Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Gasniecie obroty
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 10:16



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Gasniecie obroty 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.11.2007 13:22
Posty: 5
PostWysłany: 01.02.2008 12:05 
Gasniecie obroty
witam mam problemy z gasnieciem i obrotami;(dalem do kolesia który 15 lat siedzi w motorach pierwsze co odnalazl ta czesc plastikpwa o której pisal Galileusz byla peknieta(zdjecie).Zamówilem 2 sztuki ;)wymienił i nic się nie zmienilo;(To taki koles ze u niego wszystko musi chodzic wiec rozebral quada na czynniki pierwsze i jak zajrzal do rozrządu to powiedzial zeby lepiej wymienic lancuch rozrzadu bo jest taki jak w komarku i można go w rekach samemu rozerwac(zdziwil się ze dali taki slaby opowiadal ze jak rozbieral Hondę to ten lancuch do naszego bez porównania) :szok: to może być pezyczyna tlumaczyl mi na czym to polega z tym gasnieciem i co ma do tego lancuch ale to dla mnie czarna magia...dzis zamawiam i w poniedzialek wymiana jesli to nie pomoze to rozkladam rece...


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.03.2007 21:55
Posty: 260
Miejscowość: Pruszcz Gdański
Quad: Lucky Star Sp 250
PostWysłany: 01.02.2008 21:55 
Cyba musisz zmienić mechanika :D Nawet z przestawionym rozrządem quad powinien chodzić tylko byłby mułowaty.

_________________
Extreme Black Lucky Star Dream Team
www.lucky-team.pl
www.bikepics.com/members/zadlow/


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 01.02.2008 22:03 
Jeśłi jest zbyt opóźniona faza rozrządu, to nie będzie dobrze chodził na niskich obrotach. Będzie gasł, walił w rurę, zionął ogniem i na kolanku wydechowym będzie można smażyć kiełbaski :diabeł:

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.12.2007 17:24
Posty: 817
Miejscowość: WLKP
Quad: LS 450 // ???
PostWysłany: 01.02.2008 23:00 
a może to tylko kwestia regulacji??;) ja niedawno mialem taki problem i okazalo się ze odpowietrzenie zbiornika paliwa bylo przytkane i nie zasysal paliwa. ja bym najpierw sprawdził dokladnie gaźnik i wszystkie odpowietrzenia, wezyki, itp. ;) no ale to tylko ja i moge się mylic.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.03.2007 21:55
Posty: 260
Miejscowość: Pruszcz Gdański
Quad: Lucky Star Sp 250
PostWysłany: 02.02.2008 07:57 
Prawda że łańcuch w LS wygląda śmiesznie ale ktoś to obliczał i taki zapewne mu wystarczy. ja również wyjąłem łańcuch rozrządu i nie da się go rozciągnąć. Prawda iest że w porównaniu z łańcuchem z motoru to wygląda śmiesznie al w motocyklach to przeważnie on napędza 2 wałki i 16 zaworów - po prostu musi być potężniejszy.

_________________
Extreme Black Lucky Star Dream Team
www.lucky-team.pl
www.bikepics.com/members/zadlow/


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.12.2007 17:24
Posty: 817
Miejscowość: WLKP
Quad: LS 450 // ???
PostWysłany: 02.02.2008 11:53 
zgadzam się z Toba zadlow, jesli ten lancuch byl by za slaby to na pewno by się psul.. a jeszcze nie slyszalem zeby komus się zerwal... takze taki musy być wystarczajacy.. a chociaz by wymiana na solidniejszy nic nie zmieni bo i tak będzie tak samo chodzil, tylko ze na mocniejszym lancuszku ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.04.2008 22:35
Posty: 623
Miejscowość: WARSZAWA WAWER
Quad: LS 250
PostWysłany: 09.04.2008 20:18 
Jeśli chodzi o gaśnięcie i wariacje z obrotami to mogą być wytłuczone zaworki i brak luzu zaworowego...
Ja miałem taki przypadek że po jakimś czasie mimo regulacji i przeglądów w pewnym momencie zawory tak się wyklepały że zniwelowany zostal luz zaworowy. Na zimnym silniku i przy podłączeniu większego akumulatora (rozrusznik szybciej kręcił) zapalał, ale jak tylko złapał temperatury to wariował a po chwili gasł...
A jeśli chodzi o plastikową przekładkę między cylindrem a łącznikiem gaźnika to jakaś lipa, ciekawe ile wziął ten innowator za wymyślenie tego czegoś. Niby kosztuje 10 zł, ale sporo nerwów mnie kosztowała i was pewnie też...pewnego razu przy wariacjach dwie mi pękły jednego dnia, tego już było za dużo.Wywaliłem w ogóle i kilka dni jeździłem bez przekładki, jedynie co to loctainem posmarowałem połączenie. Niby się nic nie działo, bo przecież łącznik jest z aluminium oblanym gumą, ale dorobiłem sobie inną przekładkę z bakielitu i mam teraz spokój, jedynie co to jest prosta i gaźniczek pod troszkę innym kątem jest umiejscowiony... :) :) :) NO ALE MAM SPOKÓJ W TEJ KWESTII :lol: 8)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 80 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.