Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Garmin vs konkurencja TwoNav
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 04:45



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Garmin vs konkurencja TwoNav 
Autor Wiadomość
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 16.06.2011 18:03 
Garmin vs konkurencja TwoNav
Proszę ciekawy link naprawdę niezależnej firmy i osoby na temat nowych urządzeń konkurujących z urządzeniami firmy Garmin:
http://www.gpsmaniak.com/2010/sprzet-twonav.htm


 
Profil Facebook WWW
Mod-Team Member&Moderator Działu Bombardier/Can Am
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2005 08:40
Posty: 2185
Miejscowość: Okolice Poznania - SQUAD: A.P.T. - ATV Poznań Team --------
Imię: Sir Adam Jr
Quad: Can-am Outlander 1000
PostWysłany: 16.06.2011 18:36 
Re: Garmin vs konkurencja TwoNav
2 filozofie działania - w obu trzeba się odnaleźć.

Jeśli ktoś zaczyna zabawę z GPS to może wszystko wybrać - jeśli już ktoś poznał Garmina - to ciężko będzie się przesiąść na nową filozofię. Mi by się już nie chciało.

Więcej też rozpropagowanego jest Garmina niż TwoNav. Wiec droga tego drugiego jest trochę trudniejsza do zdobycia poważnej pozycji na naszym rynku. Trzeba wiec zrobić szczególną kampanię. Widzę że już zaczęli ją robić bo GPSManiak dostał za darmo do testów to urządzenie. Trzeba się jakoś rozreklamować.

_________________
Jest: Outlander 1000XTP 2014 1000 km
+ Warn 3.0 RT+BigHorn 27 R12+Flexx bar+Ricochet
Był:Outlander XXc 2011 7 000 km
Renegade XR 2009 9 000 km i Grizzly 660 2006 11 000 km


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 16.06.2011 18:49 
Re: Garmin vs konkurencja TwoNav
Do testów dostaje się urządzenie za darmo, a GPSManiak to nie kwestionowana osobowość w tym temacie. Podoba mi się podsumowanie:

Cytuj:
Wspomniane przeze mnie różnice w oprogramowaniu TwoNav Aventury/Sportivy oraz oprogramowaniu odbiorników Garmina trudno jednoznacznie sklasyfikować jako zalety bądź wady konkretnego rozwiązania. Są to po prostu rozwiązania różne, bazujące na odmiennej filozofii, a ich ocena zawsze będzie oceną subiektywną i związaną zarówno z przyzwyczajeniami, jak też oczekiwaniami użytkownika. Zapewne zwolennicy Garmina będą podkreślali zalety stosunkowo prostych rozwiązań zastosowanych w tym systemie, jak też istotną rolę i dużo poważniejsze potraktowanie spraw związanych z profilem wysokości, podczas gdy zwolennicy TwoNav nie będą w stanie zaakceptować uproszczonego do maksimum zakresu informacji dostępnego w Garminie jak też dużo uboższych opcji konfiguracyjnych.

Ważnym zagadnieniem – także z punktu widzenia turysty pieszego – jest zupełnie różna filozofia mapowa obu producentów. Garmin to przede wszystkim turystyczna mapa wektorowa, do której raster jest co najwyżej (w niektórych modelach) niezbyt szczęśliwie zarządzanym dodatkiem. TwoNav Aventura i Sportiva to głównie mapy rastrowe z pełnym systemem zarządzania takimi mapami, co przy uwzględnieniu integracji oprogramowania odbiornika z wbudowanym w urządzenie trójosiowym kompasem elektronicznym, daje do ręki miłośnika map rastrowych urządzenie jakiego do tej pory nie mieliśmy na naszym rynku.

W świetle moich doświadczeń, ostateczna ocena TwoNav Aventury/Sportivy na tle zadomowionych już od dłuższego czasu na naszym rynku odbiorników Garmina wypada dobrze, co w konsekwencji komplikuje nieco decyzje potencjalnych klientów. Obecnie nabywca turystycznego odbiornika GPS staje już nie tylko przed dylematem, jaki model Garmina wybrać, ale także na jaką filozofię, a w konsekwencji na jakiego producenta skierować swoje zainteresowanie: Garmin czy może jednak TwoNav?

No cóż. Jak widać, konkurencja ma swoje blaski i cienie.


-- dodano 16.06.2011 19:49 --

Ja używałem Aventury w Afryce. Specjalnie przygotowałem trasy, waypointy i mapy. Dla mnie nie ma porównania, a sam się wychowałem na GPSach Garmina: Garmin V, Garmin 276, Garmin Streetpilot III.


Ostatnio zmieniony przez Shelton, 16.06.2011 18:49, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.