Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - LS300 - przesunięcie tylnej osi
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 15.06.2024 20:12



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
LS300 - przesunięcie tylnej osi 
Autor Wiadomość
U-quad warszawski
U-quad warszawski
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.06.2008 18:36
Posty: 1227
Miejscowość: Warszawa
Quad: 680FA
PostWysłany: 01.07.2008 10:01 
LS300 - przesunięcie tylnej osi
i do rzeczy:

podczas jazdy odkrecily mi się obie sruby z prawej strony osi (czyli od strony kola z lancuchem) w wyniku czego cala oś przesynela się jakies 1,5cm w lewo. Niby nic, ale to pociagnelo za soba również popchniecie przez tarcze hamulcowa calego zacisku i wypadniecie wewnetrznego klocka hamulcowego, a to z koleik prawie calkowite wypchniecie tloka i wyciek plynu hamulcowego.
Przywrocilem polozenie osi do pozycji wyjsciowej poprzez dokrecenie obydwu srub.
Mial ktoś taka przygode? W tej chwili czekam na klocki hamulcowe i mam nadzieje, ze nie rozpadły się uszczelki w zacisku.
ktoś ma patent, zeby zapobiec rozkrecaniu się kontry i sruby na osce? Tasma teflonowa/klej do srub/ inne patenty?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 29.04.2007 21:13
Posty: 122
Miejscowość: Stargard Szczec.
Quad: SP 500
PostWysłany: 01.07.2008 12:52 
To samo się nie odkręca. Prawdopodobnie pękła i wypadła ci podkładka pomiędzu śrubą, a kontrą. Podkładka ta niweluje drgania i powinna tam być, ale bez niej też się nic nie stanie.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 01.07.2008 15:18 
wishya - SŁOWNICTWO 8)

Loctite, i twe problemy znikną ;) Tylko nie złóż na czerwony, bo potem już nie rozbierzesz.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
U-quad warszawski
U-quad warszawski
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.06.2008 18:36
Posty: 1227
Miejscowość: Warszawa
Quad: 680FA
PostWysłany: 01.07.2008 20:45 
aXcid napisał(a):
wishya - SŁOWNICTWO 8)


wybaczcie, ale się bylem zestresowalem cala sytuacja ;)

aXcid napisał(a):
Loctite, i twe problemy znikną ;) Tylko nie złóż na czerwony, bo potem już nie rozbierzesz.


oki doki, thx


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.08.2005 16:04
Posty: 1411
Quad: Bashan 110
PostWysłany: 01.07.2008 23:23 
Zrób jeszcze cieńki pasek lakierem do paznokci albo farbą na nakrętce i jak się odkręci to od razu zobaczysz.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2008 16:51
Posty: 60
Miejscowość: SIANÓW
Quad: access sp300
PostWysłany: 10.07.2008 22:25 
ls300
wishya WITAJ ja właśnie zaczynam się borykać z tym tematem z tym że nie od prawej strony lecz od lewej tz....tarczy hamulcowej i co dziwne jest to odkręca się tylko główna śruba - długa .Cholerka to już drugi raz :!: :!: - co jest grane sam nie wiem :!: :?: , bo gdy ją naciągnę i do kręcę to i tak po kilku podskokach wraca ponownie na poprzednie miejsce :!: Jestem po prostu :bezradny: ale" koledzy" o ile tak mogę powiedzieć dali mi dobrą radę :!: :!: :!: NIEBIESKI LOCTITE I JUŻ PO BOLU ,jak na razie zdaje rezultat POLECAM NARKA

_________________
JAK SZALEĆ TO SZALEĆ TYLKO NA QUADZIE NA QUADZIE NA NA NA !!!


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.09.2008 10:09
Posty: 654
Miejscowość: Pabianice
Quad: Yamaha Grizzly 660
Poprzednie quady: Lucky Star 250, Polaris Predator 500
PostWysłany: 05.02.2009 21:20 
no i ja stalem się ofiara tego problemu. Wszystko poskrecalem na nowy, wymienilem klocki a tu nagle ni ma hamulca tylnego. Panowie pomóżcie co mam z tym zrobic. probowalem odpowietrzyc (pierw raczka od hamulca pompowalem, potem noznym) i nic. Pompuje pompuje trzymam, odkrecam odpowietrznik, zakrecam i pompuje dalej i tak w kolo. Chyba z 1,5 godziny nad tym siedzialem i nie moge sobie dac z tym rady. może ktoś wie jak to się powinno robic??Chyba ze cos się uszkodzilo. Zdjalem ten plaskownik który jest od recznego wykrecilem nawet ta spiralna ( z bardzo rzadkim gwintem srube) zdjalem ta gume bo chyba z pod niego lecial plyn. Skrecilem na nowo i dalej to samo.

_________________
Pozdro
Łukasz


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2003 22:53
Posty: 841
Miejscowość: Sam już nie wiem
Quad: WyQuad
PostWysłany: 08.02.2009 12:23 
A pod siedzeniem zbiorniczek z płynem hamulcowym sprawdziłeś, uzupełnileś płyn ? Bo LS ma zintegrowany układ hamulcowy tył z przodem i trzeba dolać płyn do "rączki" i do zbiorniczka pod kanapą. A i odciągaj strzykawką płyn do dołu i u góry uzupełniaj lepszy patent niż pompowanie.
Pozdrawiam M I K E


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.09.2008 10:09
Posty: 654
Miejscowość: Pabianice
Quad: Yamaha Grizzly 660
Poprzednie quady: Lucky Star 250, Polaris Predator 500
PostWysłany: 08.02.2009 16:40 
MIKE szkoda ze nie napisales tego wczesniej. już się z tym uporalem, pojechalem do serwisu. Niestety nie wiedzialem ze muszę dolac do zbiorniczka przy raczce.

_________________
Pozdro
Łukasz


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.