Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wymiana fajki i przewodu
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 07:14



Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Wymiana fajki i przewodu 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2007 20:45
Posty: 154
Miejscowość: Dramatal
Quad: Brute Force 750
Poprzednie quady: linhai 300 , lucky Star 300,Honda TRX 300 big red
PostWysłany: 28.02.2009 20:22 
Rozumiem że po 15 min jak zgasnie to iskry już nie ma tak?sprawdzałeś ?bo powiem Ci ze jeszcze nie słyszałem zeby komus cewka poleciała no ale zawsze może być ten pierwszy raz !!

_________________
NIe straszne mi błotko !!!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.02.2009 11:24
Posty: 673
PostWysłany: 28.02.2009 21:30 
Gruszkin napisał(a):
Rozumiem że po 15 min jak zgasnie to iskry już nie ma tak?sprawdzałeś ?bo powiem Ci ze jeszcze nie słyszałem zeby komus cewka poleciała no ale zawsze może być ten pierwszy raz !!


Innego pomysłu nie mam :oczy: Znajomy miał podobny problem.

Przegrzanie silnika pewnie nie wchodzi w rachubę. :?:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 01.03.2009 08:50 
mogę się nie znać ale cewka i rozgrzany silnik nie mają nic wspólnego. Obstawiam na zatkany przewód odpowietrzenia zbiornika. Spróbuj pojjeździc na odkręconym ( niedomkniętym ) baku.
A wentylatory się włąączają ? Gdyby padła cewka ( w co nie wierzę ) to by nie było iskry

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.02.2009 11:24
Posty: 673
PostWysłany: 01.03.2009 12:43 
Adam72 napisał(a):
mogę się nie znać ale cewka i rozgrzany silnik nie mają nic wspólnego. Obstawiam na zatkany przewód odpowietrzenia zbiornika. Spróbuj pojjeździc na odkręconym ( niedomkniętym ) baku.
A wentylatory się włąączają ? Gdyby padła cewka ( w co nie wierzę ) to by nie było iskry


Tak - wentylator dziala bez problemu, zawsze się załącza. ;)

Hmmm - teraz to już sam nie mam pojęcia co może być przyczyną, sproóbuje pojeżdzić tak jak Adam72 piszesz, zobaczymy czy pomoże. :P

A bazowałem na wiedzy znajomego, quad pali od strzała, a jak się rozgrzeje to sam się wyłącza i dopiero jak ochłonie znowu można go odpalić bez problemu. Więc wyglądałoby to jakby po czasie brakowało mu paliwa, albo zmieniły się właściwości cewki zapłonowej lub samej świecy jak nabierze temperatury :oczy:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 01.03.2009 12:58 
przedewszystkim sprawdż ( jak quad zgaśnie) czy jest iskra. Wtedy sytuacja się rozjaśni, ale myślę że to zapowietrzenie baku

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.02.2009 11:24
Posty: 673
PostWysłany: 01.03.2009 14:23 
Adam72 napisał(a):
przedewszystkim sprawdż ( jak quad zgaśnie) czy jest iskra. Wtedy sytuacja się rozjaśni, ale myślę że to zapowietrzenie baku


Pytanie.

Czy na nakrętce od baku powinna być dziurka do odpowietrzenia baku czy odpowietrzenie znajduje się gdzie indziej ?.

Są do tego jakieś zdjęcia, może ktoś posiada - lub maunal ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.08.2008 14:38
Posty: 406
Miejscowość: Lewin Brzeski/Opole
Quad: LINHAI MUDDY
PostWysłany: 01.03.2009 14:41 
Valkien napisał(a):
Czy na nakrętce od baku powinna być dziurka do odpowietrzenia baku czy odpowietrzenie znajduje się gdzie indziej ?.

W LH nie ma dziurki w baku odpowietrzenie jest realizowane poprzez przezroczysty weżyk który zwisa pod quadem i potrafi się czasami zapchać błotkiem. Trzeba go wtedy przedmuchać i wszystko powinno być ok.

_________________
Wszędzie dobrze ale na quadzie najlepiej !!!


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 20.01.2009 16:31
Posty: 17
Quad: linhai 300
PostWysłany: 01.03.2009 15:27 
cewka
kolego to nie cewka tylko regulator ta kzwanych obrotów można to spr. wykręcając go kiedy nie działa i na chwile do lodówki itd

_________________
marek


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2008 07:56
Posty: 257
Miejscowość: Kraków
Quad: Kawasaki Brute Force 750 4x4i
PostWysłany: 01.03.2009 16:22 
Valkien napisał(a):
Po 15 min pracy silnika nagle gaśnie i nie cholery nie idzie go zapalić.
Rozrusznik kręci, ale nie odpali.
Dopiero jak ostygnie to pali od kopa

Jak Koledzy już wcześniej sugerowali, może to być problem odpowietrzenia zbiornika paliwa.
Sposób zdiagnozowania jest bardzo prosty:
Jak silnik zgaśnie, odkręć na chwilę korek wlewu paliwa, po czym (dla bezpieczeństwa) zakręć go ponownie i spróbuj uruchomić ponownie silnik. Jeśli poskutkuje, to znaczy, że masz niedrożny przewód odpowietrzenia baku. Może być zatkany błotem, ponieważ zwisa luźno na dole quada. Zdarza się też, że może być przygnieciony obudową baku, bo jest tam dość ciasno. W linhaiu odpowietrzenie zbiornika paliwa to anemiczna cienka elastyczna rurka, więc o takie problemy nietrudno.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.02.2009 11:24
Posty: 673
PostWysłany: 02.03.2009 20:37 
Panowie zadziałało, pali i jeżdzi, a jak gaśnie to po otwarciu baku 0,5 min i znowu na chodzie. ;)

Mam teraz kolejne pytanie.

Przymierzam się do wymiany płynów tj. olej do silnika kupiłem Mobil 1 - 10W40 oraz przekładnia hipol 80w90 GL5.

Czy ma ktoś instrukcję jak to przeprowadzić fachowo tzn.
- gdzie co odkręcić
- na co zwrócić szczególną uwagę
- co wyczyścić przy okazji
- jak fachowo przeprowadzić cały proces

Czekam na info od was mam CF300 to znaczy że budowa silnika jak w Linhai :P
Z góry serdecznie dziękuję.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.08.2008 14:38
Posty: 406
Miejscowość: Lewin Brzeski/Opole
Quad: LINHAI MUDDY
PostWysłany: 02.03.2009 21:31 
Valkien napisał(a):
Czekam na info od was mam CF300 to znaczy że budowa silnika jak w Linhai

Poczytaj dokładnie forum LH bo jeżeli chodzi o silnik to olej dobry ale jeżeli chodzi o przedni napęd to w LH ma być właśnie 80W90 czyli typowy olej przekładniowy ale w Cf300 powinien być inny olej. Przerabiałem ten temat z kolegą Fabiqu . Oto link:
http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=16424

_________________
Wszędzie dobrze ale na quadzie najlepiej !!!


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.