Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - CF Moto 500 Long - wrażenia po dwóch miesiącach użytkowania
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.04.2024 11:10



Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
CF Moto 500 Long - wrażenia po dwóch miesiącach użytkowania 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2009 16:40
Posty: 825
Miejscowość: Suwałki
Quad: Renegade 570 xxc ,Kymco maxxer 450i
Poprzednie quady: CF Moto x8,lucky star 400 ,cf 500,shineray250-9c,atv110
PostWysłany: 30.05.2016 15:16 
Re: CF Moto 500 Long - wrażenia po dwóch miesiącach użytkowa
Wstaw dystanse i będzie w zakrętach jak przyklejona biegi to tak jak piszą i moc to rolki zmień i różnica ze startu będzie spora. A jak nie to faktycznie sprzedaj i kup coś firmowego może będzie lepsze ? kto wie ? są ludzie co chwalą Yamahy a są też co sprzedają i nigdy więcej także życie.


Ostatnio zmieniony przez WojtekSki, 30.05.2016 15:16, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.11.2015 20:33
Posty: 90
Imię: Daniel
Quad: Yamaha Grizzly 700
Poprzednie quady: CF Moto 500
PostWysłany: 30.05.2016 15:36 
Re: CF Moto 500 Long - wrażenia po dwóch miesiącach użytkowa
wiedziałem że wszyscy tak zareagują :metal: ale się nie dziwie _X_8_ ale mu pojechałeś ale prawda zawsze boli . Jestem za twoją wypowiedzią :okok:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 31.05.2016 08:15 
Re: CF Moto 500 Long - wrażenia po dwóch miesiącach użytkowa
Nie miałem na celu komuś jechać.
Po prostu niewłaściwe podejście powoduje zgrzyty między użytkownikami.

Zapytaj się kolegi Woolf jaka to Yamaha jest cudowna.
Most przedni i półośki do śmieci, łożyska w kołach się wysrały, teraz wariator cały do wymiany bo coś się urwało i zrobiło gruz z talerzy.

Kolega widać kupił niewłaściwy sprzęt, kupca znajdziesz szybko. Dołożysz 30 tysi i kup nowe Made In Japan.


 
Profil

Rejestracja: 17.02.2016 09:30
Posty: 8
Imię: Jacek
Quad: CF Moto 500 BE
Poprzednie quady: Eagle 250
PostWysłany: 17.07.2016 08:07 
Re: CF Moto 500 Long - wrażenia po dwóch miesiącach użytkowa
Witam.
Rzadko piszę na forum bo nie jestem pisarzem (często czytam - i dużo, co dało mi dobry ogląd na tę maszynę - w tym miejscu dzięki wszystkim forumowiczą za przydatne informację :blagam: - i postanowiłem kupić), ale też chciałbym się podzielić moimi wrażeniami z użytkowania cf 500l (czarny).
Chce się podzielić wrażeniami z pierwszych miesięcy użytkowania.
Kupiłem chyba w lutym - Po pierwszej jeździe nic mnie nie zaskoczyło było tak jak się spodziewałem , rewelacyjnie.
Pierwszy przegląd i odblokowanie - jak dla mnie 2x rewelacyjnie (dla super znawców - wiem,że są maszyny z większą mocą i proszę mnie nie uświadamiać bo swoje lata :lol: mam i na quadach latam od około 8 lat).
Ostatni 8-dniowy wyjazd około 900 km pokonałem wraz z żoną w pełnym umundurowaniu - 2 kufry zapakowane po brzegi + namiot,materac itd.. Teraz na budziku około 2600 km. Głównie jeżdżę po lasach i jak trzeba po asfaltach.
Prędkość maksymalna 2 osoby i pełen ładunek turysty UWAGA - 94 - 96 km. Spalanie też duże około 11l ,ale to nie hulajnoga i jestem tego w pełni świadomy. Jak trzeba używałem 4x4 a nawet kilka razy z blokadą, ale raczej dla sprawdzenia czy dział, no i działała. Po tylu kilometrach postaram się opisać wrażenia z jazdy moją cf.

