Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - SP 300 zgasł w trakcie jazdy i nie odpala, rozrusznik słaby
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 23:48



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
SP 300 zgasł w trakcie jazdy i nie odpala, rozrusznik słaby 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.05.2008 11:25
Posty: 8
Miejscowość: near Puszcza Kampinoska
Quad: LS300
PostWysłany: 14.10.2017 21:44 
SP 300 zgasł w trakcie jazdy i nie odpala, rozrusznik słaby
Witam, znalazłem parę podobnych tematów ale jednoznacznej odpowiedzi już nie... (albo ktoś nie dokończył tematu albo okazało się co innego)
Konkretnie - w trakcie jazdy SP300 zgasł i od tego momentu nie da się odpalić, rozrusznik ledwo kręci jakby był rozładowany akumulator. Akumulator oczywiście sprawdzony, masa newralgiczna do ramy pod siedzeniem przy regulatorze sprawdzona i poprawiona (w ruch poszedł diax/smar grafitowy - i zero rdzy dobry kontakt).
Szarpaka nie mam (rozwaliłem dawno temu, quad jest z 2008) więc nie sprawdzę czy pójdzie z ręki (a takie rady w innych tematach znalazłem)
Co wyczytałem na forum? Że to może być prawdopodobnie sprzęgło jednokierunkowe rozrusznika. Tylko jak to sprawdzić na szybko?
Z innych ciekawostek jakie są przy tej usterce - po kręceniu paruminutowym kable idące z akumulatora te grube są gorące...no ale to raczej normalne bo tam idzie bardzo konkretny prąd i za długo puszczam ten prąd tamtędy...
Miałem też luzem jakieś cienkie kabelki przy regulatorze, rozpięte od siebie. Spiąłem.

Ja raczej jestem wykształcony w prądzie a nie w mechanice i dla mnie moja awaria raczej wygląda na elektryczną tyle że nie mogę już dojść co mogłoby elektrycznie być nie tak...więc cenne będą wszelkie podpowiedzi (a szczególnie jeśłi to coś w mechanice padło jak np wyżej wspomniane sprzęgło, nie wiem, nie znam się)

Przy okazji spytam bo wertuję forum i nic - jakiś polecany mechanik w okolicach W-wy? Kiedyś był tzw. "pan Waldek z Wesołej" ale nie mam namiaru na niego , zmienił numer....

dziękuję z góry za ewentualne wskazówki.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2009 16:40
Posty: 825
Miejscowość: Suwałki
Quad: Renegade 570 xxc ,Kymco maxxer 450i
Poprzednie quady: CF Moto x8,lucky star 400 ,cf 500,shineray250-9c,atv110
PostWysłany: 15.10.2017 07:53 
Re: SP 300 zgasł w trakcie jazdy i nie odpala, rozrusznik sł
Wyciągnij rozrusznik i ręką sprawdź w jedną stronę sprzęgło powinno lekką ręką się przekręcić a w drugą zblokować i podmień rozrusznik jak masz od kogo, rozumiem że elektryka cała sprawdzona iskra itp ? i jak przewody przy regulatorze rozpięte były to mogło coś paść, wykręć świece i sprawdź jak kręci bez sprężania.


Ostatnio zmieniony przez WojtekSki 15.10.2017 07:53, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil

Rejestracja: 12.11.2017 08:31
Posty: 1
Imię: Natan
PostWysłany: 12.11.2017 11:59 
Re: SP 300 zgasł w trakcie jazdy i nie odpala, rozrusznik sł
Udało się rozwiązać problem ?

_________________
Działanie i zastosowanie Cytruliny


 
Profil

Rejestracja: 12.11.2017 09:10
Posty: 1
Imię: Jacek
PostWysłany: 14.11.2017 08:40 
Re: SP 300 zgasł w trakcie jazdy i nie odpala, rozrusznik sł
Sek w tym że ta sprawdzona elektryka potem w praktyka nie zawsze okazuje się w pełni sprawdzona :D.

_________________
Czy depilator laserowy działa?


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 85 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.