Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Układ chłodzenia
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 03:49



Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Układ chłodzenia 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.05.2015 20:17
Posty: 118
Miejscowość: Bartoszyce
Imię: Robert
Quad: CF Moto 500 Black Edition
PostWysłany: 21.08.2017 16:15 
Re: Układ chłodzenia
jak chcesz sprawdzić czy są opiłki w oleju, to przy spuszczaniu użyj pończochy czy gazety olej przefiltruje się i zobaczysz co się dzieje w mostach ;]


 
Profil

Rejestracja: 21.03.2018 14:54
Posty: 6
Imię: Adrian
PostWysłany: 21.03.2018 15:02 
Re: Układ chłodzenia
W swoim quadzie miałem podobny problem, skoki temperatur, jakby nierównomierne rozprowadzanie płynu, albo jakby płyn nie miał właściwości. Finalnie okazało się, że winowajcom był płyn chłodniczy, o dziwo kupiłem płyn tej firmy https://organika.com.pl/produkty/chemia ... -chlodnic/ i okazało się, że organika rozwiązała mój problem. Byłem u mechanika, to powiedział mi, że quad w pewnym stopniu jest również chłodzony powietrzem, a zasada działania układu nie jest taka do końca jak w samochodzie. Być może źle dobrałeś płyn, a teraz Ci się wydaje, że silnik padł?
Lepiej sprawdzić płyn chłodniczy, dla pewności.


 
Profil

Rejestracja: 22.06.2015 11:11
Posty: 63
Miejscowość: Pabianice
Imię: Jakub
Quad: CF Moto 500 X5
PostWysłany: 21.03.2018 19:56 
Re: Układ chłodzenia
Problem został rozwiązany. Problemem był płyn chłodniczy, a właściwie jego brak. Quad stał blisko 3 lata w drewnianej szopie (gdzie latem były bardzo wysokie temperatury) i większość płynu chłodniczego wyparowała zostawiając jedynie lepki osad. To było powodem nie załączania się wiatraka chłodnicy- chłodnica była zimna, bo nie miała czego chłodzić, a w efekcie brak płynu chłodniczego doprowadzał do wzrostu temperatury silnika.
Obawiałem się o termostat, że lepka maź spowoduje jego zasyfienie i w efekcie uszkodzenie, szczególnie gdy zacząłem płukać układ.
Pierwsza próba- spuściłem resztę płynu chłodniczego, a następnie wypełniłem układ wodą z płukanką do chłodnic i uruchomiłem quada na 10 minut. Temperatura była okej, wiatrak zaczął się załączać, byłem w domu, problem został rozwiązany.
Później powtórzyłem procedurę drugi raz, a za trzecim wypełniłem już płynem chłodniczym.
Quad działa bardzo dobrze i myślę że nie muszę się bać o wysokie temperatury nadchodzącego lata.

_________________
Pozdrawiam,
Jakub

Szukam ludzi do wspólnych wypadów z okolic Pabianic, Łodzi, Rzgowa, Aleksandrowa Łódzkiego i Konstantynowa.


 
Profil

Rejestracja: 08.03.2015 08:56
Posty: 205
Imię: Szymon
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: Kawasaki 750, CF Moto 500
PostWysłany: 22.03.2018 07:24 
Re: Układ chłodzenia
Zaraz czegoś tu nie rozumiem oddałeś Quada do Dolko na naprawę układu chłodzenia, zapłaciłeś za czujnik i naprawę wiązki a pojazd nie posiadał po odbiorze płynu w układzie chłodzenia. Wychodzi na to że główna przyczyną nie włączania się wentylatora był brak płynu którego nie było i nie nagrzewał czujnika który uruchamia wentylator. To moje pytanie jak oni tam w tym serwisie sprawdzili poprawność działania tego układu chłodzenia. Przecież to jest autoryzowany serwis tej marki. Sprawdzałeś po uzupełnieniu płynu olej w silniku, jeśli nie ma wycieku na zewnątrz to wychodzi na to że to zwykli oszuści. Ja bym poszedł po zwrot kasy za takie coś.


 
Profil

Rejestracja: 22.06.2015 11:11
Posty: 63
Miejscowość: Pabianice
Imię: Jakub
Quad: CF Moto 500 X5
PostWysłany: 22.03.2018 12:57 
Re: Układ chłodzenia
Owszem, ze swoim quadem bym tak zrobił, poza tym, napisałbym pisemną skargę do HQ CF Moto, ale że quad należy do szwagra, nie będę się ładował w jego pieniądze, mimo że mu proponowałem i radziłem :]

_________________
Pozdrawiam,
Jakub

Szukam ludzi do wspólnych wypadów z okolic Pabianic, Łodzi, Rzgowa, Aleksandrowa Łódzkiego i Konstantynowa.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.