Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Linhai 300 - problem z dźwignią zmiany biegów i napędem przó
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 10:34



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Linhai 300 - problem z dźwignią zmiany biegów i napędem przó 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 26.06.2014 20:24
Posty: 2
Imię: Michał
Quad: Linhai 300
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 26.06.2014 20:37 
Linhai 300 - problem z dźwignią zmiany biegów i napędem przó
Koledzy, pomóżcie.
Zachodzę w głowę. Mam Linhai 300 z opcją napędu 4x4 i mam 2 problemy. Może pomożecie...
1. Dźwignia zmiany biegów - zniszczyła mi się osłona dźwigni zmiany biegów (gumowy kołnierz), ale to mniejszy problem :) Natomiast biegi strasznie ciężko wchodzą. Mam wrażenie, że wchodzą tylko na siłę i jak akurat trafi między tryby w skrzyni. Mam 2 cięgna, ale sama wajcha chodzi baaaardzo luźno - za luźno. Co z tym fantem (luzem) można zrobić? Czy wymiana dźwigni pomoże?
2. Awaria napędu 4x4, mianowicie - jak pojeżdżę trochę na napędzie 4x4, quad zaczyna ustawicznie wydawać pikające dźwięki. Przełączam na napęd 2x2, po czym ponownie na 4x4 i jest spokój... znowu jakiś czas.

Czy znacie jakiegoś speca od quadów w Szczecinie? Może polecicie?


 
Profil

Rejestracja: 21.08.2011 08:36
Posty: 249
Miejscowość: prawie Łomża
Quad: Suzuki KQ700
Poprzednie quady: Bashan 200, linhai 300
PostWysłany: 27.06.2014 18:54 
Re: Linhai 300 - problem z dźwignią zmiany biegów i napędem
1. Rozerwana guma znaczy piach i inny syf w wodzikach dzwigni zmiany biegów musisz ją wyjąć wraz z tym ustrojstwem w którym ona pracuje, rozebrać w mak wymyć syf, załadować nowy smar i szczelną gumę np od jakiegoś małego przegubu czy co, ja swoją chyba pokleiłem jeszcze było co, tylko nie pogub kulek i sprężynek z mechanizmu dźwigni, w syfie nie widać co się wyrzuca.
2. Mi napęd pikał jak go załączałem na postoju i nie mógł się wbić, on chyba daje sygnał gdy coś go blokuje czy to przy włączaniu czy wyłączaniu w tym przypadku może przydałby się jakiś fachowiec który wchodził w to głębiej, ja z nim problemów raczej nie miałem poza tym że coś tam zawsze nie łączyło jak to w chińskiej elektryce


 
Profil

Rejestracja: 26.06.2014 20:24
Posty: 2
Imię: Michał
Quad: Linhai 300
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 02.07.2014 19:59 
Re: Linhai 300 - problem z dźwignią zmiany biegów i napędem
Dzięki Kolego. Jedną sprężynkę faktycznie zgubiłem, ale to dosztukuję. Z gumy już nic nie będzie, ale pewnie też znajdę coś zamiennego, byle szczelnie trzymał. A z napędem chyba po prostu sprawdzę mechanicznie. Postawię quada na podnośniku i sprawdzę, czy kręci odpowiednio 2 czy 4 kołami.
Dzięki za podpowiedzi.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.