Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Plusy i minusy ATV/UTV
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 22:19



Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Plusy i minusy ATV/UTV 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.06.2011 19:33
Posty: 809
Miejscowość: Małopolska
Quad: Can Am Maverick XRS
Poprzednie quady: Polaris Hawkeye 4x4 300cc, Can Am XMR, XT-P 1000
PostWysłany: 13.09.2013 21:22 
Plusy i minusy ATV/UTV
Powoli zaczynam miec dylematy czy nie zamienic quada na UTV a dokladnie Polarisa 900XP.

Zapewne nie jeden już uzytkownik forum zdecydowal się na taki krok...


Jesli jest to mozliwe prosilbym o jakies informacje czy warto i jakie sa roznice : )


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 15.09.2013 19:38 
Re: Plusy i minusy ATV/UTV
Przejedź się po prostu z kimś kto ma taki pojazd, trochę sam pojeździj i się dowiesz.

ja próbowałem i dla mnie to albo quad albo samochód terenowy, UTV kompletnie mi nie leży, ale Tobie może podejdzie :bezradny:

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz

Rejestracja: 07.12.2009 22:01
Posty: 43
PostWysłany: 30.12.2013 09:56 
Re: Plusy i minusy ATV/UTV
mnie przekonuje do sxs to http://www.youtube.com/watch?v=OFa0bE-0b0U


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.02.2008 12:50
Posty: 414
Miejscowość: Strzelce Opolskie
Imię: Tomek
Quad: MAVERICK 1000 XRS, Renegade 800XXC, Grizzly 700
Poprzednie quady: sporo tego było...
PostWysłany: 30.12.2013 19:01 
Re: Plusy i minusy ATV/UTV
Melody ja jestem właśnie po takiej decyzji. Sprzedałem outa zostawiłem renie i kupiłem Commandera X..na Mavericka brakło troszkę luźnego żetonu :D . Jestem właśnie w Natura Parku w Stężnicy i testuje nową UTV. Powiem krótko- jeśli miałbym zamienić quada na UTV to mocno bym się zastanowił. Jest to totalnie inny sprzęt. Jedno i drugie daje ogromną frajdę i po prostu bym tego nie porownywał.
Tak na szybko: szutry i szybkie przeloty- Commander góruje zdecydowanie, poręczność i zwinność w lesie- renia bije commandera na głowę.

Ja puki co zostawiam renie i commandera żeby był wilk syty i owca cała, ale nad zamianą ATV na UTV mocno bym się zastanowił. A Ty chcesz dokupić czy podmienić?


 
Profil

Rejestracja: 01.09.2008 21:25
Posty: 1832
Quad: Od 1997 ROKU - Już poza mną ......
Poprzednie quady: Cieszą innych .....
PostWysłany: 30.12.2013 19:09 
Re: Plusy i minusy ATV/UTV
Ja osobiście wolę quada mniej kręgosłup cierpi i zawsze można na nogi stanąć i amortyzować .
Więcej ruchu , większy wysiłek , więcej spalonego tłuszczu :D
UTV to już jak samochód ...... , a odruchowo człowiek nogę wystawia :D

_________________
zaraziłem się quadami w 1997 roku, wyleczyłem się w 2014 roku

Kiedyś trzeba dorosnąć !


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.02.2008 12:50
Posty: 414
Miejscowość: Strzelce Opolskie
Imię: Tomek
Quad: MAVERICK 1000 XRS, Renegade 800XXC, Grizzly 700
Poprzednie quady: sporo tego było...
PostWysłany: 19.01.2014 23:55 
Re: Plusy i minusy ATV/UTV
COBYR napisał(a):
Ja osobiście wolę quada mniej kręgosłup cierpi


No nie wiem. Dziś przejechałem trasę Przeprawowego Pucharu (pieczątki adventure) najpierw Commanderem a za dwie godziny Renegadem. Po commanderze nic nie czułem, po reni trochę jestem połamany :D

COBYR napisał(a):
UTV to już jak samochód ...... , a odruchowo człowiek nogę wystawia


Tu też się nie zgodze. Nóg nie wystawisz, bo po prostu nie ma jak, a podjazdy i zjazdy dużo lepiej niż quadem, nie wspominając już o samochodzie.

Tak jak wspominałem wcześniej, nie ma co porównywać ATV/UTV to inna bajka...zresztą jak ktoś ma ochotę porównać i jest w okolicy Stężnicy to zapraszam...będę do Nowego Roku :D

-- dodano 20.01.2014 00:55 --

Panowie nie chcę zakładać nowego tematu dlatego może ktoś z Was udzieli mi szybkiej odpowiedzi. Zrobiłem sobie w commanderze kierunkowskazy, a teraz chciałbym połączyć je z kontrolką w liczniku ale nie wiem pod który kabel wychodzący z licznika mam to podpiąć. Wiem że było to już na forum ale nie mogę znaleźć. Z gory dzięki.


