Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - GPS Nawigacja satelitarna
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 11:31



Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
GPS Nawigacja satelitarna 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 12.01.2005 22:30 
GPS Nawigacja satelitarna
Witam , chcę poruszyć temat bardzo przydatnej rzeczy - GPSu.
Piszcie jakich używacie modeli , które się najlepiej sprawują . Dzielmy się wiedzą w postaci namiarów GPS na jakieś warte odwiedzenia punkty. Sam posiadam Garmina e trex legend e , narysowałem mapę moich okolic na podstawie sztabówki 1:50000 , posiadam w wersji elektronicznej sztabówkę całej Polski ( na trzech cd-romach) .

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 12.01.2005 22:51 
Można by zrobić taką ogólnopolską zabawę : ATV Polska wydałoby swoim członkom książeczki do zbierania pieczątek . Pieczątki były by umieszczane przez nas wszystkich w najciekawszych punktach naszego regionu , tam gdzie jest super traska , punkt widokowy , po prostu tam gdzie warto się znaleźć quadem. Pieczątki na łańcuszku albo lince stalowej umieszczane by były w dziuplach , pod kamieniami , zwalonymi pniami itp i oznakowane . Uczestnicy zabawy otrzymywaliby np na forum koordynaty GPS na taki punkt . Na koniec roku można by podsumować całą zabawę , wręczyć nagrody tym co zebrali najwięcej punktów i wyróżnić zwycięzców. Co Wy na to?

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 22:13
Posty: 510
Miejscowość: Kraków / Nowy Sącz
Quad: g660 / Nissan Patrol GR '92 :D
PostWysłany: 12.01.2005 23:34 
Większość forumowiczów nieposiada GPS pewnie, i zapewne większości by się niechciało jeździć po całej Polsce za jakimiś pieczątkami :) może paru by się znalazło...ale co to za rywalizacja ;)

_________________
Małe zabawki są dla małych chłopców, duże dla dużych :D "Moja stodoła"


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 12.01.2005 23:41 
Gps jest podstawowym wyposażeniem do rajdów typu Trophy , myślę ,że ma go sporo osób . Nie mówię żeby jeździć po całej Polsce od razu , na pewno sporo osób co któryś wekend wyjeżdża gdzieś i szuka gdzie najlepiej pojeździć i wtedy można wybrać ten rejon , gdzie ktoś był i wie że jest super .

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.02.2004 22:49
Posty: 94
Miejscowość: Wawa
Quad: Yamaha 660R Raptor
PostWysłany: 13.01.2005 18:31 
ja mam takiego Garmina z krotkofalowka. zabieram go na enduro i mam cala statystyke jazdy, mape i komunikacje z tata

_________________
Wielkie yo!! :D


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 13.01.2005 18:43 
yamy napisał(a):
ja mam takiego Garmina z krotkofalowka....


Yamy podaj konkretny model tego Garmina.

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 03.12.2003 19:17
Posty: 133
Miejscowość: ok. Częstochowy
Quad: Rincon i Kodiak
PostWysłany: 13.01.2005 19:44 
w palmptopach są GPSY, ja mam palma ale nie wiem czy do niego mogę GPS dołączyć...

_________________
...:::Yamaha RACING TEAM:::...
...:::Honda RACING TEAM:::...


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.02.2004 22:49
Posty: 94
Miejscowość: Wawa
Quad: Yamaha 660R Raptor
PostWysłany: 13.01.2005 22:16 
Garmin Rhino 130
http://www.Garmin.com/products/rino130/

_________________
Wielkie yo!! :D


 
Profil

Rejestracja: 28.06.2004 09:50
Posty: 301
Miejscowość: Warszawa
Quad: Polaris 500 H.O oraz Suzuki Eiger
PostWysłany: 14.01.2005 20:03 
Garmin
ogólnei Garmin jest przodującą firmą w tym sakresie.ja mam już stary model garmina.Taki jak legend tylko z żółtą obudową i bez tych fukncji.łatwo traci połączenie z satelitami w lesie,ale bardzo przydatny.

_________________
Jeżdżę Polarisem a przerabiam Eigera


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 29.08.2004 11:35
Posty: 26
PostWysłany: 18.01.2005 19:41 
mam Garmina 12 - używam na rowerze [oczywiście marzę o ATV ;) ], narysowałem sobie mapkę okolicy przejeżdżając wszystkimi możliwymi ścieżkami i edytując je potem na kompie, bardzo przydatne urządzenie [chociaż wyłącza z myślenia o nawigacji - a zawsze warto by się co nieco w tym temacie orientować]

BTW. Ten model Garmina z krótkofalówką czy jak to zwać - jest ZABRONIONY w Polsce i chyba innych europejskich krajach [długość fali nie jest dozwolona] - jak Cię przyuważą to mogą być spore problemy


