Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - odbiór cf-ki 550 od dilera
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 05:38



Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
odbiór cf-ki 550 od dilera 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 12.09.2017 16:55
Posty: 3
Imię: Paweł
Quad: cf 550
PostWysłany: 12.09.2017 18:51 
odbiór cf-ki 550 od dilera
Siemka taka prośba,pytanko itp lada dzień odbieram od dilera cf 550 efi eps i takie pytanko jestem laikiem w tych sprawach dopiero zaczynam przygodę z quadami na co najbardziej zwracać uwagę przy odbiorze ? :what:

jak z serwisami korzystać czy odpuścić sobie?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc i odpowiedz


 
Profil

Rejestracja: 21.04.2011 20:58
Posty: 193
Quad: BRUT 750
Poprzednie quady: G700 SE
PostWysłany: 12.09.2017 19:00 
Re: odbiór cf-ki 550 od dilera
My też Cię gorąco witamy.... :okok:


 
Profil

Rejestracja: 08.03.2015 08:56
Posty: 205
Imię: Szymon
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: Kawasaki 750, CF Moto 500
PostWysłany: 13.09.2017 06:28 
Re: odbiór cf-ki 550 od dilera
Co za kraj , kupując coś nowego ludzie mają obawy.
Fakt że chińczyk ale jak coś z nim nie tak to wyjdzie w czasie pierwszych kilometrów jazdy.
Ważne jest to czy kupujesz od dilera czy od pseudo dilera bo CF Moto na tynku ma dużo punktów ale takich gdzie wiedza o quadach jest tylko na temat ceny.
Wypytuj jak najwięcej na temat eksploatacji na co uważać jak z serwisem.
Cf 550 to ciężki quad lepszym rozwiązaniem i tanszym jest cf 520 ma ten sam silnik i lżejszy jest.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.08.2017 15:23
Posty: 18
Imię: Tomasz
Quad: CF Moto 520
Poprzednie quady: zaczynam :)
PostWysłany: 13.09.2017 09:48 
Re: odbiór cf-ki 550 od dilera
Ja będziesz go chciał odblokować w późniejszym terminie to już teraz zapytaj czy tego nie mogą zrobić za darmo. Później na pewno za to zapłacisz. Ja osobiście zrezygnowałem z przeglądów gwarancyjnych bo uważam, że olej o filtry sam mogę sobie wymienić, a jeździć do nich po pierwszych 100km i później co 400km i płacić za to 500zł to trochę przegięcie. A gdyby się coś jednak wysypało to pewnie będą wmawiać Ci, że to twoja wina i i tak będziesz musiał zapłacić za naprawę. Ale to tylko moje zdanie. Zrobisz jak uważasz.

_________________
http://www.sqgp.pl/forum/


 
Profil

Rejestracja: 12.09.2017 16:55
Posty: 3
Imię: Paweł
Quad: cf 550
PostWysłany: 13.09.2017 16:24 
Re: odbiór cf-ki 550 od dilera
GRIZZLY-XXX napisał(a):
Co za kraj....

Dzięki
a czego lepszy 520 hmm tylko dlatego ze lżejszy i tańszy (to fakt ) duża role ma tu wyglą zaje... jest [wow] a co do serwisu i gwarancji to mieszane myśli mam a co od dilera to nie handluje tylko tym ale i innymi tłustymi bajerami i dostałem go z polecenia nie tak ze z neta trafiłem i jest :foch: pozdr

Yoshi napisał(a):
Ja będziesz go chciał...

a pytanko masz już swoja 520 odblokowaną ? jakie koszta?
Z tymi serwisami też mam w planach zrezygnować gra nie warta

Pozdrawiam

Nie cytujemy w całości tak długich wypowiedzi. //Nazir


Ostatnio zmieniony przez Nazir 04.01.2018 03:52, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.08.2017 15:23
Posty: 18
Imię: Tomasz
Quad: CF Moto 520
Poprzednie quady: zaczynam :)
PostWysłany: 13.09.2017 20:20 
Re: odbiór cf-ki 550 od dilera
Właśnie jutro jadę odebrać po odblokowaniu. Kosztowało mnie to 500 zł.

Nie cytujemy postów, pod którymi bezpośrednio odpowiadamy. //Nazir

_________________
http://www.sqgp.pl/forum/


Ostatnio zmieniony przez Nazir, 04.01.2018 03:52, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 13.10.2017 07:08
Posty: 3
Imię: Artur
Quad: CF Moto 550
PostWysłany: 06.12.2017 20:13 
Re: odbiór cf-ki 550 od dilera
Witam wszystkich posiadaczy CF Moto. Posiadam szczęśliwie 550 i wszystko ok. Fajny dobry sprzęt. Co do serwisu do robię sam. Polecam.


