Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Inca Truck 500
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 21:42



Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Inca Truck 500 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.12.2011 21:10
Posty: 34
Quad: Inca Truck 500
PostWysłany: 06.12.2012 20:22 
Re: Inca Truck 500
Witajcie, co do przebiegu to licznikowe jest aktualnie 3200 km. ale jestem drugim właścicielem tego sprzętu ja nim zrobiłem w ciągu 2 lat około 2000 km. Kupując już trochę dymił ale odpalał i było OK niestety w wrześniu nie chciał odpalić :( i okazało się, że świeca jest zawalona. Po konsultacjach z mechanikami decyzja o remoncie głowicy z wymianą wszystkich uszczelnień z zaworowymi bo głównie dymiło przy odpaleniu. Niestety po tym remoncie i złożeniu nadal dymi owszem nie tak jak wcześniej, ale skoro już remontować to dokładnie i do usunięcia przyczyny. Niestety z Inter Cars płyną wieści, że zamówienie w realizacji i trzeba czekać, na szczęście aktualnie niezbyt mam czas na jazdę więc czekam. Natomiast plan jest taki aby:
1) Wymienić cylinder+tłok+uszczelniacze..... na nowe i mamy stan pierwotny. Wszystko powinno działać jak w nowym i miejmy nadzieję że wszystko będzie działać długo i szczęśliwie i w górach i rzekach... .
2) Wymontowane części dokładnie przemierzyć i wraz z zaprzyjaźnionymi mechanikami opracować taki sposób kapitalki silnika aby dobrać części i technologie dostępne, aby taką naprawę wykonać bez takich strat czasu.
Pozdrawiam. :)


 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 21.02.2011 21:00
Posty: 94
Miejscowość: Gdańsk
Quad: JODA ESKULAPA 1100
PostWysłany: 11.12.2012 21:47 
Re: Inca Truck 500
Cześć.

Sprawdzałeś sprężanie?

Jeśli poniżej 8 atm. to faktycznie kiepsko

-- dodano 10.12.2012 10:03 --

Mogę sprawdzić cenę całego silnika - teraz zależy ile miałbyś zapłacić za te części i mechanika?

-- dodano 11.12.2012 21:35 --

AAA jeszcze pytanie za 100 pkt. silnik oczywiście CF-MOTO 500 ???

Bo w tym modelu łatwo zwiększyć moc.

Jeśli CF-MOTO to wersja na wtrysku czy gaźnik?

Bo jak CF-MOTO to mamy dostęp do tuningowego wariatora Kanadyjskiego producenta - tylko wymagana przeróbka obudowy przekładni, ale wtedy ma lepszy start.

W quadzie przy starcie wtedy łatwo podnosi przód. :D

-- dodano 11.12.2012 21:47 --

Każdy podjazd pod górę lepiej wychodzi.


Ostatnio zmieniony przez jodadaniel 11.12.2012 21:47, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.12.2011 21:10
Posty: 34
Quad: Inca Truck 500
PostWysłany: 12.12.2012 21:38 
Re: Inca Truck 500
Witam, sprężanie sprawdzałem i było teoretycznie OK. Natomiast nie jestem pewny czy silnik Inci to ten sam co CF-Moto, natomiast oryginalne części IC obiecał na przyszły tydzień i wówczas planuję wymianę czyli w 2013 sprzęt powinien być gotowy. Pozdrawiam "jodadaniel" za zainteresowanie tematem. :D


 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 21.02.2011 21:00
Posty: 94
Miejscowość: Gdańsk
Quad: JODA ESKULAPA 1100
PostWysłany: 13.12.2012 08:28 
Re: Inca Truck 500
Jak zrobisz remont to mogę ci wypożyczyć gaźnik MIKUNI który ja stosuję w tuningu 500cm3.
Ma dodatkowo ustawianą pompkę z wtryskiem paliwa - którą można ustawić na załączanie dopiero od pewnych obrotów.
Mam testowy z przelotem 36 mm. (z powodzeniem instalowałem taki też w sportowych motocyklach o pojemności 250cm3.

Różnice odczuwalne bez hamowni :oops:
-------------------
Gaźniki specjalnie dedykowane dużym jedno i dwucylindrowym silnikom czterosuwowym o minimalnej pojemności jednego cylindra 350ccm. W porównaniu do fabrycznie montowanych gaźników podciśnieniowych TM ma same zalety. Poprzez to, że przepustnica gazu ( w modelach Tm42, Tm45 i Tm48 jest ona łożyskowana) działa od razu a nie musi być unoszona przez membranę podciśnieniową - drastycznie poprawia rozruch zimnego i ciepłego silnika oraz zapewnia szybsze wchodzenie na obroty. Dzięki dużemu przelotowi mieszanki - silnik zyskuje na elastyczności.

Najważniejsze części składowe gaźnika dają się wymontować bez konieczności ściągania gaźnika z motocykla co jest przydatne np. przy dostrajaniu silnika z wydechem etc. Bezstopniowo regulowana pompka przyspieszająca podawanie paliwa pozwala dostroić gaźnik pod indywidualnego kierowcę.

Będziesz miał wrażenie że siedzisz w innym pojeździe.


Najważniejsze cena nowego 1350 zł.

Ale za wszystko możesz zapłacić kartą a wrażenia bezcenne :)

Nawet jak teraz nie będziesz chciał poczynić takich wydatków, to pamiętaj na przyszłość gdy oryginał zacznie podupadać na zdrowiu - to lepiej wydaj tą kasę na porządny gaźnik niż oryginał.


Ostatnio zmieniony przez jodadaniel, 13.12.2012 08:28, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.12.2011 21:10
Posty: 34
Quad: Inca Truck 500
PostWysłany: 06.05.2013 20:47 
Re: Inca Truck 500
Witam po przerwie, w której główną przeszkodą do bieżącej korespondencji sprawiła złamana noga w kostce. Ale to myślę, że powoli z tego wychodzę i kolega pomógł w kapitalce silnika Inci, zostało zrobione: wymiana uszczelniaczy w głowicy, przegląd i wymiana prowadnic łańcuszka rozrządu, tulejowanie cylindra, oraz wymiana tłoka wraz z wszystkimi pierścieniami oprócz tego wymieniono wszystkie części współpracujące ( sworznie, uszczelniacze, śruby...) aktualnie jeszcze wymienię gaźnik na nowy kompletny i myślę, że moja Inca będzie jak nowa, bo w międzyczasie kompletnie zostało uzdatnione zawieszenie. Dzięki "jodadaniel" za propozycję gaźnika ale najpierw po kapitalce chcę mieć sprzęt jak nowy, a potem będę rozważał ulepszenia. Jeszcze nie mogę normalnie chodzić, ale mam nadzieję, że "wracam do gry". :)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.