 
Profil

Rejestracja: 28.06.2004 09:50
Posty: 301
Miejscowość: Warszawa
Quad: Polaris 500 H.O oraz Suzuki Eiger
PostWysłany: 18.01.2005 20:03 
przepisy
...i znów spotykamy się z jakimiś zakazami.
Mi się bardzo podoba Twój sprzęt (z krótkofalówką) i chyba nie ma co się przejmować,kto Cię zauważy,kto się zorientuje itp..
Pozdrawiam i życze powodzenia

_________________
Jeżdżę Polarisem a przerabiam Eigera


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 18.01.2005 21:49 
Temat GPS bardzo mnie ostatnio zainteresował , po pierwsze nie można kupić dokładnej mapy Polski , jest jedynie drogowa , do turystyki , quadowania czy enduro jest potrzebna mapa topograficzna , pogrzebałem w temacie i w chwili obecnej dysponuję darmowymi mapami topograficznymi polskich gór , jury , okolic częstochowy , bieszczad , warszawy i kilkunastu innych miejsc w Polsce. Okazało się , że jest spora grupa osób , które tworzą mapy do Garmina na podstawie map papierowych . Jak ktoś będzie zainteresowany podam linki do ciekawskich stron , oraz do darmowego oprogramowania do edycji i tworzenia map.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 21.01.2005 09:10 
CZeść polecam lekturę tych stron , znajdziecie tam również mapy oraz instrukcję jak je wgrać , w razie pytań piszcie do mnie , w miarę możliwości pomogę .
Dużo wiadomości o nawigacji:
http://gps.anv.pl/NOWOSCI.htm
Katalog darmowych map całego świata na Garmina:
http://mapcenter.cgpsmapper.com/catalogue.php
Jeziora mazurskie:
http://pa205.webpark.pl/GPS.html
dużo o projekcie UMP czyli darmowej mapy Polski:
http://www.emap.prv.pl/
Jura Krakowsko-Częstochowska:
http://www.sp9wun.republika.pl/gps.html
Grupa dyskusyjna GPS:
http://plrecgps.pp.org.pl/bin/view/GPS
Warszawa i okolice:
http://ump.waw.pl/
Okolice Częstochowy i powiat Kłobucki:
http://www.ksw-funcard.civ.pl/UMP_Panki/UMP.htm
Ciekawa lektura jak przystosować Garmina do Polskich sztabówek:
http://www.syryjczyk.krakow.pl/turystyka_i_gps.htm
Pozdrawiam

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.02.2004 22:49
Posty: 94
Miejscowość: Wawa
Quad: Yamaha 660R Raptor
PostWysłany: 23.01.2005 19:50 
kozi i Motyf: Garminy 110-130 sa zabronione bo maja wbudowana funkcje mozliwosci uzywania niedozwolonych fali. jednak domyslnie w ustawieniach te kanaly sa wylaczone, a jak się chce je wlaczyc to się pokazuje ostrzezenie ze w USA trzeba miec licencje FCC a w innych krajach może być niedozwolone uzywanie tych czestotliwosci. musieliby wiec mnie przylapac na UZYWANIU (rozmawianiu) tych kanalow, a ja mam wylaczona ta opcje, wiec jestem czysty. nawet gdyby mnie pozwali to 1) nie maja dowodow ze uzywalem (rozmawialem) n tych kalanach, a 2) mialem wylaczona opcje, wiec nie moglem ich uzywac.

uch.. trochę się rozpisalem...hehehe :lol:

_________________
Wielkie yo!! :D


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 23.01.2005 20:49 
Witam , w sobotę przejechaliśmy z kolegą Quadami ponad 100 km w terenie na podstawie GPSu . Wyznaczyłem sobie w domu trasę na mapie , wybrałem miejsca gdzie według poziomic może być ciekawy , górzysty teren i w drogę . Postanowiłem dojechać do tych wszystkich punktów choćby skały sr..ły , i powiem Wam , że nie było łatwo , niedosyć że kilka punktów było na szczytach dosyć stromych wzniesień to raz prawie się utopiliśmy w bagnie. Zajeło nam to 4,5 godziny ale zabawa była przednia , zwłaszcza , że musieliśmy wracać po ciemku w głuchym lesie. Nawigacja za pomocą GPSu wymaga ciągłej modyfikacji trasy , ponieważ urządzenie pokazuje kierunek w lini prostej , a my musimy wybierać dróżki , przecinki leśne i pola by dotrzeć do celu. Po drodze musieliśmy tankować , przydażyła nam się śmieszna sytuacja .Wiedziałem , że CPN jest w miejscowości Duninów , i gdy włączyła mi się rezerwa- kierunek na GPS Duninów i heja. Po dojechaniu na miejsce rozglądamy się , stacji nie ma dojechaliśmy do znaku , jak wół Duninów Duży , a CPN był w Duninowie Nowym. Tak , jest nauczka by zwracać uwagę jakie punkty się wybiera , na szczęście starczyło nam paliwa. Pozdrawiam , opisujcie Wasze jazdy.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.