Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - AWARIA HAMULCE !!!
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 19:45



Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
AWARIA HAMULCE !!! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2010 10:09
Posty: 35
Miejscowość: MAZOWSZE
Quad: Yamaha GRYZZLY 700 eps
PostWysłany: 21.08.2010 16:57 
AWARIA HAMULCE !!!
Witam,
mam poważny problem dzis jadac nacisnołem reczna dzwignie hamulca i nagle cos pstrykneło i zrobiła się miekka objaw jest taki ze jest casłkowity brak hamowania. Gdy naciskam nozny hamulec do konca a potem ten reczny to wtedy hamuje (tylko dwa na raz ) tak jakby Ciśnienie w układzie zamiast na cylinderki przy kołach krazyło po układzie i dopiero jak obydwie po układzie i dopiero jak dwie popmy dziłaja to jest efekt o co tu chodzi proszę o pomoc


 
Profil
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 21.08.2010 18:50 
Re: AWARIA HAMULCE !!!
posprawdzaj okładziny hamulcowe czy wszystkie są w całości i i czy w ogóle jeszcze są

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 21.08.2010 21:13 
Re: AWARIA HAMULCE !!!
jak kolega powyżej napisał na 100% skończyły się klocki, tłoczek się za bardzo wysunął i płyn przepływa pomiędzy dwoma układami zamiast wysuwać tłoczek
pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2010 10:09
Posty: 35
Miejscowość: MAZOWSZE
Quad: Yamaha GRYZZLY 700 eps
PostWysłany: 22.08.2010 13:09 
Re: AWARIA HAMULCE !!!
posprawdzałem i faktycznie w przednik jednym kole przetały się klocki wymieniłem i niestety nic to kompletnie nie pomogło jak nie było hamulców tak nie ma. Dolałem płynu do pompy przy rece i jak pompuje to wywala płym zbiorniczkiem wyrownawczym od noznego hamulca co to może być może ktoś się orjentuje bo mi już rece opadaja na ten chiński wynalazek, może jest gdzieś jakiś zawor który odpowiada za podawanie cisnienia na cylinderki a nie cofanie do 2 giego układu bo to pewnie jest powodem praosze o pomoc


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 22.08.2010 13:21 
Re: AWARIA HAMULCE !!!
może tłoczek Ci wylazł i przy wkładaniu go spowrotem przyciąłeś o ring wewnątrz zacisku, moim zdaniem takie właśnie były by objawy, musisz rozebrać ten zacisk i go obejrzeć, bynajmniej ja bym tak zrobił ;) tylko pamietaj że te zaciski są dwustopniowe i są tam jakby dwa w jednym tłoczki ;) niewiem jak to fachowo nazwać ale jakbyś to rozebrał byś wiedział oco mi chodzi.
pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Zbanowany

Rejestracja: 28.10.2008 09:03
Posty: 1167
Quad: SKRADZIONO 2SZT CF Moto X8
PostWysłany: 23.08.2010 06:46 
Re: AWARIA HAMULCE !!!
Prawdopodobnie wystarczy odpowietrzyć układ , bo jak skończyły się klocki i tłoczki powychodziły za daleko to dostało się powietrze w układ i takie będą objawy gdy jest zapowietrzony hamulec.

_________________
SKRADZIONE 2 QUADY LINK DO INFO :
viewtopic.php?f=63&t=55535


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2010 10:09
Posty: 35
Miejscowość: MAZOWSZE
Quad: Yamaha GRYZZLY 700 eps
PostWysłany: 23.08.2010 07:23 
Re: AWARIA HAMULCE !!!
układ 3 krotnie odpowietrzałem wiec to nie jest przyczyna. szukałem na forum i ktoś pisze o jakiejś manżecie i doklejaniu czegos ale ja nie bardzo rozumiem o co chodzi czy ktoś się orjentuje w tym temacie ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.02.2009 11:24
Posty: 673
PostWysłany: 24.08.2010 21:35 
Re: AWARIA HAMULCE !!!
jarcy napisał(a):
układ 3 krotnie odpowietrzałem więc to nie jest przyczyna. szukałem na forum i ktoś pisze o jakiejś manżecie i doklejaniu czegos ale ja nie bardzo rozumiem o co chodzi czy ktoś się orjentuje w tym temacie ?


