Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - linhai - gwarancja
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 18:04



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
linhai - gwarancja 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.06.2007 09:39
Posty: 51
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 02.07.2007 19:10 
linhai - gwarancja
Hej

sorki że zakładam nowy temat ale nie znalazłem adekwatnego - sugeruję założyć Linhai różne i tyle


czy ktoś jest z okolicy Bydgoszczy ?
zakupiłem quada u dystrybutora - niestety w komplecie dostałem 12 - miesięczną gwarancję (maj 2007 zakup) jednakże powinna by 24 miesięczna - szukam kogoś kto mógłby mi to "załatwić" osobiście ;)

pozdr
misiaq

zadowolony użytkownik skośnookiego quada ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.10.2006 20:17
Posty: 778
Miejscowość: Prądnik Czerwony
Quad: summit800xrs
PostWysłany: 03.07.2007 01:17 
Podobno Sanol to załatwia od ręki.

_________________
//edited REGULAMIN


 
Profil Gadu-Gadu
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 03.07.2007 20:16 
Eeee tam Sanol to załatwia to czego w Erze nie mają :P
tak naprawdę ja też dostałem tylko 12 miesięcy gwarancji ale w razie czego jest coś takiego jak rękojmia i tym sposobem masz 24 m-ce gwarancji

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.10.2006 20:17
Posty: 778
Miejscowość: Prądnik Czerwony
Quad: summit800xrs
PostWysłany: 03.07.2007 20:58 
:uśmiech:

_________________
//edited REGULAMIN


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.06.2007 09:39
Posty: 51
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 03.07.2007 22:29 
Jeśli chodzi o Erę to do mnie;)

co do rękojmii ...
jeśli prowadzisz działalność to faktycznie ona Cię dotyczy, natomiast jesli jesteś osoba fizyczna to niezgodność z umową. Natomiast obie możliwości są takie same- wtedy za towar nie odpowiada gwarant czyli producent a sprzedawca ;)


pozdr
misiaq

takie rzeczy to tylko w erze;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.05.2006 09:26
Posty: 488
Miejscowość: Warszawa-Wawer
Quad: Rapciuch 700 Special Edition
PostWysłany: 03.07.2007 23:22 
Sanol napisał(a):
tak naprawdę ja też dostałem tylko 12 miesięcy gwarancji ale w razie czego jest coś takiego jak rękojmia i tym sposobem masz 24 m-ce gwarancji

Hhheeehhhe oj ludzie , jacy wy jesteście naiwni .
Zapraszam do zapoznania się z ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego z dn. 27.07.2002r .
Np http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/1176.htm
oraz do omówienia ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej przez Federację Konsumentów :http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=139
W skrócie ;
Rekojmia to tzw. gwarancja z mocy prawa . Gwarant może ją przedłużyć o dowolny okres na przedstawionych przez siebie warunkach .
misiaq napisał(a):
natomiast jesli jesteś osoba fizyczna to niezgodność z umową

W skrócie :
Niezgodność towaru z umową konsumpcyjną jest innym pojęciem niż wada towaru . Za niezgodność towaru uważne są np. braki ilościowe . Czyli kupując opakowanie 1kg. cukru , po zważeniu okazuje się , że jest 90dkg - towar jest nie wątpliwie niezgodny z umową .
Za niezgodny z umową konsumpcyjną towar uważany jest również ten , który nie posiada własciwości w niej określonych . Np quad 4x4 posiada napęd tylko na jedną oś - towar jest niewątpliwie niezgodny z umową .
Najbardziej drazniącą mnie niezgodnością towaru z umową konsumpcyjną jest , kiedy w pubie zamawiam duże piwo , gdzie napisane jest 0,5 l , a w kuflu piwa jest 0,4L ,a reszta piany .


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.06.2007 09:39
Posty: 51
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 04.07.2007 09:11 
Nie zgodzę się.


Interpretacja przepisów przez między innymi rzeczników praw konsumenta jest następująca
Niezgodność z umową to sytuacja, w której sprzedawca mówił że to dobry sprzęt i dobrze działa poza tym wychodzimy z założenia że kupowany towar był dobry i nie posiadał wad ukrytych. Dlatego jako towar niezgodny traktowany jest towar popsuty.
Każdy towar możemy oddać na podstawie niezgodności (os fizyczna) lub rękojmii (firma) domagając się doprowadzenia go do należytego stanu poprzez 1. Naprawę, 2. Wymianę 3. Zwrot ceny zakupu (taka jest kolejność o ewentualnej jej zmianie decyduje sprzedawca). Szkopuł w tym, że ustawodawca określił jako obowiązek sprzedawcy poinformowanie klienta co zostanie dokonane w terminie 14 dni. Czyli w terminie do 14 dni klient otrzymuje pismo że towar zostanie naprawiony w przeciągu 3 miesięcy - jest to zgodne z prawem i faktycznie trzeba czekać te 3 miesiące.

Reasumując gwarancja to roszczenia do producenta/importera
Rękojmia i niezgodność to roszczenia do sprzedawcy (sprzedawca ma wtedy prawo wymagać tzw komplet sprzedażowy czyli wszystko łącznie z pudełkiem)


pozdr
misiaq

p.s. czytajcie karty gwarancyjne !!!!
na przykład Nokia ma zapis iż sprzęt zostanie naprawiony w najszybciej jak to będzie możliwe - czyli nawet pół roku - też zgodne z prawem


 
Profil Gadu-Gadu
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 17.07.2007 20:26 
Grzesiek G napisał(a):
Hhheeehhhe oj ludzie , jacy wy jesteście naiwni


Naiwnie czy nie, ale jak wysłałem do sprzedawcy drążki kierownicze z odpowiednim pismem do dealera to wymienił mi je za darmo, zapłaciłem tylko za przesyłkę

Fakt, że poleciały po 2500 przejechanych kilometrów, moim zdaniem było to za wcześnie na ich wymianę, ale wysłałem je wraz ze zgłoszeniem reklamacyjnym itp. i dostałem to co chciałem więc wniosek taki, że jak się postarasz to uzyskasz to czego żądasz w ten czy inny sposób.

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.