Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Ślady Prywatne - udostępnianye przez uzytkowników.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 19:40



Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Ślady Prywatne - udostępnianye przez uzytkowników. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2008 11:32
Posty: 309
Miejscowość: Jelenia Góra
Quad: Fall in love in Rincon
PostWysłany: 25.12.2009 15:15 
Ślady Prywatne - udostępnianye przez uzytkowników.
Witam wszystkich posiadaczy odbiorników GPS, bo do nich skierowany jest ten post. Wszyscy wiemy jak czasochłonne jest tworzenie poprawnych "tras - śladów". Wiemy również ze najlepsze są ślady zapisane po przebyciu danej trasy, a nie te rysowane w GE lub innych dostępnych mapach.

Stąd propozycja abyśmy wymieniali się swoimi "trasami-śladami" z różnych części kraju i świata. Ułatwi nam to i znacznie uprzyjemni zaplanowanie własnej wyprawy.

Propozycja aby wyglądało to tak:
"link do pobrania śladu"
Krótki opis: lokalizacja śladu; stopień trudności; dystans, czas potrzebny na przebycie śladu.

P.S. Nie wiem czy to zgodne z regulaminem, ale proponuje na koniec roku 2010 zrobić sondę który użytkownik pomógł najbardziej innym użytkownikom tego forum i udostępnił najwięcej/najbardziej przydatnych tras-śladów, dla zwycięzcy proponuję nagrodę (nagroda fundowane z mojej strony; jeśli ktoś chce jeszcze coś dorzucić dla zwycięzcy to proponujcie):
Image


 
Profil Gadu-Gadu
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 14:59
Posty: 1560
Miejscowość: Poznań MG
Quad: Osama Bombardier
PostWysłany: 25.12.2009 16:01 
Re: Ślady Prywatne - udostępnianye przez użytkowników.
tylko w prywatnych działach/ squadach.

_________________
'Jesteś poza trasą'

QuadFilmy -> http://www.youtube.com/user/saymonpoznan?feature=guide

http://www.myspace.com/djsaymon


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2007 22:34
Posty: 1425
Miejscowość: Ustroń
Quad: Czarny Bombowiec :)
PostWysłany: 25.12.2009 16:04 
Re: Ślady Prywatne - udostępnianye przez użytkowników.
kris_pp Ogólne udostępnianie śladów jest bardzo ryzykowne, więc ten pomysł raczej nie wypali... Wymiana śladów istnieje ale tylko w zaufanym gronie.

_________________
Pozdrawiam, Radek
KFX700 V-Twin -> Renegade 800 x -> W460 230GE 86' ->


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2008 11:32
Posty: 309
Miejscowość: Jelenia Góra
Quad: Fall in love in Rincon
PostWysłany: 25.12.2009 16:09 
Re: Ślady Prywatne - udostępnianye przez użytkowników.
Fakt, to trochę ryzykowne, za chwile możemy zobaczyć na naszych ulubionych miejscach tłumy chinczyków uważających się za profesjonalistów.

Ale jeśli ktoś chciałby na priv wymienić się kilkoma z okolic Jeleniej Góry / Lubiechowa / Złotoryja / Bolesławiec to a się odwdzięczę tym samym.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 25.12.2009 16:46 
Re: Ślady Prywatne - udostępnianye przez użytkowników.
Probowalem to robić kilka lat temu. Bardzo zły pomysł. To nie to samo co ślady piesze czy rowerowe. Polecam jedynie wymiany 1:1 z zaufanymi osobami. Tabuny quadow jadace jednym i tm samym śladem po tej samej rzeczce czy drodze to spalenie terenu i proszenie się o kłopoty


 
Profil

Rejestracja: 08.10.2009 16:38
Posty: 388
Miejscowość: Zgierz i okolice
Quad: Jest Green Rincon 680 !
PostWysłany: 25.12.2009 19:05 
Re: Ślady Prywatne - udostępnianye przez użytkowników.
Z jednej strony jest to dobry pomysł, a z drugiej nie dobry... Ponieważ gdyby takie szlaki udostępniono np. gdzieś w górach, to ja mógłbym sobie tam spokojnie z centralnej polski polecieć i przejechać dany szlak, i mieć pewność , że owy trak istnieje i jest przejezdny bez większych niespodzianek :) Z drugiej strony to tak jak piszecie, tabuny quadów jadących tym samym szlakiem to bardzo zły pomysł i proszenie się o kłopoty...

