Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Linhai 300 - Instalacja elektryczna
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 17:02



Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Linhai 300 - Instalacja elektryczna 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.01.2007 08:21
Posty: 393
Miejscowość: !?!?!?!?!?
Quad: BYŁ może jeszcze BĘDZIE ?
PostWysłany: 09.04.2007 18:14 
Witam.
arni napisał(a):
Przekaźnik jest pod siedzeniem po lewej stronie w pobliżu akumulatora.
Jak się zawiesił to nie kręcił rozrusznikiem. Bez uderzenia w niego żadnych szans na odpalenie.


Stary temat ale wart odświeżenia dla nowych użytkowników .
Tak jak wyżej Arni napisał można postąpić ale gdyby nie pomogło to można zewrzeć dwie śruby znajdujące się na tymże przekaźniku śrubokrętem lub wygiętym w podkowę grubym drutem.

Oczywiście robimy tak gdy jesteśmy w terenie lecz po powrocie do domu najlepiej szybko wymienić ten przekaźnik na nowy,gdyż może się zdarzyć że nastąpi zwarcie styków przekaźnika i pożar gotowy w najlepszym wypadku całkowite wyzerowanie akusa.

Pozdrawiam.

_________________
Robert


 
Profil
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 09.04.2007 19:57 
Można walić kluczem, można zwierać na "krótko" można też w razie kompletnego uszkodzenia po prostu ominąć ten przekaźnik (wystarczy tylko trochę liznąć elektryki w szkole) w terenie przy pomocy kawałka przewodu i paru kluczy z elektryką prawie wszystko się da zrobić są oczywiście wyjątki, wystarczy że padnie np. moduł bądź cewka i wtedy pozostaje tylko hol i do garażu.

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 16.03.2005 18:14
Posty: 660
Miejscowość: Kaszuby
PostWysłany: 13.04.2007 09:56 
Jak będziesz omijał przekaźnik, to nadpalisz guzik startera, lub wytopisz całą manetkę.


 
Profil
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 13.04.2007 13:59 
Cześć Wojtekk przycisk na kierownicy służy do podawania napięcia do cewki przekaźnika (strona nisko prądowa) po czym ta cewka zwiera styk którym podawane jest napięcie do rozrusznika omijać przekaźnik miałem na myśli bezpośrednie podanie napięcia wprost do rozrusznika wtedy nic do rzeczy nie ma guzik startera i manetka i można to zrobić na przynajmniej dwa sposoby:

#1 mieć na tyle długi kawałek przewodu żeby wystarczył od akumulatora do samego rozrusznika
#2 mieć przy sobie klucz płaski taki żeby akurat można nim było zewrzeć styki na przekaźniku (pod siedzeniem) i obędzie się bez przewodziku

trzeba tylko pamiętać że będzie iskrzeć ale to chyba wszyscy lubią :P

pozdrawiam

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.01.2007 08:21
Posty: 393
Miejscowość: !?!?!?!?!?
Quad: BYŁ może jeszcze BĘDZIE ?
PostWysłany: 13.04.2007 21:54 
Witam .

Się zgadza Sanol - na krótko to znaczy bezpośrednio.

Ale po wystąpieniu pierwszych niedomagań ze strony przekaźnika należy go jak najprędzej wymienić na nowy ze względów bezpieczeństwa. ;)

Pozdrawiam.

_________________
Robert


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2007 11:27
Posty: 52
Quad: Linhai Muddy 4x4
PostWysłany: 06.05.2007 19:52 
Witam wszytskich,
Właśnie chciałem wrócić do kwestii zabepieczenie eletryki w Linhaiach. Czytająć nieco o tych quadach postanowiłem od samego początku zabepieczyć jego całą elektrykę poczynająć od wszystkich elementów pod siedziskiem - poza buzerem (łącznie 3, w tym bezpieczniki) - oraz elementów znajdujących się z przodu quada pod przednim bagażnikiem, przed kierownicą. Są tak zamocowane że może chlapać na nie woda i błoto spod kół. Zabezpieczyłem też przewody odpowiedzilne za połącznie z wiatrakami chłodnicy. Nieco - ale tylko od błota osłoniłem górę akumulatora. Nie zbapeieczyłem elementu znajdującego się w górze lewego przedniego błotnika. Jest to czarne pudełko wielkości paczki papierosów wykonane z metalu z żeberkami, które sugerują że powinien się chłodzić. Czy ktoś wie co to w ogóle jest?. Pod bagażnikiem są jeszcze dwa podobnej wielkości elementy - czy ktoś wie jaką rolę pełnią?
Co robiliście w swoich quadach żeby lepiej znościły kąpiele w wodzie i jakie to dało skutki?


 
Profil
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 06.05.2007 21:14 
Hmm jedyne zabezpieczenie instalacji elektrycznej przed wodą to zamknięcie wszystkich urządzeń i połączeń w hermetycznych puszkach raczej mało wykonalne zresztą jest to instalacja niskonapięciowa i nie ma takiej potrzeby jedynie może ją chronić przed śniedzeniem styków

zasilikonowałem połączenia pomiędzy cewką wysokiego napięcia, przewodem doprowadzającym ów napięcie do "fajki świecy" i wcisnąłem jeszcze silikon pomiędzy fajkę a święcę i mam z głowy problem z jazdą po rzeczach kałużach itp. :)

p.s.
to urządzonko z żeberkami pomaga ustabilizować wartość napięcia podawanego z magneta

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2007 11:27
Posty: 52
Quad: Linhai Muddy 4x4
PostWysłany: 07.05.2007 10:35 
Ja to zrobiłem w nieco inny sposób. Puszką można jak się ma na to miejsce - np. w autach terenowych. Tu trzeba się inaczej tym zająć. Zrobiłem "kapturki" z bardzo grubej folli budowlanej i zacisnąłem je na przewodoach zaciskiem plastikowym. Można jeszcze przy wejściu uszczelnić silikonem. To na pewno ochroni przed bezpośrednim chlapaniem błota i wody na elektrykę.


 
Profil

Rejestracja: 05.10.2006 18:26
Posty: 50
PostWysłany: 27.09.2007 07:53 
czy ktoś montował w linhai 300 gniazdo elektryczne(takie gniazdo jak do zapalniczki,żeby można było podpiąć np. kompresorek)jeżeli tak to proszę o jakiś opis,gdzie go wpiać i gdzie go umieścić?


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.