Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Dziwny dźwięk jakby dzwonienie jakby jakas odkrecona sruba.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 26.04.2024 19:19



Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Dziwny dźwięk jakby dzwonienie jakby jakas odkrecona sruba. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2009 19:25
Posty: 175
Miejscowość: Piotrków I okolice
Quad: Miś700
Poprzednie quady: Cf500
PostWysłany: 07.03.2009 12:41 
Dziwny dźwięk jakby dzwonienie jakby jakas odkrecona sruba.
Witam.Zauważyłem a raczej usłyszałem ostatnio taki dziwny dźwięk jak na większych obrotach jest jakby dzwonienie jakby gdzieś jakaś śrubka się odkręciła...tylko podczas jazdy na luzie jak daje gazu nic nie słychać...za cholerkę nie mogę tego zlokalizować.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.05.2008 15:56
Posty: 17
Miejscowość: Cieszyn
Quad: CF Moto 500
PostWysłany: 07.03.2009 16:44 
odkręć obudowę od przeniesienia napędu(ta z napisem cfmoto) i sprawdź czy wariator jest dokręcony. Ja miałem podobnie, w rezultacie odkręciła się nakrętka od wariatora, "zmieliło" łożysko, i quad przestał jeździć. Naprawa prosta i niezbyt kosztowna, ale lepiej "dmuchać na zimne"
Pozdrawiam.

_________________
http://picasaweb.google.pl/marlizna1/


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2009 19:25
Posty: 175
Miejscowość: Piotrków I okolice
Quad: Miś700
Poprzednie quady: Cf500
PostWysłany: 07.03.2009 16:55 
ok ale czy jak to odkręce to nie strace gwarancji ? są tam jakieś zabezbieczenia? żeby się później podczas przeglądu nie doczepili


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.05.2008 15:56
Posty: 17
Miejscowość: Cieszyn
Quad: CF Moto 500
PostWysłany: 07.03.2009 17:19 
nie ma tam plomb itp. ja też mam go jeszcze na gwarancji i z ciekawości odkręciłem pokrywę. Jest tam sporo śrub do odkręcenia! Jeżeli nie uszkodzisz śrub to pewnie nawet nie zauważą! W serwisie naprawili mi to w ramach gwarancji, trwało to jednak jakiś czas!

_________________
http://picasaweb.google.pl/marlizna1/


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika
PostWysłany: 06.06.2009 11:21 
Re: Dziwny dźwięk jakby dzwonienie jakby jakas odkrecona sruba.
Ja też miałem taki dziwny objaw (dzwonienie śruby) okazało się ze urwał się uchwyt mocujący silnik do ramy tuż pod zbiornikiem i wisiał sobie dzwoniąc o rame w serwisie powiedziano mi ze taka jest przypadłość cf-ek i ze nie jestem pierwszy (przyspawali i po kłopocie)
nawiasem mówiąć był tam bardzo delikatny spaw


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.02.2009 11:24
Posty: 673
PostWysłany: 06.06.2009 18:23 
Re: Dziwny dźwięk jakby dzwonienie jakby jakas odkrecona sruba.
Mi dzwoni rura wydechowa na łączeniu :) - ale nie chciało mi się jeszcze nic z tym zrobić :?

_________________
Valkien
ATV-IRBIS-SQUAD


 
Profil

Rejestracja: 16.02.2008 23:13
Posty: 149
PostWysłany: 08.06.2009 20:53 
Re: Dziwny dźwięk jakby dzwonienie jakby jakas odkrecona sruba.
Ja też miałem ten problem - okazało się że to mocowanie silnika pod bakiem się urwało (a pare miesiecy wcześniej pisałemze znalazłem na podście śrube nie wiedzieć od czego - a to było od tego mocowania) - spawałem na prosbe servisu nie w serwisie :) Faktycznie to mocowanie to do "komarka" się nadaje a nie do silnika 500ccm :zły:
Tak na marginesie to kupe roboty zeby się tam dostać - własciwie cały przód trzeba rozebrać żeby przednie mocowanie baku odkręcic, ale ja poszedłem na skróty i w osłonie nad srubami mocujacymi bak, wywierciłem dziury na klucz nasadowy za pomoca odpowiedniej srednicy wiertła łopatkowego i się udało bez zdejmowania osłon. Przy okazji sporo rzeczy podokrecałem m/innymi czujnik poziomu paliwa (brakowało jednej śruby), mocowanie podpory rury wydechowej ( w okolicy łączenia , też brakowało jednej śruby), jakieś linki , osłony plastikowe , kabelki itp potretetkowałem. :oczy: Generalnie trochę ręce opadają patrząc na to chińskie wykończenie - zestaw do samodzielnego montażu - zrób to sam :uśmiech:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2009 19:25
Posty: 175
Miejscowość: Piotrków I okolice
Quad: Miś700
Poprzednie quady: Cf500
PostWysłany: 09.06.2009 19:10 
Re: Dziwny dźwięk jakby dzwonienie jakby jakas odkrecona sruba.
Mój problem zlokalizowalem dawno temu mianowicie po zdjeciu i ponowym montażu przodu jedną śrubkę źle dokręciłem i to cały problem dzwonienia był...Jak narazie nic nie stuka nic nie puka.Odpukać w niemalowane....