 
Profil

Rejestracja: 22.06.2015 11:11
Posty: 63
Miejscowość: Pabianice
Imię: Jakub
Quad: CF Moto 500 X5
PostWysłany: 09.12.2017 14:10 
Re: odbiór cf-ki 550 od dilera
Osobiście również polecam zrobić przeglądy samemu. Nie jest to trudne, wystarczy zerknąć do książeczki serwisowej i bez problemu wymieni się oleje w mostach i silniku. Filtr również samemu bez problemu można wyczyścić. Mi się udało kupić wszystkie specyfiki za 350 zł dla dwóch CF'ek, z czego dużo płynów zostało na drugi raz, np. olej silnikowy lub preparat to nasączania filtrów. Trzeba niestety trochę jednak czasu poświęcić swojemu wozidłu, warto również kupić jakąś smarownice żeby zadbać o kalamitki, bo niestety ja przez 1000 km o nie nie zadbałem i ciut mi zaczęło skrzypieć tylne zawieszenie. Mam nadzieję że jak je nasmaruję kilka razy to będzie już o niebo lepiej.
Dodatkowo, serwisy nie zawsze wykonują to co do nich należy. Często okłamują klientów, nie wymieniając np. oleju w dyfrach, bo u mnie śruba była tak mocno zakręcona od nowości że nie szło jej odkręcić i trzeba było rozwiercić, ale serwis zarzekał się że wszystko było zrobione. Dodatkowo masz pewność co zostanie zrobione i że użyjesz porządnych olejów i preparatów, bo serwisy raczej ze względu na oszczędności nie kupują motula detalicznie, a kupują olej silnikowy "Kowalski" w baniakach po 10/20l, a jakość takiego chłodziwa do silnika na pewno ustępuję motulowi czy innym znanym, markowym firmom.
Ogólnie, jeśli jesteś gotów poświęcić 5 godzin (u mnie za pierwszym razem tyle to zajęło), to raz że będziesz jakieś 300 zł do przodu, dwa że nauczysz się trochę mechaniki (przynajmniej tak było w moim przypadku), trzy- będziesz miał pewność co zrobiłeś i że zrobiłeś to porządnie. Jednym słowem- jak dbasz tak masz. Mój quad, odkąd zacząłem go samemu serwisować nabrał nawet mocy, bo serwis nawet zbytnio nie przejmował się smarowanie filtra powietrza... I co najważniejsze, przestał mi gasnąć, choć podejrzewam że to też mogła być przyczyna braku odpowietrzenia zbiornika paliwa.

_________________
Pozdrawiam,
Jakub

Szukam ludzi do wspólnych wypadów z okolic Pabianic, Łodzi, Rzgowa, Aleksandrowa Łódzkiego i Konstantynowa.


 
Profil

Rejestracja: 02.01.2018 20:19
Posty: 2
Imię: Krzysztof
Quad: CF moto520
PostWysłany: 02.01.2018 21:12 
Re: odbiór cf-ki 550 od dilera
Witam wszystkich użytkowników forum :)
Od 2 tygodni jestem posiadaczem cf520 od dziś na forum :)
Pierwsze pytanie ;)
Czy odbierajac swoj pojazd od dilera dostaliscie jakieś podstawowe klucze ?
Do kół itp...
Ja niczego "pod siedzeniem" nie znalazłem.
W przyszłym tygodniu wybieram się na przegląd i nie wiem... Pytać czy nie ...?
Pozdro Hoover


 
Profil

Rejestracja: 22.06.2015 11:11
Posty: 63
Miejscowość: Pabianice
Imię: Jakub
Quad: CF Moto 500 X5
PostWysłany: 03.01.2018 22:10 
Re: odbiór cf-ki 550 od dilera
Jedyne co dostałem to mini zestaw naprawczy znajdujący się w schowku w quadzie. Tamte narzędzie raczej do wysokich jakościowo nie należą i bardziej przypominają narzędzia do składania mebli z ikei, może do tego się nadadzą.
Niestety ja musiałem wszystkie klucze kupić samodzielnie. Najlepiej cały zestawik kluczy wraz z grzechotką. Mi się udało wyrwać za coś około 350 zł porządny zestaw kluczy BERNER, jak narazie sprawdzają się idealnie, mimo że taplały się w oleju itp.
Krótko mówiąc, warsztat musisz zorganizować sobie sam...

_________________
Pozdrawiam,
Jakub

Szukam ludzi do wspólnych wypadów z okolic Pabianic, Łodzi, Rzgowa, Aleksandrowa Łódzkiego i Konstantynowa.


 
Profil

Rejestracja: 02.01.2018 20:19
Posty: 2
Imię: Krzysztof
Quad: CF moto520
PostWysłany: 09.01.2018 21:53 
Re: odbiór cf-ki 550 od dilera
Dzięki :)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.