Ostatnio zmieniony przez tomlech22, 19.01.2014 23:55, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.04.2007 21:33
Posty: 260
Quad: jest
PostWysłany: 13.09.2014 16:17 
Re: Plusy i minusy ATV/UTV
Nie jechałem nigdy UTV dlatego moje zdanie może się nie liczyć, ale dla mnie tylko quad. Można stanąć, balansować, wskoczyć, zeskoczyć, wjechać w wiele miejsc. UTV to bardziej taki nowy wynalazek, szpan, gabaryty, pokazanie się, kosztem wielu braków w stosunku do quada. Co z tego że wjedzie na bardziej stromą górę jak i tak siedzisz przypięty pasami. Bez nerwów - to tylko moje zdanie. Nie mówie że UTV nie daje frajdy.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.08.2012 12:42
Posty: 20
Miejscowość: łodż
Quad: outy 800
PostWysłany: 13.09.2014 23:48 
Re: Plusy i minusy ATV/UTV
Przede wszystkim nie Polaris . Barwy sa tylko jedne - Yellow Black. Tym bardziej ze teraz mają 121HP tu link:https://www.youtube.com/watch?v=vt7Z50WZNCQ

UTV jest moim skromnym zdaniem o niebo lepszy od quada ,tylko nie zrób błędu i nie kup rzr 900 bo będzie mało .
A jeżeli chodzi o braki to quad ma ich wiele i nigdy nie dorówna SXS . Pasy zawsze możesz odpiąć . Jak lubisz szutry,leśne dukty i szybkość bierz SXS i się nie zastanawiaj ;) . Te wszystkie brednie ze boli kregoslup , ze quad zwinniejszy ,blizej przyrody ,ze to zupelnie cos innego -to wszystko lipa . Po prostu SXS-em zasuwasz szybciej i lepiej .
No to teraz zacznie się burza , :kln: :ban:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 14.09.2014 09:01 
Re: Plusy i minusy ATV/UTV
ostatnio rozmawialiśmy z kolegą tak na luzie o sbs
doszliśmy do wniosku że przy cenie nowych utv duuuużo lepszym wyjściem jest zrobienie profesjonalnej zmoty
mamy za to prawie pełnowartościowy samochód , gdzie nawet będziemy mogli zabrać całą rodzinkę na rajd , możemy nadal mieć klimę i ogrzewanie
jeśli np zrobimy ją na bazie starszego wranglera będziemy mogli zdejmować dach, drzwi i przednią szybę więc odczucia z kontaktu z otoczeniem będą jak w utv

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz

Rejestracja: 07.12.2009 22:01
Posty: 43
PostWysłany: 20.09.2014 17:48 
Re: Plusy i minusy ATV/UTV
paulus71 napisał(a):
ostatnio rozmawialiśmy z kolegą tak na luzie o sbs
doszliśmy do wniosku że przy cenie nowych utv duuuużo lepszym wyjściem jest zrobienie profesjonalnej zmoty
mamy za to prawie pełnowartościowy samochód , gdzie nawet będziemy mogli zabrać całą rodzinkę na rajd , możemy nadal mieć klimę i ogrzewanie
jeśli np zrobimy ją na bazie starszego wranglera będziemy mogli zdejmować dach, drzwi i przednią szybę więc odczucia z kontaktu z otoczeniem będą jak w utv

. zeby zbudowac samochod który dorownalby sxs potrzeba duuuzo sosu same zawieszenie to minimum 20kola


 
Profil

Rejestracja: 16.12.2015 22:01
Posty: 1
Imię: Marcin
Quad: Raptor 700
PostWysłany: 16.12.2015 23:03 
Re: Plusy i minusy ATV/UTV
Witam
Mam też taki sam problem jak w temacie... I mam pytanie w szczególności do byłych użytkowników ATV jak Wam wyszła zmiana na UTV, czy jest totalna różnica czy jednak coś można porównać? Mnie najbardziej zastanawia samo odczucie jazdy a raczej czy się kierowca meczy tak jak na ATV czy po prostu kreci kółkiem i jedzie. Ja bardziej preferuje aktywny tryb i lubię się zmęczyć wypocić na raptorze, może nie jeżdzę w pełni profesjonalnie i wyczynowa ale mi to wystarcza, raz jest nacisk na sport raz na przeprawe oczywiście na ile jest możliwa ;) Pomysł na zmianę mam bo zaczołem jeżdzić z synem małym ma 3 lata teraz i tak go z przodu 10-15 na godzine woziłem w wakacje jedną ręką go trzymając a drugą ogarniająć gaz na biegu, zatem wymyśliłem Outlandera ewentualnie Renegade, Outlander myślałem, że siądzie z tyłu ale jeszcze nie da rady się utrzymać do Renegada też podobny fotelik może byćale ta sama bajka nie złapie się i wtedy wpadłem na pomysł maverick x ds turbo ponieważ młodego daje nawet w foteliku na boczne miejsce i lecimy i wszystko jest fajnie tylko martwię się czy będę zadowolony z jazdy samemu z kumplami na ATV, nie wiem czy się nie przemęczyć i zakupić nowe ATV i poczekać aż młody podrośnie do swojego ATV lub UTV ;)