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.03.2009 19:28
Posty: 39
Miejscowość: Gryfino k. Szczecina
Quad: Kawasaki Brute Force 750 i
PostWysłany: 12.06.2009 21:25 
Re: Dziwny dźwięk jakby dzwonienie jakby jakas odkrecona sruba.
U mnie w silniku słychać dziwny metaliczny dzwięk , śruby wariatora dokręcone , całego quada sprawdziłem pod kontem dokręceniua śrub ( fakt większość nie była dokręcona ) nawet śruby karetra były luźne po czym pocenie silnika między karterami znikło.
Stuki słychać na rozgrzanym silniku, więc wnioskuje, że mogą to być zawory, ale moge się mylić.
Pod obciążeniem mniej słychalne.
Czy ktoś miał podobne objawy, może ktoś regulował zawory w związku ze stukami w silniku?
Napiszcie bo mam obawy że coś się z silnikiem dzieje.
Na mocy nie stracił tylko słychać te dziadowskie stuki.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2009 19:25
Posty: 175
Miejscowość: Piotrków I okolice
Quad: Miś700
Poprzednie quady: Cf500
PostWysłany: 12.06.2009 21:54 
Re: Dziwny dźwięk jakby dzwonienie jakby jakas odkrecona sruba.
A ile masz przejechane? Po 1000km w serwisie regulują zawory właśnie z tamtąd dziś wróciłem.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.03.2009 19:28
Posty: 39
Miejscowość: Gryfino k. Szczecina
Quad: Kawasaki Brute Force 750 i
PostWysłany: 15.06.2009 17:32 
Re: Dziwny dźwięk jakby dzwonienie jakby jakas odkrecona sruba.
800 km. ale dźwięk jest od jakis 300 km slyszalny.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 26.04.2009 19:23
Posty: 9
Miejscowość: kielce
Quad: atv 500
PostWysłany: 06.09.2009 15:20 
Re: Dziwny dźwięk jakby dzwonienie jakby jakas odkrecona sruba.
witam u mnie też jest ten dzwięk nie moglem go za nic zlokalizowac ale udalo się jest taka oslonka na wale z cienkiej blachy jakos się poluzowala i daje taki dźwięk jakby gdzies się srubka odkrecila rozkrecalem go i sprawdzalem prawie wszystko co moglo się odkrecic a tu takie male g.... może komus się przyda ta informacja pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2008 12:23
Posty: 15
Quad: CF Moto CF 500
PostWysłany: 12.09.2009 13:45 
Re: Dziwny dźwięk jakby dzwonienie jakby jakas odkrecona sruba.
Witam od nie dawna ja mam też taki dźwięk który się nasilił, jakby dzwonienie i metaliczne tarcie nasila się wraz z obrotami. sprawdzałem wszędzie nic nie jest obluzowane a ni urwane dźwięk wydobywa się gdzieś z silnika.
hubal35 jeśli możesz nakreśl dokładnie gdzie jest ta blaszka po której stronie silnika i co trzeba rozebrać aby się do niej dostać i jak to naprawić, z góry dzięki.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2009 19:25
Posty: 175
Miejscowość: Piotrków I okolice
Quad: Miś700
Poprzednie quady: Cf500
PostWysłany: 20.10.2009 05:37 
Re: Dziwny dźwięk jakby dzwonienie jakby jakas odkrecona sruba.
a może zaworki trza wyregulować już?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.03.2008 16:08
Posty: 21
Quad: CF500
PostWysłany: 23.10.2009 12:09 
Re: Dziwny dźwięk jakby dzwonienie jakby jakas odkrecona sruba.
ja też na zaworki stawiam, mam bardzo podobny objaw - brzydki dźwięk, tylko u mnie raczej na niższych obrotach. Jeśli możecie opiszcie proszę jak się dostać do tej blaszki, żeby z armaty do muchy nie strzelać ;-)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.