Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Allroad X7 EFI
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 17:50



Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Allroad X7 EFI 
Autor Wiadomość
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 03.11.2010 17:37 
Re: Allroad X7 EFI
Jeśli G550 można kupić za 4000pln więcej, to jednak bym wolał japoński pojazd.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika
PostWysłany: 03.11.2010 19:44 
Re: Allroad X7 EFI
Nawet 2000 różnicy przemawia do ludzi-potem trzeba dołożyć 8 tyś. i do przeglądów 4 tys.Ale był tańszy o 2 koła i to jest argument.Grochem o ściane.


 
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 03.11.2010 19:59 
Re: Allroad X7 EFI
Problem w przypadku innych marek polega tylko na mocy dystrybutora - mocy finansowej... przykładem jest quad Lucky Star czy Odes. Do którego kupienie aktualnie części graniczy z cudem... w tym problem. Było tanio, a teraz jest raz, że drogo, dwa nie ma i koniec. W tym problem. To wszystko jest pozorna oszczędność.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika
PostWysłany: 03.11.2010 22:30 
Re: Allroad X7 EFI
To jest wszystko bez znaczenia.Powtarzam-grochem o ściane.Tym tokiem myślenia dojdzie do sytuacji że chiny będą po 40 tyś a Japonia po 120 tyś.I będzie wielkie zdziwko dlaczego tak jest-dlatego że ludzie nadal kupują jednorazowy Topex a nie Noe.


 

Rejestracja: 31.10.2010 19:32
Posty: 25
PostWysłany: 05.11.2010 16:06 
Re: Allroad X7 EFI
Kolego corleone jak tam Twój sprzęt X7 dalej wszystko w porządku nic się nie psuję.
Ja w chwili obecnej jestem na rozdrożu i sam nie wiem czy wziąć nowego Allroad X7 EFI za 25500 czy używanego z 2008 Suzuki LTA 750 AXi za 25000.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.06.2010 18:18
Posty: 39
Miejscowość: Wejherowo
Quad: Allroad X7 EFI CF Moto
PostWysłany: 05.11.2010 19:39 
Re: Allroad X7 EFI
U mnie naprawdę wszystko ok, nie miałem żadnej awarii, pali bez problemu, zaliczyłem 3 serwisy, na liczniku ponad 1000km, ale żebyśmy się dobrze zrozumieli, ja gada nie katuję, te 1000km to nie jest przejechane po bagnach...;) Większość przebiegu to leśne trakty. Osobiście do maszyny nie mam żadnych zastrzeżeń, co więcej jestem z niej zadowolony - mam wersję Long - bez problemu i wygodnie można się przemieszczać w dwie osoby - co można uznać za duż plus - prównywalną ilośc miejsca daje tylko Bomba - ale to już inny przedział cenowy...;)

_________________
Damy radę...;)


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 13:14
Posty: 2653
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza Przy samej pustyni
Quad: Suzuki LTR 450
Poprzednie quady: Bashan 200 -> Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 06.11.2010 16:30 
Re: Allroad X7 EFI
dux78
Nie zastanawiaj się tylko bierz Suzuki. Kolega ma CF 500 i jak nie jeździł z markowymi quadami to myślał że CF jest spoko i na bardzo długo mu starczy. Po ostatniej jeździe zmienił zdanie jak popatrzył co robi Honda Rincon 680. W katalogach to prawie ta sama moc a w praktyce to dwa rożne światy. Co Japan to Japan.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika
PostWysłany: 06.11.2010 19:09 
Re: Allroad X7 EFI
Nie,trzeba brać chiny,bo wszyscy biorą chiny,i niedługo nie będzie już japońskich marek,to gdzie wtedy kupić części? A jak już będą same chiny,bo japońców nikt nie będzie kupował,to nie będzie durnych problemów z porównaniami,że chińczyk to a suzi to i jeszcze tamto.Problem zostanie rozwiązany,fora zamknięte,bo nie będzie żadnych pytań,chiny to trwałość i bezawaryjność. Dawno temu jak siadłem pierwszy raz na quada,nie pamiętam marki,ale nic ciekawego i pojemność coś 200cm,to wydawało mi się że w silniku sam diabeł siedzi,a na kasprowy to na luza da się wjechać.Dopiero ciężkie,a nawet średnio ciężkie użytkowanie daje nam prawdziwe odpowiedzi.


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.06.2010 18:18
Posty: 39
Miejscowość: Wejherowo
Quad: Allroad X7 EFI CF Moto
PostWysłany: 06.11.2010 20:08 
Re: Allroad X7 EFI
Damiandg napisał(a):
dux78
Nie zastanawiaj się tylko bierz Suzuki. Kolega ma CF 500 i jak nie jeździł z markowymi quadami to myślał że CF jest spoko i na bardzo długo mu starczy. Po ostatniej jeździe zmienił zdanie jak popatrzył co robi Honda Rincon 680. W katalogach to prawie ta sama moc a w praktyce to dwa rożne światy. Co Japan to Japan.

