Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Pomoc w wyznaczeniu trasy.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 22:58



Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Pomoc w wyznaczeniu trasy. 
Autor Wiadomość
Zbanowany

Rejestracja: 24.09.2008 06:31
Posty: 2921
PostWysłany: 17.12.2011 00:24 
Re: Pomoc w wyznaczeniu trasy plizzzzz:(
karol66 napisał(a):
Kreślenie od razu tracka w google earth czy innym programie bazującym na zdjęciach sat jest dla mnie niewykonalne. Tam trzeba pracować na dużym powiekszeniu, żeby cokolwiek zobaczyć a wtedy łatwo zgubić "kierunek" w jakim powinnismy kreslić ślad.



można : W Googlach rysujesz sobie traki kierunkowe , w lini prostej od startu do mety, takie proste linie, kilka równoległych sztuk, w odstępach od siebie, w moim przypadku skrajne są czerwone wtedy wiem, żeby za nie już nie wyjeźdżać, i sobie rysuje traka , po i pomiędzy liniami i wiem, że podążam we właściwym kierunku

mam nadzieję, że wiesz o co mi chodziło?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2008 00:53
Posty: 275
Miejscowość: Otwock
Quad: Renata 1000xxc & G700
PostWysłany: 17.12.2011 21:45 
Re: Pomoc w wyznaczeniu trasy plizzzzz:(
Tak.
Ja sobie wykreślałem prosta linię kiedyś ale za często "traciłem ją z oczu" - Twój sposób wydaje się bardzo ok.
Ale ten mój też się sprawdza, jeśli się przestawiło taki parametr (nie pamiętam dokładnej nazwy) "dopuszczalna ilość skrętów przy wyznaczaniu trasy" na max.
Wtedy BaseCamp/MapSource jak ustala najkrótsza trasę to jest ona FAKTYCZNIE najkrótsza.
Normalnie algorytm działa w ten sposób, że jak na jakims odcinku ma alternatywe: 1 km i 3 zakręty albo 1.1km i bez skręcania to wybierze tą druga opcję. A nam zależy żeby faktycznie szło najkrócej jak się da, bo wtedy współczynnik offroad/onroad, w wyznaczanej z automatu trasie, rośnie :)

Anyway... wyznaczanie tracka w GoogleEarth ma też ten plus, że widzisz tam masę geotagowanych zdjęć. Nie policzę ile razy dzięki temu mijałem/zwiedzałem jakieś stare kapliczki, torfowiska etc co bardzo urozmaica pokonywaną trasę.
Choćby z tego jednego powodu warto używać tego narzędzia.

_________________
Miasto Otwock po lekkim deszczu.... kwintesencja offroad'u ^^

http://www.youtube.com/user/xkarol66x/videos


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.