1. do 2600km żadnej awarii !!! (no zgubiłem tablicę rejestracyjną na jakiejś górce i musiałem wystąpić o wtórnik :szok: ).
2. Po lasach (tylko drogami dopuszczonymi do ruchu kołowego) zdarzało się ,że jakaś grubsza gałąź strzeliła w plastiki osłony i jakoś nic się nie stało ,a huk był taki jak by mi spadł dyfer.
3. Prędkość max 95 km w pełnym załadunku mogłem osiągnąć tylko na asfalcie i to po płaskim na szutrze i pod górę osiągalne było około 85 km - ale zdaje sobie sprawę ,że to nie wyścigówka.
4. Zwrotność taka sobie, ale TIR też ma z tym kłopoty. Mnie to nie przeszkadza.
5. Stabilność na zakrętach - no tutaj jest trochę gorzej (wiedziałem o tym bo czytałem) ,ale dawałem sobie radę w dwie osoby i ładunek. W miastach (bo też się zdarzały na szlaku) odpowiednio balansując "tyłkiem :lol: " w ostre zakręty wchodziłem 40 - 50km. (Może Kupię dystanse).
6. Stabilność przy zjazdach i podjazdach na ostrych górkach (moim zdaniem) bardzo dobra.
7. Wygoda jazdy R E W E L A C J A - przypominam pełne obładowanie i dwie osoby (nie małe).

Wszystkie kilometry pokonałem na maszynie fabrycznej. jedyne co zrobiłem to dodałem tylny stelaż na mały kanister 5l, chlapacze przednie bo po błocie strasznie opluwał pasażera - wiem wiem to Quad a nie limuzyna ;) ,i oświetlenie ledowe LB na przód do jazdy nocnej - i się przydało.

i coś jeszcze a propo wykonania ramy -----

Jadąc polną drogą, droga zwężyła się do ścieżki wysoka trawa za jakiś 1 km widzę miasto więc jadę - w o l n o.
Około 15- 20 km i nagle leżymy ( nie wiem co się stało ) quad chodzi i stoi zaraz obok na wszystkich kołach - przejechał przez nogę mojej żony ( nic wielkiego się nie stał , ale sam fakt) i co się okazało -. W trawie z lewej strony była betonowa studzienka, na którą quad musiał wjechać i ją przejachał zrzucając nas ( wysokość studzienki to około 30 cm!). Po tym zdarzeniu jak zobaczyłem na co wjechał pomyślałem ,że skrzywił wahacz. A tu miłe zaskoczenie - nie ściągał i wszystko ok. Przejechał potem jeszcze z 500 km i nadal jedzie prosto.

Może się udało, ale miło ,że sobie poradził.

Wiem ,że są lepsze Quady , ale ten na razie spisuje się na tyle na ile się spodziewałem dobrze.!
Nadal działa. Może po następnych 2000km opiszę co dalej.

---- Jeszcze jedno - to chyba szybko zużywające się opony przednie- raczej zbieżność ok bo wycierają cię typowo na środku ,ciśnienie to 0,6 Bar. Może za duże ? Tył prawie jak nowy mimo jazdy po asfaltach.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 17.07.2016 11:48 
Re: CF Moto 500 Long - wrażenia po dwóch miesiącach użytkowa
Kolego 7jacol7 dobry quad to taki, który pasuje włascicielowi i tyle w temacie. Cf 500 jest fajny do turystyki, w mojej ekipie jeden cf 500 był przez 3 miesiace i to tylko dla tego ze było trudno znaleźć własciciela na ten Sprzęt.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.08.2013 22:30
Posty: 379
Miejscowość: Polanica Zdr/Szczytna
Imię: Mirek
Quad: CF Moto 500
Poprzednie quady: był Grizli 700
PostWysłany: 17.07.2016 12:23 
Re: CF Moto 500 Long - wrażenia po dwóch miesiącach użytkowa
7jacol7 napisał(a):
Prędkość maksymalna 2 osoby i pełen ładunek turysty UWAGA - 94 - 96 km

Mam navi samochodową w swoim i w porównaniu z licznikiem Cf-ki to 10km/godz więcej wskazuje licznik CF-ki.Przy takiej predkości jak piszesz to silnik chodzi na maxa a to nie jest dobre,radzę jechać 70 na liczniku CF-ki a to i tak jest około 5300 obr.Do turystyki załóż sobie szybę ja mam jest to dobra sprawa.Młyam obecnie 3200km i opony orginalne już się skończyły,dużo szumu robiły,mrowienie na kierownicy itd,teraz mam Duro Frontier i jest bardzo dobrze.


