Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Allroad X7 EFI
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 03:50



Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Allroad X7 EFI 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.06.2010 18:18
Posty: 39
Miejscowość: Wejherowo
Quad: Allroad X7 EFI CF Moto
PostWysłany: 11.06.2010 20:21 
Re: Allroad X7 EFI
wodzu_wo napisał(a):
corleone napisał(a):
Moim punktem odniesienia był kolega, którego 500 Allroad na gaźniku palil na szosie 6litrów/100km (przynajmniej takie miałem od niego info). Myslałem że na wtrysku będzie podobnie (w końcu to nowsza technologia...)

Nie wiem jak to jest możliwe ale ja mam taki sam sprzęt jak ten Twój kolega i u mnie przy delikatnej jeżdzie po asfalcie nie zszedł poniżej 11litrów/100km.Na zbiorniku robiłem w granicach około 160km.
Quad o pojemności 200cm to możliwe że będzie mniał zużycie w granicach 6l/100.

-- dodano 11.06.2010 20:16 --

corleone napisał(a):
Jeśli można wiedzieć, to co jaki czas (ile km) wymieniasz olej, filtry, smarujesz to co trzeba itd?

Olej i filtr co 1000km a smarowanie to jak najczęstrze nie zaszkodzi wszystko zależy od tego w jakim terenie użytkujesz sprzęt.

Tak sobie pomyślałem, że ten mój kolo zrobił 1400 km w dwa lata, to tak szczerze mówiąc mógł zapomnieć ile zrobił km od ostatniego tankowania...; :D

_________________
Damy radę...;)


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.02.2008 18:37
Posty: 593
Miejscowość: Mazowieckie
Quad: 4X4
PostWysłany: 11.06.2010 20:32 
Re: Allroad X7 EFI
Albo w ten sposób zachęcał cię do kupna jego sprzętu.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.06.2010 18:18
Posty: 39
Miejscowość: Wejherowo
Quad: Allroad X7 EFI CF Moto
PostWysłany: 12.06.2010 10:17 
Re: Allroad X7 EFI
wodzu_wo napisał(a):
Albo w ten sposób zachęcał cię do kupna jego sprzętu.

Może masz rację... Tak czy inaczej, trzeba na te koszty przymknąć oko, bo przecież sprzęt stojąc w garażu mi się zmarnuje... :lol: Tak że idę dziś pośmigać, póki nie zacznie padać

_________________
Damy radę...;)


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 10.01.2010 09:41
Posty: 10
Miejscowość: Podlasie
Quad: marzenie
PostWysłany: 12.06.2010 21:10 
Re: Allroad X7 EFI
Witaj Corleone. W końcu ktoś się przyznał do kupienia X7. Przepraszam wszystkich, że powtórzę swoje wcześniejsze pytania. Czy możesz coś powiedzieć na temat jakości wykonania i jego szczelności oraz prosimy o wrażenia z jazdy. Jeśli to możliwe to porównanie z Allroad 500.
Pozdrawiam.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.06.2010 18:18
Posty: 39
Miejscowość: Wejherowo
Quad: Allroad X7 EFI CF Moto
PostWysłany: 13.06.2010 10:31 
Re: Allroad X7 EFI
zoltar napisał(a):
Witaj Corleone. W końcu ktoś się przyznał do kupienia X7. Przepraszam wszystkich, że powtórzę swoje wcześniejsze pytania. Czy możesz coś powiedzieć na temat jakości wykonania i jego szczelności oraz prosimy o wrażenia z jazdy. Jeśli to możliwe to porównanie z Allroad 500.
Pozdrawiam.

Jak na razie to w zasadzie nie mam zastrzeżeń co do wykonania, ale zrobiłem dobiero 400km, więc pewnie jeszcze wszystko przede mną. Pali około 13-15 litrów, w porównaniu do Allroad 500 to jak dla mnie niebo a ziemia (przynajmniej w zaskresie przyspieszenia i dostępnej mocy). Zbiera się naprawdę jak rakieta. Do 80km/h w kilka sekund - V max 95 km/h. Ma głośny (prawie jak sportowy) tłumik. Żadnych wycieków nie zauważyłem. Dużo lepiej w porównaniu do 500 chodzi skrzynia biegów (nie ma żadnych problemów ze zmianą przełożenia). Z wad jak na razie mogę wyszczególnić utrudniony rozruch silnika, bez żadnej reguły, czy na zimnym czy na ciepłym silniku, zdarza się ze nie chce zakręcić, jak zakręci to czasem nie zapali, albo zapali i zaraz zgaśnie. Na nastepnym przeglądzie zgłaszam to jako usterką gwarancyjną. Jakby były jeszcze jakieś pytania to z chęcią postaram się odpowiedzieć...;)