_________________
Marzenia się spełniają, trzeba im tylko trochę pomóc ;]


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2007 22:34
Posty: 1425
Miejscowość: Ustroń
Quad: Czarny Bombowiec :)
PostWysłany: 25.12.2009 19:59 
Re: Ślady Prywatne - udostępnianye przez użytkowników.
kuba4x4 jak zapewne wiesz po szlakach nie wolno poruszać się pojazdami mechanicznymi, więc jeśli tracki były by dostępne dla wszystkich to zapewne domyślasz się kto by na Ciebie czekał za zakrętem :)


Image

_________________
Pozdrawiam, Radek
KFX700 V-Twin -> Renegade 800 x -> W460 230GE 86' ->


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 08.10.2009 16:38
Posty: 388
Miejscowość: Zgierz i okolice
Quad: Jest Green Rincon 680 !
PostWysłany: 25.12.2009 20:09 
Re: Ślady Prywatne - udostępnianye przez użytkowników.
I to jest własnie minus :wizi: Ale jednak miło jechać na sprawdzony przez kogoś trak :) Trudno się mówi... Samemu trzeba będzie projektować, albo jeździć z tamtejszymi ; 8) 8) 8) 8) :^^D:

_________________
Marzenia się spełniają, trzeba im tylko trochę pomóc ;]


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2009 20:31
Posty: 229
Miejscowość: Nowy Sącz
PostWysłany: 26.12.2009 00:27 
Re: Ślady Prywatne - udostępnianye przez użytkowników.
Na opublikowanie najciekawszych tras nie ma co liczyć bo z wiadomych względów lepiej żeby takie pozostały w wąskim gronie, ale jestem jak najbardziej za udostępnianiem tras konkretnym osobom, ale tego nie trzeba na forum koordynować, jak ktoś chce może się przez internet trackiem wymienić, najfajniej jest jednak się spotkać z kimś z danej okolicy i razem pojechać, albo chociaż o trasie pogadać, jak na razie środowisko jest raczej pod tym względem otwarte, quadowcy których poznałem osobiście zawsze chętnie dzielili się wiedzą gdzie i jak można pojeździć.

Na forum moglibyśmy umieszczać ślady z tras legalnych o charakterze turystycznym/przelotowym, tak aby ułatwić zadanie ludziom przygotowującym długie trasy, na przykład dla mnie taki charakter mają tereny wzdłuż Dunajca, w większości nie są atrakcyjne przeprawowo ale można nimi dość daleko zajechać nie narażając się leśnikom czy policji. Niestety danych GPS nie mam bo go tam nie potrzebowałem mam, ale jak będę tam kiedyś jechał to postaram się ślad zarejestrować.


 
Profil

Rejestracja: 22.08.2009 21:11
Posty: 107
Miejscowość: PODHALE
Quad: G700
PostWysłany: 17.01.2010 21:48 
Re: Ślady Prywatne - udostępnianye przez użytkowników.
DzudoHonor napisał(a):
ślady z tras legalnych o charakterze turystycznym/przelotowym, t.