 
Profil

Rejestracja: 09.06.2016 16:42
Posty: 5
Imię: Paweł
Quad: CF Moto 500
PostWysłany: 17.07.2016 14:10 
Re: CF Moto 500 Long - wrażenia po dwóch miesiącach użytkowa
Witam,

zakupiłem CF Moto 500 w wersji long miesiąc temu, jest to mój pierwszy quad... dlatego nie mam się co za bardzo wypowiadać, ale mogę powiedzieć że faktycznie z tymi zakrętami ciężko, chociaż wiadomo dopiero się uczę fachu... Staram się jeździć tylko po drogach polnych, opony po asfalcie zużywają się bardzo szybko z tego co widzę. 600km i bez żadnej awarii, może to przez to że jeżdżę raczej turystycznie, albo polowania i wędkowanie. Chociaż nie zabrakło jazdy w cięzkim terenie po ostatnich opadach i muszę powiedzieć że po opiniach na forum bałem się gdzie kolwiek wjeżdżać aby czegoś nie uszkodzić, a tu wszystko śmiga :D Mam zamiar jeszcze w te wakacje zrobić z dziewczyną dłuższą trasę na dwa - trzy dni. Opowiem jak cf-ka radziła sobie przy jeździe całodniowej :D Mój licznik też pokazuje około 95-96 , faktycznie oszukany ? Pozdrawiam użytkowników Cf-Ek !


Ostatnio zmieniony przez paweldrum22, 17.07.2016 14:10, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2015 06:30
Posty: 254
Miejscowość: Czernichów
Imię: Zmora
Quad: Bomba
Poprzednie quady: Bombowe :)
PostWysłany: 17.07.2016 22:47 
Re: CF Moto 500 Long - wrażenia po dwóch miesiącach użytkowa
czytam i nie wiem czy się śmiać czy płakać :)
Muszę powiedzieć Bogdanowi i Krzyśkowi że nie wiem jak na "keczupach" zrobili Ukrainę i się nie zabili :)
Brak mocy przy podjazdach, wywrotność na zakręcie, a już najlepsze to jest
Cytuj:
Reasumując to trochę żałuję, że jednak nie wybrałem jakiejś Yamahy


Porównanie keczupa do Yamahy..to..
Ja sugeruje koledze od posta żeby kupił sobie rower i jeździł po asfalcie...bo na quadzie i w terenie to się zabije.