CF 500 to technologicznie do X7 przynajmniej w kwestii mocy niebo a ziemia, powiem ci że dzisiaj bylismy ekipą chyba z 10 szt (3 Bomby, 3 Suzi, 1 Kawa i 2 CF 500 i X7) i w takim bagnie żesmy polegli ze jajca - wszyscy równo, nie było różnicy czy Chiny czy Japonia. Sam miałem okazję jeżdzić i Bombą i Suzi, i obiektywnie rzecz biorąc wielkiej różnicy w terenie do X7 nie poczułem. Wydaje mi się że to w miarę obiektywna opinia - nie chcę chwalić swojego sprzętu, co więcej gdyby mnie było stać na nową Bombę to bym się nie zastanawiał. A tak mam za 25 tys nojke quada pełnowymiarowego na dwie osoby, 2 lata gwarancji, części dostępne nawet poza serwisem, Vat odliczony i 19% dochodowego...;)

_________________
Damy radę...;)


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 31.10.2010 19:32
Posty: 25
PostWysłany: 06.11.2010 20:13 
Re: Allroad X7 EFI
Wszystko ładnie pięknie tylko że kwestia kasy czasami jest nie do przeskoczenia. Markowy gad kosztuje i to nieźle. A może to co wy na to http://otomoto.pl/polaris-sportsman-800 ... 69870.html


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2009 17:37
Posty: 188
Miejscowość: Wodzisław Śl (Gołkowice)
Quad: CF Moto 500 (short)
PostWysłany: 06.11.2010 20:21 
Re: Allroad X7 EFI
dzidzius35 przesadzasz, nie każdego stac na japońca a z używkami bywa różnie jak już trafisz coś ciekawego to akurat nie ma homologacji. Za 20000pln cięzko coś znaleźć godnego uwagi a jak już to przebieg odstrasza. Jeżeli ktoś szuka quada do rekreacji to CF Moto jest dobrą opcją. Wiadomo, jeśli się chce startować w rajdach to lepiej japońca, choć niektórzy startowali w rajdach CF Moto i sobie radzili. Quadów bezawaryjnych nie ma, każdy ma jak aś bolączke, jak ktoś nie dba o sprzęt to wykończy każdą maszynę.

_________________
- Nie, nie, prędkość była OK... tylko zakręt trochę za ciasny.


 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 06.11.2010 20:49 
Re: Allroad X7 EFI
Ten Polaris stoi 2 lata,od stania może być trochę problemów (elektryka,łożyska,a i sam silnik i skrzynia) ta możliwość rejestracji i pewnie wyjdzie ponad 30tyś.Warto by prześwietlić neta co ta 800 niesie ze sobą,jakie choroby.Można się zdziwić jak tanio można kupić bardzo konkretny i mocny sprzęt,ale jest to dla większości tak niewiarygodne że niemożliwe.Po drugie trzeba się jednak trochę orientować w mechanice,mieć do tego warunki itd. Pozatym przecież te chiny w końcu wychodzą drożej niż Japan-jeśli przeglądy po 400zł,awaryjność wiadomo,gwarancja (90% można uznać że wina użytkownika-czyli fikcja).To jednak Japan,USA.


 

Rejestracja: 31.10.2010 19:32
Posty: 25
PostWysłany: 09.11.2010 21:06 
Re: Allroad X7 EFI
Kolego corleone powiedz mi jak kupowałeś quada to na fakturze był wypisany quad czy może jakiś pojazd do odśnieżania lub coś podobnego. Nie wiem co mam wpisać na fakturze aby go odliczyć i puścić w koszty. A tak po za tym wszystko z gadem ok.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.06.2010 18:18
Posty: 39
Miejscowość: Wejherowo
Quad: Allroad X7 EFI CF Moto
PostWysłany: 10.11.2010 21:58 
Re: Allroad X7 EFI
dux78 napisał(a):
Kolego corleone powiedz mi jak kupowałeś quada to na fakturze był wypisany quad czy może jakiś pojazd do odśnieżania lub coś podobnego. Nie wiem co mam wpisać na fakturze aby go odliczyć i puścić w koszty. A tak po za tym wszystko z gadem ok.

Jak będziesz miał wpisane pojazd bądź zestaw do odśnieżania to możesz odliczyć cały Vat. Ja tak nie chciałem, mam wpisane pojazd samochodowy inny CF Moto X-7, całość netto idzie w koszty, VAT nie cały (40 albo 60%) max około 6 tys, paliwo w koszty, ale chyba Vatu z paliwa nie idzie odliczyć. Schemat taki sam jakbyś normalną osobówkę kupił na firmę. Nie pamiętam dokładnie, księgowa to ogarnia, ale krzywdy nie ma...;) Quad OK, nie narzekam. Pozdrowionka

_________________
Damy radę...;)


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 31.10.2010 19:32
Posty: 25
PostWysłany: 11.11.2010 09:29 
Re: Allroad X7 EFI
corleone napisał(a):
dux78 napisał(a):
Kolego corleone powiedz mi jak kupowałeś quada to na fakturze był wypisany quad czy może jakiś pojazd do odśnieżania lub coś podobnego. Nie wiem co mam wpisać na fakturze aby go odliczyć i puścić w koszty. A tak po za tym wszystko z gadem ok.

Jak będziesz miał wpisane pojazd bądź zestaw do odśnieżania to możesz odliczyć cały Vat. Ja tak nie chciałem, mam wpisane pojazd samochodowy inny CF Moto X-7, całość netto idzie w koszty, VAT nie cały (40 albo 60%) max około 6 tys, paliwo w koszty, ale chyba Vatu z paliwa nie idzie odliczyć. Schemat taki sam jakbyś normalną osobówkę kupił na firmę. Nie pamiętam dokładnie, księgowa to ogarnia, ale krzywdy nie ma...;) Quad OK, nie narzekam. Pozdrowionka


dzięki kolego corleone, wczoraj rozmawiałem z księgowym mówił żeby na fakturze wpisać normalnie quad, a fakturę opisć później jako Sprzęt do odśniezania. I tak jak wcześniej pisaleś Vat do zwrotu i 19% dochodowego. Druga sprawa powiedz mi jescze czy ustawiałeś twardość sprężyn w swoim quadzie?


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.