Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Garmin a MAC :)
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 21:34



Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Garmin a MAC :) 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 26.04.2011 19:43 
Garmin a MAC :)
Niedawno przesiadłem się z PCta na MacBooka, moje największe obawy dotyczyły możliwości wykorzystania Mac-a do pracy z systemami Garmina jak na razie dominującymi na rynku GPS.
Muszę się z Wami podzielić informacją, że program Garmin BaseCamp zastępujący Mapsourca na Macu jest o niebo lepszy od PCtowskiego.
Jest łatwy w obsłudze, intuicyjny, działa dużo płynniej i ma pewne rzeczy po prostu lepiej zorganizowane. Wygląda na to, że programiści nauczeni błędami Mapsourca w przypadku BaseCampa po prostu ich uniknęli.

Program podobnie jak cały Mac ma przejrzyste katalogi w których gromadzimy nasze dane - posortowane są automatycznie miejscami lub datami wydarzeń.

Image

Narzędzie do tracków pozwala bardzo prosto grupować i łączyć tracki, dokładać do nich zdjęcia i podglądać je na Google Earth, zdjęcia umieszczone na trackach same trafiają do zbioru zdjęć w tym programie.
Urzekło mnie to, że tracki możemy przechowywać jako orginały zapisane z Active log z dużą ilością punktów, które są automatycznie redukowane podczas zapisu do GPSa według ilości punktów, które ten przyjmuje a nie są obcinane tak jak w Mapsource.

Image

Z dziecinną łatwością też dokonujemy zamiany tracka na trasę do odbiorników typu ZUMO, które nie przyjmują tracków.
Pozytywnie zaskoczył mnie trójwymiarowy interface graficzny, dzięki któremu można lepiej zaplanować trasę bo widzimy kąt nachylenia zbocza i dodatkowo możemy mieć podgląd 360* czyli obejrzeć górę z każdej strony.

Image

Cały czas poznaję ten doskonały darmowy kombajn i ciągle jestem pozytywnie zaskakiwany np tym, że moje wszystkie mapy z PCta mogę również darmowym programem przenieść na MAca bez konieczności dokupowania dodatkowych licencji!
Tym , którzy mają podobne jak ja wątpliwości gorąco polecam przesiadkę na jabłuszko - to zupełnie inna jakość...

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:59
Posty: 3233
Miejscowość: Drezdenko
Imię: Bartosz
Quad: KTM wkrótce
Poprzednie quady: wiele ich było :)
PostWysłany: 26.04.2011 20:01 
Re: Garmin a MAC :)
2can - jeżeli znajdziesz trochę czasu, proszę napisz taki krótki teścik Mac vs PC. Zawsze chciałem mieć Maca, ale nie do końca mogłem się do niego przekonać. Napisz jak się na tym pracuje, jakie są twoje odczucia. Jak pracują programy graficzne, jak programy do odtwarzania muzyki, same katalogi, internet. Z góry dzięki.

_________________
www.soundbase.pl


 
Profil WWW
Mod-Team Member & Moderator Działu Linhai & GPS & Warsztat
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2010 06:50
Posty: 3723
Miejscowość: Ruda Śląska
Imię: Łukasz
Poprzednie quady: Hassan 200, Allroad 300IS, Kingquad 750Axi
PostWysłany: 26.04.2011 21:11 
Re: Garmin a MAC :)
Wracając do tematu.

Nie wiem jak jest z prędkością działania BaseCamp-a na MAC-u ale u mnie na laptopie z XP jest dużo wolniejszy niż Mapsource i częściej się zawiesza.
Możliwe, że to wina konfiguracji sprzętowej albo większej ilości narzędzi BaseCamp-a
Jak jest u Ciebie?

_________________
Regulamin Forum ATV Polska Kodeks Quadowca ATV Polska
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów
PROJEKT: QUADOWCY POMOCNI W TERENIE.
>>>>>SilesiaSquad na YouTube<<<<<


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 26.04.2011 23:27 
Re: Garmin a MAC :)
BaseCamp jest dedykowany pod Mac być może dlatego na PC będzie krzaczył. U mnie jest super płynnie i nigdy się nie zaczknął nawet a co dopiero zawiesił... być może dlatego, że mam dosyć szybkiego MacBooka Pro 2,7 i 4 Gb Ram?

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 27.04.2011 07:06 
Re: Garmin a MAC :)
jeżeli to macbook 2011 13" 2.7 to dziala mniej wiecej tak samo szybko jak cztetordzeniowy q6600....czyli jest to bardzo wydajny Sprzęt. Ja po probach na pc wrocilem do Mapsource. BaseCamp byl obiecujacy ale jeszcze nie ta wersja....


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 27.04.2011 22:11 
Re: Garmin a MAC :)
tak, Maćku dokładnie ten...
Faktycznie działa dość sprawnie ;)

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.04.2007 13:04
Posty: 437
Miejscowość: Swarzedz
Quad: Już nie mam, teraz hoduję jedwabniki
PostWysłany: 29.04.2011 08:00 
Re: Garmin a MAC :)
Zacząłem się bawic base campem ale mam pewien problem, być może wynika on z mojej slabej znajomosci zagadnien związanych z gps. pytanie, jak do licha robicie transfer map do tego programu? Z użądzenia się nie daje mapy typu gpswielkopolska są pod Windows, podobnie Gps map topo. Jak albo jakie mapy ładujecie do base camp na mac??


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 29.04.2011 08:12 
Re: Garmin a MAC :)
Masz darmowy program MapConverter Garmina w którym każdą mapę z Pc zamienisz w BaseCamp.
Prosty program- instalujesz, pokazujesz gdzie siedzą mapy w MapSource, robisz klik, pijesz kawę a pózniej to samo w BaseCamp

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.04.2007 13:04
Posty: 437
Miejscowość: Swarzedz
Quad: Już nie mam, teraz hoduję jedwabniki
PostWysłany: 29.04.2011 18:49 
Re: Garmin a MAC :)
Przebóg. :blagam:


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.