 
Profil

Rejestracja: 25.10.2015 17:15
Posty: 75
Imię: Dawid
Poprzednie quady: kq750
PostWysłany: 16.01.2016 21:18 
Re: Plusy i minusy ATV/UTV
Dobry temat , też nad tym rozmyślam jestem na kupnie i im bardziej się zastanawiam tym bardziej nie wiem co kupić.. właśnie szukam kogoś kto by opisał własnie jak się przesiadł z utv na atv. jak wrazenia jakie sa plusy jaki minusy, czy by wrocił na atv? no i wiele, wiele innych rzeczy ktore może opisać po zmianie. Pewnie ktoś zaraz powie "weź się przejedz utv i oceń" no ok, a gdzie skąd mam go wziąć? nikt ze znajomych nie ma w wypożyczalniach w pobliżu też nic nie spotkałem. jednym słowem D..pa, na subiektywnych opiniach muszę/musimy się wzorować.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 17.01.2016 00:23 
Re: Plusy i minusy ATV/UTV
Mam i jedno i drugie, RZR-em w zasadzie jeździ żona ale czasem gdy nie ma z kim jeździć lecimy we dwójkę RZR-em i czasem poprowadzę.
Rożnica to oczywiście sposób prowadzenia, balansowanie ciałem nie ma takiego wpływu na zachowanie pojazdu jak na ATV chociaż nie jest tak że go nie ma. Oczywiscie na quadzie uczucie kontaktu z otoczeniem jest większe chociaż gdy pada deszcz czy jest zimno w SbS (UTV to bardziej Sprzęt użytkowy Rhino, Teryx itd) odczuwa się to o wiele mniej zwłaszcza gdy ma się dach i półszybę. Oczywiście kwestia jazdy z pasażerem, na quadzie jest do dupy, jedzie się emerycko i tyle, w SbS w zasadzie nie ma wiekszej róznicy, czasem wrecz mam wrażenie że nawet lepiej się prowadzi. Kolejny plus to przestrzeń ładunkowa która w quadzie jest ograniczona a dodatkowe obciązenia pogarasza prowadzenie.
W zasadzie w 95% przypadków SbS wjedzie tam gdzie quad, mój RZR ma 37cm prześwitu więc bywa że jedzie dalej tam gdzie quady już wiszą an podłodze.
Te 5% to przeprawa w ciężkim błocie, SbS-a samemu się nei popchnie, zostaje wyciągarka.
Jest też kolejne 5% terenu ale już na korzyść SbS-a ponieważ ten jest w stanie robić podjazdy o kącie pochylenia niedostępnym dla quadów no i szybka jazda po wybojach, dobre zawieszenie i jego skok na poziomie lekko poniżej 40cm sprawiaja że szybka jazda w pewnych warunkach jest poza zasiegiem quada.
Tak wiec jeżeli chodzi o mozliwosci terenowe to nei ma się czym martwić.
Najwiekszy minus to mniejszy kontakt z otoczeniem plus który wynika z tej samej przyczyny to wiekszy stopien bezpieczeństwa.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 17.01.2016 13:38 
Re: Plusy i minusy ATV/UTV
UTV z powodu tych samych producentów co ATV znalazło się głównie na tym forum.
A jako takie ich idea jest zasadniczo odmienna.
Jak i równie dobrze obok ATV można by umieścić wszelkie,buggy,zmoty,czy małe autka terenowe.
Nie ma ich tu jednak,a ich różnice względem ATV są dokładnie takie same-poza producentem.

Jeśli rozmawiać o jeździe w siodle,a jeździe w kolasce -to bynajmniej ja nie widzę tu cech wspólnych.
To że poruszają się po tych samych drogach mnie nie przekonuje,zresztą w swojej okolicy znajduję z pamięci tak 50/50% gdzie zamiennie UTV i ATV się nie sprawdzi.

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 17.01.2016 20:13 
Re: Plusy i minusy ATV/UTV
Nie wiem jak UTV ale Sbs różni się zasadniczo od zmot i małych terenowe, różni się masa a to zasadniczo wpływa na użyteczność i zdecydownie bliżej mu do quadów mimo że budową bardziej przypomina terenówki. Terenówka w która nie zainwestowano kilkuset tysięcy złotych nie dotrzyma tempa Sbs.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.