Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS - kto użytkuje ?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 11:49



Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS - kto użytkuje ? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 24.01.2016 17:54
Posty: 35
Quad: king
PostWysłany: 03.02.2017 17:33 
Re: CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS - kto użytkuje ?
Filip3 napisał(a):
i kolejna nieznana wartość wyświetlana u mnie to : LI 9H 5 - może mi ktoś podpowiedzieć co to jest ?



to jest jasność wyświetlacza w 450 jest tak samo :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 05.02.2017 07:45 
Re: CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS - kto użytkuje ?
W 800 też tak jest od jakiegoś czasu.
Zanim chinczyki wpadli na ten pomysł wyświetlacz był tak jasny że można było się w nocy golić przy liczniku ;)


 
Profil

Rejestracja: 24.05.2016 09:19
Posty: 21
Imię: Filip
Quad: CF Moto C FORCE 550 EFI EPS
PostWysłany: 05.02.2017 19:57 
Re: CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS - kto użytkuje ?
Witam,

Moja maksymalna prędkość to niewiele ponad 80 km/h, jeśli dobrze pamiętam to chyba 83. Rzadko jeżdżę tak szybko ponieważ po prostu się boję.

Czy ten model ma suche sprzęgło ? - nie wiem, wg mnie jest tam automatyczna przekładnia CVT i na YouTube widziałem filmy że jest to suchy układ - ale nie wiem i nie chcę nikogo w błąd wprowadzać.

Olej w mostach za Waszą namową wymienię. Będzie to już druga wymiana. Pierwszy raz wymieniłem po przejechaniu 100 km. Faktycznie znalazłem wtedy w spuszczonym oleju dwa metalowe opiłki.

Czy tę jasność wyświetlacza (u mnie to : LI 9H 5 ) można regulować ? jeśli tak to jak to się robi ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.05.2015 20:17
Posty: 118
Miejscowość: Bartoszyce
Imię: Robert
Quad: CF Moto 500 Black Edition
PostWysłany: 16.05.2017 23:00 
Re: CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS - kto użytkuje ?
siema,
co nowego w temacie cf 550? wyglądają naprawdę super. Bo od początku tematu widzę że serwisy kuleją ;]
dziwi mnie że tylko 80km\h lecą, poczciwa CF Moto 500 leci 93-97km\h a ma mniej koni wg serwisu
ile osób ujeżdżą już nowa 550 ? :)


 
Profil

Rejestracja: 30.05.2016 17:21
Posty: 2
Imię: Marcin
Quad: CF Moto C Force 550
PostWysłany: 05.08.2017 15:55 
Re: CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS - kto użytkuje ?
W serwisie poki co tylko plyny jak z gratami to nie wiem ale jak się wjezdza to widac u mechanika w oczach napiecie i powietrze spuszcza jak mowisz ze standard przeglad i nic nie trzeba zamawiac ani naprawiac :-P U mnie wedlug licznika 107 - 110 km/h


 
Profil

Rejestracja: 24.05.2016 09:19
Posty: 21
Imię: Filip
Quad: CF Moto C FORCE 550 EFI EPS
PostWysłany: 22.08.2017 07:57 
Re: CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS - kto użytkuje ?
Witam,

Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy quada CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS mógłby mi sprawdzić pod przednim bagażnikiem ile jest oryginalnie zamontowanych diód typu: IIIB-02 ???

Wstępnie przypuszczam że jedną taką prawdopodobnie zgubiłem, ponieważ jedno gniazdo mam puste. W dwóch innych gniazdach są zamontowane w/w diody. Proszę o informację jak u Was wygląda sytuacja w trzecim gnieździe .

