Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Przeglądy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 14:33



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Przeglądy 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2008 16:06
Posty: 58
Miejscowość: Krzeszowice
Quad: Allroad 500 long
PostWysłany: 13.05.2008 21:08 
Przeglądy
Jak wygląda sprawa przeglądów w CF-MOTO


 
Profil

Rejestracja: 07.05.2008 18:42
Posty: 8
Miejscowość: Centrum Świata
Quad: CF Moto 500A
PostWysłany: 22.05.2008 09:05 
Jeżeli chodzi o docieranie to serwisant u sprzedawcy odpowiedział mi tak:
- nie szaleć na full power
- nie jeździć pomału na H (lepiej dać L i jechać na pół gazu)
- nie ruszać pomalutku na tzw. pół sprzęgle (wiem, że to automat ale chyba łapiecie o co chodzi - tak pomalutku ni to jedzie ni to stoi)
- nie przegrzewać silnika (błoto, kręcenie kółkami w miejscu jak nie ma dobrego chłodzenia powietrzem)
Tak przykazał robić przez conajmniej 3 godziny, a później zwiększać dawki "emocji" :D

Przegląd (OT-1) po 100km jest niby płatny - cytat z książki gwarancyjnej - "Wszystkie przeglądy poza OT-0, wykonywane w ASO i na koszt kupującego". Ale w ASO powiedzieli że zrobią za darmo - jest to sprawdzenie czy pojazd się nie rozpada :oops: sprawdzają połączenie, śrubki itp.
Pozostałe wg gwarancji przeglądy - OT-()* - co 400km (paragraf 4 książki gwarancyjnej). I tu jest * czyli:
"zakres kolejnych przeglądów wg instrukcji obsługi urządzenia lub specjalnych wytycznych ASO".

I tu można się chyba dogadać z serwisem - 400km to ciut mało - 1000km wydaje się rozsądnym przebiegiem. Zresztą jadę na przegląd jutro to zobaczę jak to jest w praktyce.

BTW. Byłem wczoraj pojeździć po błocie - całkowite rozczarowanie :diabeł: ani razu nie musiałem użyć ani łopaty ani wyciągarki. Każdą "kałużę" poprostu połykał - jestem pod wrażeniem możliwości tego pojazdu. Całe koła w błocie i ciągle jedzie nawet w miejscach gdzie już byłem pewny że nie da rady.

_________________
Goat


 
Profil

Rejestracja: 07.05.2008 18:42
Posty: 8
Miejscowość: Centrum Świata
Quad: CF Moto 500A
PostWysłany: 29.05.2008 10:29 
No i stało się - awaria po 320km :( Dziś jadę do serwisu na przegląd i usunięcie awarii ale pokolei.

Jadę sobie potarzać się w błotku z kuzynem. Bieg H napęd na tył. Po kręceniu kilku bączków chcę wjechać w większe błoto więc staję - zapinam L - wciskam 4x4 i ...... nic.
Sprawdzam kable, przekaźniki, połączenia, bezpieczniki - nic. Dobrze, że gdzieś w błocie nie zostałem. Napęd nie wydaje charakterystycznego odgłosu bzzbzzbzz jak to miało miejsce przy załączaniu/rozłączaniu nawet.

Druga sprawa - 3 dni wcześniej pojechaliśmy po ostatnich opadach poszaleć po kałużach - droga ubita (cywilne auta jeżdżą tam spokojnie) ale kałuże spore. Bieg H napęd na tył tylko. Wcześniej jeździliśmy po gęstym błocie ale też bez zapinania 4x4. Głębokość błota jak i kałuż max 15 - no może jedna miała 20cm - więc nie piszcie że brykę zalewałem bardzo.
Po powrocie umyłem brykę i postanowiłem rozkręcić całość i posprawdzać i .... po ściągnięciu kanapy widzę błoto na obudowie filtra powietrza no i w tym mikro pojemniczku. Mało tego ściągam obudowę filtra a w środku na dnie błoto :szok: i ciutkę wody (mniej niż pół centymetra). Przyglądając się widać wyraźnie że wpłynęło nie rurą zasysającą ale tylnym lewym rogiem obudowy filtra. Ewidentnie obudowa była tam źle zatrzaśnięta lub poprostu jest nieszczelna. Zlałem błoto i wodę - zamknąłem wydaje mi się że dobrze ale też to zgłoszę do serwisu oczywiście. Wg mnie zaczep słabo trzyma. Zerknijcie u siebie tak na wszelki wypadek.

Trzecia sprawa. Olej. Wg instrukcji trzeba lać jakiś mineralny badziew 15w40. Co do charakterystyki API to są zdania podzielone pomiędzy instrukcją polską, a angielską (tą oryginalną). Nie mam tego przed oczami ale mniej więcej SG w polskiej, a chyba SC lub CF w angielskiej. Chciałbym zalać olejem syntetycznym 0w40 ale ze specyfikacją API taką jak jest w instrukcji angielskiej.. I co Wy na to??

Po czwarte:
ADMINI :idea: - zlitujcie się i zróbcie oddzielne forum bo tu już tak się tematy mieszają, że trudno coś wyszukać.

_________________
Goat


 
Profil

Rejestracja: 07.05.2008 18:42
Posty: 8
Miejscowość: Centrum Świata
Quad: CF Moto 500A
PostWysłany: 20.06.2008 09:26 
Policzmy realnie koszty przeglądów przy następujących założeniach:
Przegląd co 400km - cena (u mnie) 350PLN
Średnio przebiegi - 400km/miesiąc (coś trza było przyjąć - ja potrafię zrobić i 400km w tydzień ale czasami też mam przerwy).
Przegląd trwa - no u mnie to zostawić quada wieczorkiem i odbiór nie wiadomo kiedy - minimum 2 dni - no max 3.
Nie wiemy tak naprawdę czy coś zrobiono :?
Gwarancja - 2 lata.

Koszty indywidualne przeglądu:
Filtr oleju (20PLN), olej (3l - 2l silnik, po pół litra na napędy - po 50PLN - liczę full wypas bo leją mniej więcej za 35PLN litr bo mi powiedzieli :) ) = 170PLN + powiedzmy pół dnia roboty.
Robimy przeglądy co 800km - za 400km to olej nie zdąży nawet całego silnika zwiedzić :P
Robiąc sami lub u zaprzyjaźnionego mechanika/kolegi - sprawdzić możemy wszystko.

Reasumując - 24miesiące * 400km -> czyli przegląd co miesiąc * 350PLN = 8400PLN
Sami = 12*170 = 2040PLN

Czyli wychodzi z tego, że jak mamy pecha i faktycznie coś się zepsuje to mamy w przeciągu 2 lat 6000PLN na naprawę. Zerknijcie jeszcze co obejmuje gwarancja - tak naprawdę dotyczy tylko silnika i napędów - reszta pewnie zepsuje się z winy użytkownika :(

Naprawdę poważnie się zastanawiam czy robić przeglądy gwarancyjne zwłaszcza przy przebiegach większych niż 400km/miesiąc.

_________________
Goat


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.05.2008 12:35
Posty: 73
Miejscowość: kraina Jozina z Bazin
Quad: CF500
PostWysłany: 11.07.2008 22:56 
to co opisujesz to awaria elektropompy wł/wył napędu, też to miałem.
kumpel 2 razy wymieniał na gwarancji.
swoją drogą ciekawe bo przed awarią jeździłem szybko po płytkich kałużach, a po wymianie zaliczyłem dosyć gęboką wodę i wszystko jest ok.


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 55 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.