_________________
Damy radę...;)


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.06.2010 17:43
Posty: 3
Miejscowość: Stare Miasto k/Konina
Quad: CF Moto Allroad X7 EFI
PostWysłany: 13.06.2010 17:53 
Re: Allroad X7 EFI
Witam, jestem właśnie świeżym właścicielem nowego CF Moto X7, przejechałem dopiero ok 40 km i jak na razie sprzęt sprawuje się bardzo dobrze no ale przy takim przebiegu to chyba nic dziwnego. Wszystkie odczucia co do jazdy będę przekazywał w miarę możliwości. A w tej chwili mam kilka pytań:

1. Co jaki czas (km) trzeba robić przeglądy ?
2. Jaki olej jest używany w silniku, zmienić go na coś lepszego ?
3. Gdzie można kupić filtr oleju aby samemu sobie wymienić ?
4. Normalne jest że obudowa pasa napędowego (pokrywa silnika po prawej stronie z napisem CFMOTO) bardzo silnie się nagrzewa że prawie aż parzy ?
5. Czy ten quad ma jakieś blokady obniżające jego moc, jeśli tak to gdzie i jak je zdjąć ?

Pozdrawiam wszystkich i życzę długich przebiegów naszych CF-ek

_________________
QUAD - odrobina adrenaliny, odrobina radości...


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.06.2010 18:18
Posty: 39
Miejscowość: Wejherowo
Quad: Allroad X7 EFI CF Moto
PostWysłany: 13.06.2010 18:39 
Re: Allroad X7 EFI
longhigh napisał(a):
Witam, jestem właśnie świeżym właścicielem nowego CF Moto X7, przejechałem dopiero ok 40 km i jak na razie sprzęt sprawuje się bardzo dobrze no ale przy takim przebiegu to chyba nic dziwnego. Wszystkie odczucia co do jazdy będę przekazywał w miarę możliwości. A w tej chwili mam kilka pytań:

1. Co jaki czas (km) trzeba robić przeglądy ?
2. Jaki olej jest używany w silniku, zmienić go na coś lepszego ?
3. Gdzie można kupić filtr oleju aby samemu sobie wymienić ?
4. Normalne jest że obudowa pasa napędowego (pokrywa silnika po prawej stronie z napisem CFMOTO) bardzo silnie się nagrzewa że prawie aż parzy ?
5. Czy ten quad ma jakieś blokady obniżające jego moc, jeśli tak to gdzie i jak je zdjąć ?

Pozdrawiam wszystkich i życzę długich przebiegów naszych CF-ek

Z tego co mi wiadomo to pierwszy przegląd miałem po 100 km, następne są co 400 km, filtry kupisz raczej tylko w autoryzowanym serwisie, z prawej strony mam tak gorąco że jak jeździłem w krótkich spodenkach to sobie nawet noge poparzyłem...;( A blokadę ma na pewno, spróbuj pogadac z gościami w serwisie, za parę zlotych ci ściągną. Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie koszt przeglądów masakra - pierwszy 550zl netto.

_________________
Damy radę...;)


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 05.10.2009 18:43
Posty: 15
Miejscowość: woj łódzkie
Quad: CF Moto 500
PostWysłany: 14.06.2010 19:03 
Re: Allroad X7 EFI
Potwierdzam mam mój pali około 10l ,więc 6litrów to może mu spalił ale na postoju


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.06.2010 18:18
Posty: 39
Miejscowość: Wejherowo
Quad: Allroad X7 EFI CF Moto
PostWysłany: 15.06.2010 21:28 
Re: Allroad X7 EFI
juszczenko napisał(a):
Potwierdzam mam mój pali około 10l ,więc 6litrów to może mu spalił ale na postoju

he he, miałem nadzieję że na wtrysku będzie palił troszkę mniej niż dyszkę...;)

_________________
Damy radę...;)


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Zbanowany

Rejestracja: 28.10.2008 09:03
Posty: 1167
Quad: SKRADZIONO 2SZT CF Moto X8
PostWysłany: 15.06.2010 21:43 
Re: Allroad X7 EFI
corleone napisał(a):
juszczenko napisał(a):
Potwierdzam mam mój pali około 10l ,więc 6litrów to może mu spalił ale na postoju

he he, miałem nadzieję że na wtrysku będzie palił troszkę mniej niż dyszkę...;)


No pewnie jak by to była pojemność 500 ccm to by paliła mniej ale jest to 600ccm ??? :)

_________________
SKRADZIONE 2 QUADY LINK DO INFO :
viewtopic.php?f=63&t=55535


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.06.2010 17:43
Posty: 3
Miejscowość: Stare Miasto k/Konina
Quad: CF Moto Allroad X7 EFI
PostWysłany: 19.06.2010 22:39 
Re: Allroad X7 EFI
Mam pytanie, wiecie może gdzie jest blokada i jak ją zdjąć w X7 ?

_________________
QUAD - odrobina adrenaliny, odrobina radości...


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.06.2010 18:18
Posty: 39
Miejscowość: Wejherowo
Quad: Allroad X7 EFI CF Moto
PostWysłany: 20.06.2010 18:03 
Re: Allroad X7 EFI
longhigh napisał(a):
Mam pytanie, wiecie może gdzie jest blokada i jak ją zdjąć w X7 ?