Wszystko przedstawiam na fotach w linku:

https://www.dropbox.com/sh/cf78hrkhgnuq ... gMQza?dl=0

Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękuje za pomoc.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 22.08.2017 10:44 
Re: CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS - kto użytkuje ?
Ja mogę napisać tylko kilka słów. Znajomy miał takową 550'tkę, szybko jej się pozbył i zakupił Polarisa


 
Profil

Rejestracja: 05.06.2018 19:42
Posty: 3
Imię: Łukasz
Quad: CF Moto 550
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 05.06.2018 19:57 
Re: CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS - kto użytkuje ?
Siema wszystkim jestem posiadaczem cf 550 i narazie smiało mogę polecić, co prawda to mój pierwszy quad ale śmigam z ekipa która posiada dużo pocniejsze i firmowe quady i narazie nie odstaje ;) predkość po odblokowaniu z jaką maxymalnie się poruszałem to granice 100-105.Moje pytanko może któryś z forumowiczów ma przedni bumper dołożony interesowalo by mnie jak on jest montowany?


Ostatnio zmieniony przez slater11, 05.06.2018 19:57, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 26.03.2017 11:07
Posty: 8
Imię: artur
Quad: CF Moto C FORCE 550 EPS
PostWysłany: 18.07.2018 12:08 
Re: CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS - kto użytkuje ?
Witam smigam cf 550 od 2 lat ijak narazie wszystko ok,pomaga mi duzo w lesie ale daje rady jest okk :hura:


 
Profil

Rejestracja: 06.06.2018 16:38
Posty: 55
Imię: Krzysztof
Quad: CF Moto 550 EPS
Poprzednie quady: Nie miałem
PostWysłany: 10.08.2018 13:05 
Re: CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS - kto użytkuje ?
Cześć. Mam od kilku dni CF 550 EPS. Quad mi się podoba. Chciałem wprawdzie całego czarnego, ale nie robią w tej wersji. Mam więc z pomarańczowymi wstawkami i też wygląda świetnie. Wykonanie ? Trudno się do czegoś doczepić. Plastiki wydają się dobrze spasowane, w lusterkach dobra widoczność, osłony na ręce wyglądają na solidne. Od spodu – czas pokaże. Zresztą to jak z mieszkaniem. Na początku patrzymy na wszystko, a potem drzwi skrzypią, ściana obita, okna brudne.. No ale ten miły pomruk silnika. Zwłaszcza na wolnych obrotach…. Nie porównuje do innych, bo na placu stoi tylko CF.

Póki od słońca lakier nie wyblakł, odkleiłem wszystkie naklejki, bo wyglądał jak słup „reklamowy”. Na razie jeździłem po okolicy, las, pola, jakieś małe górki. Mam małą rzeczkę, ale nie wjeżdżałem. Bardzo przyjemnie się prowadzi. Ma dosyć wygodną kanapę z oparciem i podnóżkami dla pasażera (testowane we dwie osoby). Już jestem pewien, że dobrze zrobiłem biorąc wersję ze wspomaganiem, bo przy manewrowaniu na działce lekko się skręca, a niestety nie jest zbyt skrętny. W wolnej chwili zmierzę promień skrętu dla własnej ciekawości. Na liczniku dopiero niecałe 100 km, musiałem się ograniczyć w jeździe (pierwszy song!), aby w poniedziałek pojechać na pierwszy przegląd z licznikiem nok. 100 km. Przede mną rejestracja i ubezpieczenie, mam nadzieje załatwić w przyszłym tygodniu.

Song 2! Ciężko czasem wchodzą biegi, i kilka razy w ogóle nie mogłem zmienić, musiałem ruszyć przód / tył. Gdzieś na forum czytałem już o tym. Mam nadzieję, że to kwestia regulacji, porozmawiam przy pierwszym przeglądzie.

Oświetlenie. Jeździłem po zmroku. Na ten moment na moje potrzeby światła wydają się wystarczające. Trafiłem w nocy na śpiące sarny, dosyć blisko, no i się obudziły. Na długich spory czas widziałem jeszcze jak biegną. Moim zdaniem brakuje tylnego światła. I to chyba trzeba będzie nad tym pomyśleć.

