Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Ciekawy soft na smartfony
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 02:31



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Ciekawy soft na smartfony 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2008 00:53
Posty: 275
Miejscowość: Otwock
Quad: Renata 1000xxc & G700
PostWysłany: 03.08.2011 08:15 
Ciekawy soft na smartfony
Nie będzie o sofcie do nawigacji ale o kilku free programikach na telefon, które świetnie uzupełniają się z tradycyjną nawigacją quadową. Parę dni temu nabyłem droga kupna motorole defy (zakup tego telefonu był głównie pod współpracę z kamerą na kask ale postanowiłem, przy pomocy tego samego urządzenia, rozwiązać kilka "problemów" jakie trapiły mnie od miesiecy).


1. "Znajdowanie się" w terenie.
Powiedzmy, że umówiliśmy się z kimś na spotkanie "w terenie". Miejsce spotkania niby było oczywiste dla obu stron ale w praktyce okazało się inaczej i teraz musimy wytłumaczyć koledze gdzie właściciwie jesteśmy.
Odpalamy program:
http://glympse.com/what_is_glympse
(do ściągnięcia za free z android marketu, nie wiem czy bezpłatny też na pozostałe platformy).
Program używa wbudowanego w tel. GPS do lokalizacji naszej pozycji na mapie a nstępnie daje nam możliwość wysłania SMS'a z linkiem hyperaktywnym do szukjącego nas kolegi, który dzięki temu, bez problemu powinien nas zlokalizować.
Programik jest zrobiony w wersjach na platformy android, iphone, winphone 7 i blackberry (zainstalowanie go na jednym z tych systemów jest nam potrzebne do WYSŁANIA swojej lokalizacji) ale "odebrać" i otworzyć informację można na każdym telefonie z dostępem do netu i przeglądarką.

2. Darmowy "finder".
Kiedyś kolega Mag postował, że jak wybiera się na samotne wyprawy to odpala specjalną aplikację na swoim iphone, która pozwala jego żonie na śledzenie jego aktualnej pozycji na mapie z kompa stacjonarnego.
Ze względów bezpieczeństwa jest to bardzo fajny pomysł przy samotnych i długich wyprawach więc pomyślałem, że warto coś takiego mieć też na androidzie.
Wybór padł na polską aplikację Syneo Spysat (do ściągnięcia za free z android marketu, dostępny też na tel z windowsem).
PCetowa strona producenta:
http://spysat.pl/
Program konfiguruje się następująco.
Na stronie producenta zakładamy konto (login i pass) i generujemy pin dla naszego urządzenia (ustalamy go sobie dowolnie, np. 1234). Ściągamy aplikację na tel i podajemy nasz login ze strony oraz pin do urządzenia.
Telefon nie ciągnie żadnych map etc tylko wysyła na serwer spysat.pl naszą pozycję co xxx sekund (niskie transfery oszczędzają naszą kieszeń).
Z poziomu PC wchodzimy na tą samą stronę, logujemy się i możemy obserwować już pozycję "nadajnika" w trybie online.
Jest możliwość obserwowania na raz pozycji z kilku różnych telefonów i możliwość wejścia na tą stronę z poziomu przeglądarki w telefonie (do lokalizacji naszej i kolegi pozycji w tym samym celu co przy Glympse) ale obsługa tej strony z poziomu telefonu nie jest tak wygodna jak w przypadku pierwszego softu więc jest to raczej opcja "ratunkowa".

3. Rejestrowanie tracków.
Jest taka free aplikacja o nazwie "My tracks" na androida i symbiana (być może na pozostałe systemy też).
Dla mnie jest to bardzo wygodny "stoper", rejestrujący track nie non stop ale od momentu gdy naciśniemy "record track" do momentu przerwania tej operacji.
Bardzo prosty interface, pokazuje nam podstawowe informacje o tracku (długość, czas) oraz wizualizuje go na mapach googla.
Ma też możliwość eksportu zapisanych tracków od razu do formatu gpx.
Ja tego używam głównie na rowerze - raz do pomiaru szybkości i czasu a dodatkowo, gdy znajdę jakąś fajną miejscówkę pod quada to moge sobie zapisać drogę z/do niej.

_________________
Miasto Otwock po lekkim deszczu.... kwintesencja offroad'u ^^

http://www.youtube.com/user/xkarol66x/videos


Ostatnio zmieniony przez karol66, 03.08.2011 08:15, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2007 21:30
Posty: 531
Miejscowość: Katowice
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 03.08.2011 22:05 
Re: Ciekawy soft na smartfony
Fajny jest ten spysat. Szkoda, że mam tel. z symbianem :(


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.