Pokaż no to palcem, bo chciałbym uwierzyć że śnię gdzie takowe trasy istnieją


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 28.01.2011 21:47 
Re: Ślady Prywatne - udostępnianye przez uzytkowników.
ja udostepniam kilka realnych sladow turystycznych w portalu wikiloc

tu macie linka > http://pl.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=fabiq

oczywiscie mam ich duzo wiecej, dla zainteresowanych na PW

-- dodano 28.01.2011 21:47 --

wlasnie dodalem nowy ciekawy szlak

Cytuj:
"Małga była kiedyś sporą wsią. W dniu 15 sierpnia 1950 r. wolni polscy i pruscy, osiedleni w puszczy wokół Małgi,
składali tu hołd Wielkiemu Mistrzowi Zakonu Krzyżackiego Ludwikowi Erlichshausenowi.
Już w XV istniały w Małdze piece hutnicze i kuźnie, w których przetwarzano żelazo wytopione tu z pozyskiwanej w
okolicy rudy darniowej. Działały one do XVIII w. (Toeppen 1870). Po II wojnie światowej obszar między Małgą a
Muszakami przekształcono w poligon wojskowy, wysiedlając stąd wszystkich mieszkańców. Dziś, ten wyludniony,
bardzo bogaty pod względem przyrodniczym obszar stanowi ciekawy przykład odradzania się naturalnych zespołów
fauny i flory."


http://pl.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=1434990

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2007 22:34
Posty: 1425
Miejscowość: Ustroń
Quad: Czarny Bombowiec :)
PostWysłany: 28.01.2011 21:52 
Re: Ślady Prywatne - udostępnianye przez uzytkowników.
mudmarker Szlak czy ślad? Jest to legalna trasa dla quadów?

_________________
Pozdrawiam, Radek
KFX700 V-Twin -> Renegade 800 x -> W460 230GE 86' ->


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 07.02.2011 21:32 
Re: Ślady Prywatne - udostępnianye przez uzytkowników.
ślad ;) mysle ze legalna dla kazdego pojazdu samochodowego wiec również dla quada, chociaz pod sama wieze w Maldze nie wolno wjezdzac o czym informuje tablica przy drodze obok wiezy

-- dodano 07.02.2011 21:32 --

dodalem nowy slad Olsztyn-Kietlice http://pl.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=1457971

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.03.2009 23:17
Posty: 44
PostWysłany: 13.02.2011 00:55 
Re: Ślady Prywatne - udostępnianye przez uzytkowników.
Mam pytanie co do gpsów od niedawna korzystam z gpsa z tego powodu pytania mogą się wydać niektórym osobom dziwne;) Potrzebuję porad bo na pewno wielu z was ma ten temat już przećwiczony i doradzicie sensowne rozwiązania

Jak nawigujecie w terenie? do czego konkretnie używacie gpsów czy? :

1. tylko lokalizujecie się w terenie
2. robicie ślad i póżniej oglądacie to na kompie gdzie byliście
3. czy planujecie sobie ślad czy może trasę albo same punkty w domu (jeśli tak to jakim narzędziem i na jakich mapach najlepiej)
4. czy jak zaplanujecie sobie wycieczkę to wgrywacie sobie ją jako ślad czy trasę?
5. jeśli planujecie wycieczkę skąd wiecie, że tamtędy prowadzi akurat jakaś polna droga. Mam taki przypadek, że na mapach satelitarnych rowy często wyglądają jak drogi a podczas pierwszej wycieczki z gpsem jadąc polną drogą wskazywaną przez mapę city nawigator 2011 jako polna dojechałem w końcu do rowu i okazało się, że jest on oznaczony w tejże mapie jako droga polna. Może używacie innych lepszych narzędzi proszę o rady

Myślę, że odpowiedzi na te pytania będą ciekawą wiedzą dla świerzaków w dziedzinie gpsów


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 15:00
Posty: 1275
Miejscowość: Częstochowa/SG City :D
Quad: Kymco MXU 250 , Suzuki Kingquad 750 EmBe-edition K8 , Kymco MAXXER 250
PostWysłany: 13.02.2011 04:52 
Re: Ślady Prywatne - udostępnianye przez uzytkowników.
http://atvpolska.pl/forum/viewtopic.php ... 60&start=0
poczytaj tu troszkę :)

_________________
Kymco MXU 250 sprzedany , Suzuki KQ 750 , sprzedany Kymco Maxxer 250 , Suzuki LTR 450 fun&race edition


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.