Są wprawdzie dwa kluczyki, ale szkoda że firma przyoszczędziła i tylko przy jednym jest osłona przed przedostaniem się wody do stacyjki. Więc jak akurat gdy ten kluczyk się zgubi, to drugi to już tylko sam metalowy „trzpień”.

To na razie tyle pierwszych wrażeń.


Załączniki:
Komentarz do pliku: CF Moto 550 EPS Orange
CF Moto 550 EPS.jpg
CF Moto 550 EPS.jpg [ 136.08 KiB | Obejrzany 6478 razy ]
 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.02.2018 13:08
Posty: 28
Miejscowość: Wisła/Opole
Imię: Marcin
Quad: cforce 450l
PostWysłany: 11.08.2018 13:48 
Re: CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS - kto użytkuje ?
Radzę nie gubić żadnego kluczyka. Jeden jest do stacyjki a drugi do blokady wajchy od biegów.

_________________
Martinio


 
Profil

Rejestracja: 06.06.2018 16:38
Posty: 55
Imię: Krzysztof
Quad: CF Moto 550 EPS
Poprzednie quady: Nie miałem
PostWysłany: 14.08.2018 14:00 
Re: CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS - kto użytkuje ?
Hej.
Chciałbym, żeby to był kluczyk od blokady biegów. Ale ten typ nie ma niestety takiej blokady (czym jestem zaskoczony, bo mniejszy CF 520 ma).
Mam podobno blokadę kierownicy (?).
Zrobiłem pierwszy przegląd po 100 km. Nic specjalnego w tym czasie się nie wydarzyło. Oprócz lekkiego brzęczenie / wibracji gdzieś z lewej strony w okolicy kierownicy albo błotnika, słychać przy niedużej prędkości. Jakby coś było poluzowane.
Następny przegląd za 500 km (sprostowanie do info na Forum: przeglądy w CF 550 są co 500 km, co 400 km chyba są w 520).


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.02.2018 13:08
Posty: 28
Miejscowość: Wisła/Opole
Imię: Marcin
Quad: cforce 450l
PostWysłany: 14.08.2018 14:49 
Re: CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS - kto użytkuje ?
Fakt, nie ma. Moje niedopatrzenie:)
Ty masz przeglądy co 500, ja miałem co 400. Sprzedawca zartobliwie powiedział że jaka pojemność, tyle km między serwisami hehe

_________________
Martinio


 
Profil

Rejestracja: 06.06.2018 16:38
Posty: 55
Imię: Krzysztof
Quad: CF Moto 550 EPS
Poprzednie quady: Nie miałem
PostWysłany: 13.09.2018 17:37 
Re: CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS - kto użytkuje ?
Ubezpieczenie quada.
Szukałem pełnego ubezpieczenia, z ochrona przed kradzieżą, nie znalazłem zbyt wielu opcji.
Dla poprawy humoru: Warta zaproponowała mi OC w kwocie 317 pln, NNW standard za 36 pln, AC standard 6726 pln, AC ryzyko kradzieży 1681 pln. RAZEM 8760 pln (a w 4 ratach 12440) !. Pozostawię bez komentarza.
Na szczęście znalazłem w innym Towarzystwie normalną ofertę: OC, NNW (kierowcy i pasażera) oraz AC (w tym od kradzieży), bez udziału własnego – RAZEM 690 pln.

Wynotowałem z warunków ubezpieczenia (OWU) kilka wg mnie istotniejszych dla posiadaczy quadów zapisów, może się komuś przydać:

Przedmiotem objętym ochroną ubezpieczeniową są pojazdy wraz z wyposażeniem, zarejestrowane (…), których wiek nie przekracza 12 lat.

