Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - serwis
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 10:45



Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
serwis 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.08.2006 11:04
Posty: 56
Miejscowość: Łobez
Quad: Grizzly 550FI EPS / Access 400 / YFM700R
Poprzednie quady: Access SP-300, Linhai 260 2x4
PostWysłany: 10.08.2006 11:32 
Ja mam Lihai Tornado 260 2x4 (bliźniak do Linhai 300). Maszynka niezła w terenie, mniejsze drzewka bierze pod siebie, na pełnym gazie jedzie po zaoranym polu,wygodna. I przede wszystkim tania. No i homologacja drogowa to też plus. Ale gwarancja to tylko na 6 miesięcy - o czym przy zakupie nikt nie uprzedzał (bo to towar spoza unii). Męka jest też z serwisem i dostępem do niektórych części. Samemu trzba być mechanikiem i trochę majsterkowiczem-konstruktorem. Jaswój mam od ponad pół roku i moją opinię umieściłem tu: http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1378&postdays=0&postorder=asc&start=45, żeby się nie powtarzać nie piszę jeszcze raz tego samego. Kto chce to sobie sprawdzi.

:szok: :szok: :szok: Ciekawoską jest o, że w zachodnich sklepach Quady Linhai sa droższe od quadów Kymco (mających w Polsce renomę zbliżoną do "japończykó"). :szok: :szok: :szok:


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.07.2006 08:55
Posty: 239
Miejscowość: Kraków
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 10.08.2006 13:55 
To dziwne, ja na swojego mam 12 miesięcy pełnej gwarancji. Tak na marginesie na terenie Unii obowiązuje 24 miesiące gwarancji bez znaczenia skąd pochodzi towar, ale to jest właśnie Polska. Z tego co zdążyłem zauważyć Linhaie są sprzedawane na zachodzie właśnie z 24 miesięczną gwarancją. Może starszych modelach był ten elastyczny łącznik i sprawiał problemy bo w mim jest sztywna rura.
Instrukcja:http://www.linhai.be/linhai/spareparts/Service%20Manual%20ATV%20linhai.pdf
Fiszki: http://www.linhai.be/linhai/spareparts/spare%20parts%20catalogue.pdf
to jest do starszych modeli ale tylko takie udało mi się znaleźć w sieci.
W mojej w wersji papierowej już są trochę inne detale.
Linhai to nie jest żadna licencja tylko kopia Polarisa Magnum a silnik kopia silnika Yamahy używanego w skuterach Yamaha Majesty oraz Aprilia Leonardo
Sorry za wklejenie drugi raz tego samego ale się pomyliłem :oops:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.08.2006 09:42
Posty: 9
Quad: linhai
PostWysłany: 01.09.2006 13:52 
serwis
Czesc
chlopaki czy orientujecie się gdzie jest dobry serwis linhaia w okolicach Katowic?


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 10.08.2006 14:09
Posty: 93
Miejscowość: Kraków
Quad: linhai 4x4
PostWysłany: 01.09.2006 14:20 
najlepiej serwisować, tam gdzie został kupiony. Chyba ,że kupiłeś z drugiej ręki to najlepiej namierz dilera który ma części, a serwisuj sam, To prosta sprawa i przyjemna.
W poważniejszych sprawach pomoże dobry mechanik o motorów.
Po gwarancji z każdym Quadem nie kupionym w Polsce może być problem.
Sprzedawcy nie kwapią się ze sprowadzaniem części i nieraz trwa to bardzo długo.
I widzę , że dotyczy to wszystkich marek i tych japońskich też - wystarczy przelecieć po forum
ile jest zapytań gdzie kupić części.
Arni

_________________
Nie ściemniać, arni czuwa!!!!


 
Profil
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 15.11.2006 22:42 
Pierwszy przegląd hmmm.....
Witam (Linhai 300 4x4) mam pytanko co do pierwszego przegladu.... sprzedawa poweidział mi żebym po przejechaniu pierwszych 300 KM wymienił olej w silniku przeglądnął stan wszystkich srubek linek itp. jeśli macie jakieś uwagi na co powinienem jeszcze zwrócić uwage to proszę o rady to jest mój pierwszy quadzik i chciałbym go utrzymywac w jak najleprzym stanie dzięki i pozdrawiam wszystkich cztewrokołowców :)