A przewody nie pęcznieją objaw tzw. "gruszki" ?

_________________
Valkien
ATV-IRBIS-SQUAD


 
Profil
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 24.08.2010 21:48 
Re: AWARIA HAMULCE !!!
krzywa tarcza ?? sprawdzałeś ??

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2010 10:09
Posty: 35
Miejscowość: MAZOWSZE
Quad: Yamaha GRYZZLY 700 eps
PostWysłany: 25.08.2010 19:38 
Re: AWARIA HAMULCE !!!
Chyba udało mi się znaleźć przyczynę rozebrałem zacisk hamulcowy tam gdzie przetrał mi się klocek i okazało się ze uszkodził się oring uszczelniający tłok zacisku ze względu na to, że jest to 2 obwodowy system to mniejszy oring a raczej jego uszkodzenie powodowało ze płyn zamiast wysuwac tłok to przypływał do 2giego układu czyli nożnego hamulca. Niestety dostanie takiego samego oringu jest w moim mieskcie nie mozeliwe kupiłem wiekszy utne i skleje zeby srednica odpowiadała mam na dzeje ze zda to egzamin choć biorąc pod uwagę Ciśnienie panujące w układzie to może być roznie.
Reasumując to wszystko mam quada od niespełna roku i mam go już serdecznie dość jak nie sraczka to urok ciagle cos się psuje a to naped4x4 nie chciałsie załączac trzeba wyłączyc i ponownie właczyc silnik a to nagle traci iskre i nie wiem o co tu chodzi sprawdziłęm wszystki połączenia cewki swiece i jest oki a traci iskre i Jadę sobie gdzies wyłączam silnik i już nie chce odpalic a po godzinie czasami po 2 odpala jakby nigdy nic to teraz hamulce padły nie wiem jak Wy ale ja już straciłem cierpliwość do tego Chińskiego szajsu może jest połowe tanszy niz markowy Sprzęt ale co mi po tym jak już mam skołatane nerwy przez te wszystkie notoryczne awarie mam nadzeje ze to była ostania rzecz jaka naprawiłem....niech ktoś inny teraz się meczy tym szajsem.

POzdrawiam

-- dodano 25.08.2010 19:38 --

Sukces !!! kupiłem tak jak pisałem wiekszy oring przeciołem skleiłem załozyłem i mam hamulce heh...za pare chwil alle.................o i wkoncu pozbede się problemu.
Pozdro


 
Profil

Rejestracja: 04.02.2010 19:09
Posty: 54
Quad: Linhai 260=>300 2x4 '05
PostWysłany: 24.08.2011 19:51 
Re: AWARIA HAMULCE !!!
Witam.

Kolego chciałbym się zapytac czy to sklejenie zdalo egzamin, przydazylo mi się to samo.

Dzis kolega ma z pracy przyniesc z pracy uszczelke o podobnych wymiarach (grubosc, szerokosc) z metra i twierdzi ze super glue wystarczy.

HEHE prawie rok minął pewnie szajs już sprzedany


Ostatnio zmieniony przez taksiarz83, 24.08.2011 19:51, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.05.2011 08:27
Posty: 25
Miejscowość: Rybnik
Quad: Linhai Muddy 4x4 300
PostWysłany: 18.06.2012 08:13 
Re: AWARIA HAMULCE !!!
Panowie Kupiłem nową pompę nożną hamulcową, założyłem odpowietrzałem już chyba ze 4 razy układ i sytuacja wygląda tak że dopiero po naciśnięciu 2 razy hamulca nożnego hamulec jest twardy i quad dobrze hamuje.
Gdzie jeszcze sprawdzać co jest nie tak???
Ręczny hamulec działa poprawnie bez jakichkolwiek problemów.


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.