(…) Warunkiem zawarcia umowy ubezpieczenia jest zabezpieczenie pojazdu według wymagań wskazanych w dokumencie ubezpieczenia o zawarcie umowy (mój komentarz: nie uzyskałem w Towarzystwie informacji, czy w ogóle jest potrzebne zabezpieczenie, a jeśli tak, to jedno czy dwa)

Urządzenie zabezpieczające przed kradzieżą – mechaniczny lub elektroniczny system zabezpieczenia przeciwkradzieżowego, wymagany przy zawarciu umowy ubezpieczenia, który jest sprawny i trwale zamontowany w procesie produkcji pojazdu, lub urządzenie homologowane zamontowane przez podmiot profesjonalnie trudniący się montażem urządzeń zabezpieczających przed kradzieżą.

Ochroną ubezpieczeniową są objęte szkody polegające na uszkodzeniu, zniszczeniu, utracie pojazdu lub jego wyposażenia, zaistniałe w okresie ubezpieczenia, wskutek następujących zdarzeń:
• wypadku;
• uszkodzenia przez osoby trzecie;
• kradzieży;
• pożaru, wybuchu, osmalenia;
• huraganu, gradu, uderzenia pioruna, powodzi, osuwania się lub zapadania ziemi, lawiny lub innych sił przyrody;
• nagłego działania czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu;
• utraty bądź zniszczenia kluczyków lub innych urządzeń służących do otwierania lub uruchomienia pojazdu;

(…) W przypadku kradzieży pojazdu z miejsca niestrzeżonego wprowadza się udział własny Ubezpieczonego w wysokości 10% wartości szkody;

Zakres odpowiedzialności nie obejmuje szkód:
• powstałych podczas kierowania pojazdem niezarejestrowanym (…) ;
• powstałych podczas kierowania pojazdem, który nie posiadał ważnego badania technicznego poświadczonego dokumentem lub wpisem do dowodu rejestracyjnego, jeżeli stan techniczny pojazdu miał wpływ na powstanie szkody;
• powstałych podczas udziału w wyścigach pojazdów również mających charakter spontaniczny, niezorganizowany, konkursach, rajdach, treningach, podczas jazd próbnych do wyścigów, rajdów, a także podczas prób szybkościowych;
• polegających na uszkodzeniu silnika wskutek zassania wody;
• polegających na zatarciu silnika i jego osprzętu;
• (…)

-- dodano 13.09.2018 17:37 --

Hej, zrobiłem ok. 500 km. Nie topiłem quada, zaliczam jakieś górki, drogi szutrowe, podmokłe łąki. Mocy (na razie ?) mi nie brakuje. Rekordów prędkości nie biję, bardziej fascynuje mnie pokonywanie trudniejszego terenu.
Nic złego się nie dzieje oprócz tego co było. Czyli problem czasem ze zmiana biegów (muszę ruszyć lekko do przodu lub do tyłu), i jakieś metaliczne brzęczenie chwilami gdzieś "pod maską', np. przy mocniejszym wciśnięciu manetki gazu. Brakuje mi lampki kontrolnej świateł mijania (o..., albo jest przepalona, muszę sprawdzić). Wskaźnik poziomu paliwa kiepski, bardzo niedokładny, wiec staram się nie czekać aż pokaże rezerwę. No i ta bardzo jasna deska licznikowa. Zamawiam folię przyciemniająca, bo po zmroku bardzo razi, a dni coraz krótsze.... Jazda we dwoje komfortowa. wspomaganie kierownicy super sprawa. Niedługo przegląd przy 600 km.

Z tymi biegami nie wiem co myśleć? czy tak jest i już, czy można to jakoś wyregulować ?


Ostatnio zmieniony przez Szron2408, 13.09.2018 17:37, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.07.2008 11:27
Posty: 17
Miejscowość: Zblewo
Quad: CF 520
Poprzednie quady: Honda Fourtrax
PostWysłany: 20.09.2018 09:01 
Re: CF Moto - C FORCE 550 EFI EPS - kto użytkuje ?
Witam
Czy ktoś próbował zwiększyć prześwit quada; posiadam 520 long i prześwit jest marny ( na amortyzatorach podniesione mam już na max).


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.