 
Profil Gadu-Gadu
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 15.11.2006 22:56 
Hej!
Ja zaraz po zakupie:
1/ rozkręciłem plastiki i zakonserwowałem ramę ze wszystkich możliwych stron specyfikiem do konserwacji podwozi samochodowych w sprayu
2/ przy okazji powyższego sprawdziłem stan dokręcenia wszystkiego co możliwe - było kilka miejsc gdzie okazało się konieczne poprawienie fabryki
3/ zmieniłem od razu olej z niewiadomo jakiego na taki, który znam
4/ zmieniłem płyn w chłodnicy z niewiadomo jakiego na taki samochodowy koncentrat rozrobiony do -52C
Po 500 km:
1/ zmieniłem oleje w mostach i przekładni (tutaj warto przepłukać bo jest go dużo -ok. 1,5l)
2/ zmieniłem olej w silniku i tak zamierzam powtarzać oleje co 500km.

Ogólnie określiłbym ten produkt jako "chińczyk z górnej półki". Na pewno kupno marki japonskiej nie wymaga takich zachodów, ale....na to jest wiele innych wątków na forum.
Ja jestem zadowolony.

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 16.11.2006 09:03 
Dzięki Waldo za rady, widze ze jestes zadowolony ze swojego quadzika my wczoraj upalaliśmy pierwszy raz swoje maszyny zrobiliśmy ok. 20 KM i mamy same pozytywne wrazenia :) acha zapomniałem dodac ze pierwsze co zrobiliśmy to zalepiliśmy "buzzer" który uciązliwie piszczał po włączeniu biegu wstecznego kolega własnie kmini jak podłączyć światło cofania, wiem że można pomagać sobie naciskając lekko hamulec i "cos widać" ale to mało wygodne.....pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.07.2006 08:55
Posty: 239
Miejscowość: Kraków
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 16.11.2006 10:56 
Re: Pierwszy przegląd hmmm.....
Sanol napisał(a):
jeśli macie jakieś uwagi na co powinienem jeszcze zwrócić uwage to proszę o rady

Cześć Sanol
Kup sobie smarownice i regularnie smaruj wszystkie kalamitki.
W jakich okolicach jeździsz, może się spotkamy?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.07.2006 08:55
Posty: 239
Miejscowość: Kraków
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 22.11.2006 10:57 
można też w prosty sposób przedłużyć cyngiel od gazu za pomocą kawałka metalu oraz
taśmy elektrycznej, na pewno kciuk odpocznie


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 14.12.2006 17:15 
Warsztat!
Witam wszystkich LINHAI'owców!

Właśnie dokopałem się znów do strony, z której można "pociągnąć" SERVICE MANUAL i SPARE PARTS.
Oczywiście w wersji angielskiej (polska raczej jeszcze nie istnieje).
http://www.linhai.be/linhai/_nl/spareparts.htm

Myślę, że warto mieć na wyposażeniu :D

PS. dla Kolegi Cyna
Przepraszam, że tak długo

Nie musisz przyciskać [url] , korzystaj z podglądu :). W takich przypadkach warto założyć nowy temat, kto to tutaj znajdzie, jak wy tu o wszystkim ...

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.11.2006 23:41
Posty: 174
Miejscowość: Poznań
Quad: Kymco MXer 150
PostWysłany: 20.12.2006 17:17 
arni napisał(a):
>zepsuty czujnik odcięcia zapłonu na wstecznym po 900km (wymieniony na gwarancji), właściwie jest zbędny bo przy cofaniu trzeba trzymać taki śmieszny przycisk.
Jak jeszcze raz nawali to się go usunie.


a to ciekawe... Mozesz napisac jakie byly objawy tej usterki i jak się "usuwa" ten czujnik? trzeba go po prostu odlaczyc? jak go znalezc?
Mozesz też napisac cos o tym przycisku, który trzymasz podczas cofania? Mam 260tke i jakos nie znajduje u siebie takiego przycisku. po co w ogóle jest ten przycisk?