_________________
ZMORA
ZaZu Quad Team
Quadowa Grupa Południe


Ostatnio zmieniony przez bomba-polak, 17.07.2016 22:47, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 17.02.2016 09:30
Posty: 8
Imię: Jacek
Quad: CF Moto 500 BE
Poprzednie quady: Eagle 250
PostWysłany: 18.07.2016 09:56 
Re: CF Moto 500 Long - wrażenia po dwóch miesiącach użytkowa
Dinar a czy Twoje opony skończyły się równo wszystkie? bo moje tylko przednie się zdzierają i to równo na środku najbardziej. ciśnienie to 0,6 Bar to chyba za dużo bo 8,7 PSI ,a na oponach mam napisane 7 PSI - MAX 36 PSI (chyba przy montażu). Z takim ciśnieniem kupiłem od dealer'a. Może zmniejszyć. Też się zastanawiam nad Duro Frontier ,czytałem ,że coś Ci się z nimi stało. Czy już jest dobrze ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.08.2013 22:30
Posty: 379
Miejscowość: Polanica Zdr/Szczytna
Imię: Mirek
Quad: CF Moto 500
Poprzednie quady: był Grizli 700
PostWysłany: 19.07.2016 08:02 
Re: CF Moto 500 Long - wrażenia po dwóch miesiącach użytkowa
Moje opony wyząbkowało i po asfalcie głośne były ale bieżnik jeszcze w miarę został,ze wzgledu na na nowy sezon to kupiłem nowe.Ja dawałem i daje 0,3-0,4 atm.Duro już się ułożyły na felgach i jest już dobrze.O dokładnym pomiarze ciśnienia poczytaj odpowiednie posty.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2009 16:40
Posty: 825
Miejscowość: Suwałki
Quad: Renegade 570 xxc ,Kymco maxxer 450i
Poprzednie quady: CF Moto x8,lucky star 400 ,cf 500,shineray250-9c,atv110
PostWysłany: 19.07.2016 23:41 
Re: CF Moto 500 Long - wrażenia po dwóch miesiącach użytkowa
Ja w swojej 500 miałem felgi poszerzające to zakręty zawsze bokiem, po prostu była jak przyklejona w x8 mam dystanse tylko na tyle i to nie jest to niestety najlepiej po całości dać takie mam wrażenie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.05.2015 20:17
Posty: 118
Miejscowość: Bartoszyce
Imię: Robert
Quad: CF Moto 500 Black Edition
PostWysłany: 20.07.2016 20:37 
Re: CF Moto 500 Long - wrażenia po dwóch miesiącach użytkowa
Ja jeżdżę bez dystansów i jest spoko, ekstremalne trawersy omijam a na zwyklych balans ciałem załatwia sprawę. Do zwykłej jazdy wg mnie nie są potrzebne dystansy.
Cfka 500 to nie formuła, do 60kmh przyśpiesza ok ale później to już dobijanie do 95kmh i tyle.


 
Profil

Rejestracja: 15.08.2011 16:40
Posty: 56
Miejscowość: Żywiec
Quad: Polaris 570 EPS
PostWysłany: 01.04.2018 14:45 
Re: CF Moto 500 Long - wrażenia po dwóch miesiącach użytkowa
Miałem tego nie komentować ale w końcu chyba to zrobię. Pojechaliście tak że aż boki zrywać. Banda cwaniaków co rozumy pozjadali. Nadal mam cfmoto 500 i zdania nie zmieniłem. Miałem kilka quadow przed nim i nadal wolę Linhaia 300. A wy kolesie piszecie jakbym pierwszy raz wsiadł na Quada. Po prostu wiem co mogłem zrobić Linhaiem a co mogę cfmoto long i fakt jest taki że tym pierwszym mogłem bez bolu zawrócić w poprzek górskiej drogi nad skarpa. Tym drugim bym tego nie zrobił.

Gdybym miał jakiegoś Linhaia 300 w dobrym stanie i nie meczennika to bym był sklonny się zamienic. A Wy dalej chwalcie swoje jak sroka ogon i oceniajcie innych. Kółko wzajemnej adoracji. Leje na takie porady.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2012 10:34
Posty: 85
Miejscowość: Starogard Gdański
Quad: CF 500 black edition
PostWysłany: 05.04.2018 22:22 
Re: CF Moto 500 Long - wrażenia po dwóch miesiącach użytkowa
grzesiek82.Powiem Ci że z Twoim linhaiem wygrywa rowerek trzy kołowy.Na pewno szybciej zawróci na wąskiej drodze.W tajemnicy powiem Ci,że rolki na dużych kołach jeszcze szybciej zawracają :okok: Ja mam wersję krótką i jakoś na dwa razy zawrócę,ale ludzie kupują qady aby śmigać w błocie,a jak w takim terenie sprawuje się Twoja słabej jakości maszynka?


 
Profil

Rejestracja: 15.08.2011 16:40
Posty: 56
Miejscowość: Żywiec
Quad: Polaris 570 EPS
PostWysłany: 21.04.2018 18:59 
Re: CF Moto 500 Long - wrażenia po dwóch miesiącach użytkowa
Przyganiał kocioł garnkowi.

Skończyłem dyskusję w temacie.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.