Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - OZIEXPLORER - kombajn do nawigacji
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 07:38



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
OZIEXPLORER - kombajn do nawigacji 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 29.12.2005 00:57 
OZIEXPLORER - kombajn do nawigacji
Trochę wiadomości na temat najbardziej rozbudowanego programu do nawigacji za pomocą map rastrowych (skanowanych)

Program można ściągnąć ze strony firmowej tu: Oziexplorer

Prawdziwa perełka : spolszczenie Oziego , znalazłem go po ponad 2 latach pracy na wersji angielskiej i domyślaniu się czasami co do czego służy. Spolszczenie jest tu: spolszczenie Ozi

Mapy dostępne są tzw sztabówki czyli ok 1200 map całej Polski w arkuszach skalibrowanych pod Oziego można je pobrać ze strony dyskusyjnej http://plrecgps.pp.org.pl/bin/view/GPS/WebHome lub zakupić , czasami pojawiają się na Allegro , są na 3 CD i mają 1,5 GB . Nie są chronione prawami autorskimi , ponieważ pochodzą z lat 80 , jednak są bardzo dokładne i wiele się nie zmieniło , większość polnych i leśnych dróg jest aktualna.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 14.09.2005 22:57
Posty: 11
Miejscowość: Gołdap
Quad: Honda TRX 300 FW
PostWysłany: 01.01.2006 22:54 
Jak załadować spolszczenie do programu

_________________
Kto szuka nie brodzi


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 01.01.2006 23:10 
musisz ściągnąć i rozpakować pliczek z linku , następnie przenieść go do katalogu głównego Ozziego. Po uruchomieniu pojawi się okienko z zapytaniem o wybór języka , wybierasz Pl lub En.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2004 17:20
Posty: 8
Miejscowość: Jędrzejów k Kielc
Quad: YFZ 450 , Kodiak 400 4x4
PostWysłany: 02.01.2006 17:04 
może uzywa ktoś OziexploreraCE ?? mam taki problem ze po skonwertowaniu mapy pc`towej programem img2ozf i wgraniu do palma wyskakuje komunikat " image file not found " przy probie jej otwarcia


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 12.11.2003 20:33
Posty: 93
PostWysłany: 02.01.2006 17:24 
smash, nie używałem wersji CE, ale zauważyłem, że ozi lubi zapisywać ścieżki do pliku obrazu bezwzględnie, czyli np. c:/mapy/mapa1.jpg. Jak na palma do tego samego folderu masz zamiar wrzucić plik .map i plik graficzny to spróbuj wcześniej na kompie na przykład za pomocą notatnika otworzyć plik .map. W trzeciej linijce będzie ścieżka do pliku graficznego. Z niej całej zostaw tylko nazwę pliku, czyli np. z "c:/mapy/mapa1.jpg" na "mapa1.jpg".
Nawiasem mówiąc edytując plik .map można obejść pewne ograniczenia darmowej wersji oziego, który na przykład obsługuje tylko pliki .bmp - wystarczy zmienić ścieżkę do obrazu na plik .jpg czy .png. Wydaje mi się też, że w liniach 10-39 znajdują się współrzędne punktów do kalibracji mapy, które w darmowej wersji są ograniczone do maksimum dwóch. Można spróbować je ręcznie tu wpisać, ale nie sprawdzałem tego.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.