Cytuj:
>zacinający się przekaźnik zapłonu , po dłuższym postoju np 2 tygodnie ( po stuknięciu w niego działał). Użytkowany codziennie działał bez zarzutu.


a to też ciekawe...
Wlasnie moj Sprzęt nie chce dopalic po kilkudniowym postoju i chcialbym to sprawdzic. mozesz napisac gdzie jest ten przekaznik? ( domyslam się, ze nie chodzi tu o przekaznik rozrusznika...?) i jak wyglada?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.11.2006 23:41
Posty: 174
Miejscowość: Poznań
Quad: Kymco MXer 150
PostWysłany: 20.12.2006 23:27 
arni napisał(a):
W 300-ce , przy kierownicy ,po lewej stronie , pod przyciskiem klaksonu, jest przycisk- czarny.
Aby płynnie cofać należy go trzymać np. Kciukiem lewej ręki , wrzucić wsteczny i dodać gazu.
Jeżeli podczas cofania nie naciska się na przycisk to odcinany jest gaz i szarpie quadem.
Nie da się normalnie cofnąć.
Wystarczy rozłączyć kostkę , którą mam po prawej stronie , przy pokrywie silnika i wszystko jest ok`. Nie świecą wtedy kontrolki od biegów , ale to w niczym nie przeszkadza.


No u mnie chyba nie ma takiego przycisku... Jesli pamietasz, lub mozesz sprawdzic jakie sa kolory kabli do tego ogranicznika cofania, to byloby milo, gdybys napisal, bo w moim sprzecie jest trochę nagrzebane i trudno będzie to znalezc
A jak mowisz o kostce po prawej stronie przy pokrywie silnika, to nie chodzi Ci czasem o wtyczke ktora wchodzi do przekladni przod-tyl? ( to by pasowalo do nie wlaczania się kontrolki cofania po jej odlaczeniu)

Cytuj:
Cyna napisał(a):
Wlasnie moj Sprzęt nie chce dopalic po kilkudniowym postoju i chcialbym to sprawdzic. mozesz napisac gdzie jest ten przekaznik? ( domyslam się, ze nie chodzi tu o przekaznik rozrusznika...?) i jak wyglada?

Przekaźnik jest pod siedzeniem po lewej stronie w pobliżu akumulatora.
Jak się zawiesił to nie kręcił rozrusznikiem. Bez uderzenia w niego żadnych szans na odpalenie.
Jak zaskoczył ,rozrusznik palił motor od kopa.


aha, czyli mowa byla o przekazniku roztusznika a nie zapłomnu - wczesniejsza wypowiedz byla niescisla. w takim razie niewazne...
aha: jesli ten przekaznik będzie Ci się ciagle psul, to mozesz zamontowac inny ( do dostania w kazdym sklepie elektronicznym ). ogolniedostepna jest cala gama przekaznikow o zasilaniu cewki 12V wiec po co kupowac ( np gdy skonczy się gwarancja ) chinski przekaznik za kupe kasy i ściągać go niewiadomo skąd, jesli za polowe ceny dostaniesz DOBRY polski Sprzęt.

Pozdr i dzięki na odp


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2007 11:27
Posty: 52
Quad: Linhai Muddy 4x4
PostWysłany: 03.08.2007 11:22 
Witam,
Mam do Was takie pytanie, ile płacicie za przegląd np. pierwszy Linhaia. Mówię o takimna którym robiona jest wymiana oleji itp.
Pozdrawiam

_________________
Błażej


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.07.2006 08:55
Posty: 239
Miejscowość: Kraków
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 03.08.2007 12:02 
To zależy gdzie kupiłeś, ja robiłem dwa przeglądy i nic nie płaciłem, nawet oleje dają gratis, ale do silnika chciałem lepszy więc sam go sobie kupiłem :D


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2007 11:27
Posty: 52
Quad: Linhai Muddy 4x4
PostWysłany: 03.08.2007 13:01 
No to już teraz się wkurzyłem i muszę o tym napisać. Wcześniej byłem wstrzemięźliwy z takimi opiniami. [b]Kupiłem Linhaja w Łomiankach pod Warszawą na ul. Armii Poznań. Wrażenie jakie zrobił na mnie tamtejszy dystrybutor było pozytywne, ale widzę że chyba źle odczytałem[/b]. Na pierwszy przegląd pojechałem z awarią którą obiecano mi oczywiście bez problem i takie tam usunąć na gwarancji. Usunięto usterkę quada a mi wystawiono rachunek za „jedynie” przegląd na ponad 400 zł!!!! Czyli w suma zapłaciłem sobie za usunięcie usterki w ruadzie który jest na gwarancji.

_________________
Błażej


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.