscowość: Łódź
PostWysłany: 28.12.2005 10:11 
Możemy spróbować porównać ceny na bazie GPSMap 60CS.
W stanach cena tego urządzenia to około 480 USD ( takie ceny znalazłem w kilku sklepach internetowych ).
daje to około 1560zł ( i na razie mamy jeszcze urządzenie w USA ). Gdyby chcieć to oclić ( 22% VAT ) to robi się 1903zł . Dlatego "importerzy" przywożą je po kieszeniach i nie wystawiają faktur ( lub faktury są warte tyle ile papier na którym go wydrukowano )
W Polsce cena sugerowana Garmina to 2318zł ( brutto ) 1900zł netto. ( ale są dilerzy którzy dają rabaty )
Według mnie dla osób które chcą wrzucić GPS-a w koszty wybór jest oczywisty, na korzyść zakupu u dilera. Zakup GPS-a ze stanów jest dobrym rozwiazaniem tylko dla tych co nie potrzebują faktury i liczą na to że, sa w czepku urodzeni i nigdy GPS im się nie uszkodzi .
Przypominam że Garmin zakupiony u dilera ma 24 miesięczną bezpłatną gwarancję, a wszelkie uszkodzenia po gwarancji lub takie które nie są obiete gwarancją np: uszkodzenie mechaniczne są realizowane bezterminowo poprzez wymiane sprzętu na nowy z odpłatnoscią tylko około 1/3 ceny nowego sprzętu.
Także to że GPMapa 4.0 jest znacznie lepiej zabezpieczona przed nielegalnym kopiowaniem oraz to że w komplecie z Garminem kosztuje tylko około 250zł netto u dielra spowoduje większe zainteresowanie ofertą autoryzowanych dilerów.

_________________
pozdrawaim
Andrzej Gawroński


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.