Już ci pisałem, obgadaj temat w serwisie, na pewno ci za parę złotych ściągną, ja sam ściągniesz to masz po gwarancji. A jak ci to serwis ogarnie to zawsze się będziesz mógł jakoś dogadać...;) A blokadę to ma chyba standardowo na przepustnicy...;) A tak między nami, to po blokadzie V max wzrośnie ci o 10 km/h i to tyle, nie wiem czy jest się o co spinać...

_________________
Damy radę...;)


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 31.10.2010 19:32
Posty: 25
PostWysłany: 31.10.2010 19:55 
Re: Allroad X7 EFI
Witam!
Powiem szczerze że po przeglądzie chyba już wszystkich za i przeciw co do Allroad 500 CF Moto wcale nie jest tak źle z tym sprzętem. Najbardziej kusi cena za nowy z homologacją. Sam się zastanawiam nad taką maszyną. Przeglądam oferty ale chciałbym jeszcze dowiedzieć się czegoś więcej na temat Allroad CF Moto X7 EFI LONG.
Trochę jakby poprawiony sprzęt i kto wie czy nie przeskoczył Allroad 500. Proszę o ocenę tych dwóch qudów wrażenia z jazdy i ogólnej oceny, zwłaszcza kogoś kto użytkuje takowy sprzęt.
Sam potrzebuję quada do umiarkowanej jazdy choć z czasem może to się zmienić w coś mocniejszego.
Choć są to chinole to dla mnie wygląd zewnętrzny stylistyka i jego gabaryty o niebo fajniejsze od markowych maszyn. Wiem że nie oto chodzi ale to tylko moje zdanie.
Jeśli jest ktoś kto chce się podzielić wrażeniami z jazdy, użytkowania oraz awaryjności X7 to niech piszę za co z góry dziękuję.
Pozdrawiam! :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.06.2010 18:18
Posty: 39
Miejscowość: Wejherowo
Quad: Allroad X7 EFI CF Moto
PostWysłany: 31.10.2010 21:02 
Re: Allroad X7 EFI
Właśnie stuknęło mi 1000km, i jak na razie żadnej awarii, ogólnie śmiga jak rakieta...;) Latam głownie po leśnych duktach, nie topię gada itp. W porównaniu do cf500, to w X7 mega czuć różnicę w mocy, poza tym wygląd też został zmieniony co zresztę widać gołym okiem. Ogólnie polecam sprzęcik...;)

_________________
Damy radę...;)


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 31.10.2010 19:32
Posty: 25
PostWysłany: 03.11.2010 17:25 
Re: Allroad X7 EFI
Dzisiaj oglądałem gada X7 oczywiście z bliska przyjrzałem się dokładnie tej maszynce. Porównywałem go z cectekiem gladiatorem. Moim zdaniem obydwa gady co do jakości wykonania zewnętrznego są takie same, różnica jest tylko pewnie w jakości mechanicznej i prowadzeniu. Nie miałem okazji się przejechać ani jednym ani drugim. Ale jeździłem Kawasaki Brute Force 750. Maszyna jest niezła. Wracając do tematu serwisant mówił mi, że ogólnie w tych CF Moto 500, padają głównie ... typu przekaźnik itp. To samo co użytkownicy wypisują na forach. Oczywiście do przepraw z prawdziwego zdarzenia trzeba go odpowiednio przygotować. Co do X7 nie mieli jakieś wielkiej naprawy przeważnie wymiana oleju spalona żarówka połamany plastik. Za rocznik 2010 cenią go 25500 i tu myślę że jest to cena bardzo atrakcyjna. A teraz najgorsze w tych quadach to te cholerne przeglądy co 400 km i pierwszy zaraz po 100 km. Wydaję mi się że jest to zrobione celowo. Każdy inny quad przegląd ma co 1000 km a te jak na złość. Co prawda tam gdzie go oglądałem przegląd kosztuje 300 zł netto i to jest w okolicy najtańszy następny sklep i serwis krzykną 410 zł netto. Mało tego tam gdzie przegląd jest tańszy pierwszy robi się za friko, natomiast w tym drugim też krzyczą 410 zł netto. Paranoja.
Gada potrzebuję do umiarkowanej jazdy we dwoje razem z synem na ryby do ciągania łódki i dlatego chyba zdecyduje się na X7, ma wszystko co trzeba do rejestracji mało tego posiada również gniazdo do podłączenia oświetlenia przyczepki. Każdy inny jest dużo droższy a koszty dodatkowo rosną jeszcze za doposażenie gada. Nie jest to quad markowy ale za tą kasę nowy na gwarancji i całkiem przyzwoicie wykonany. Aha i jeszcze jedno gabaryty i wygląd zewnętrzny jest o wiele fajniejszy od markowych szkoda że markowe firmy nie robią podobnych maszyn chodzi mi o wielkość i mięsistość, przecież nie każdy kto kupuję quada przeprawowego będzie od razu brał udział w jakiś zawodach.
Pozdrawiam!


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 40 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.