Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - CF Moto 500 Long- Co to za część układu wydechowego ?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 26.04.2024 12:53



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
CF Moto 500 Long- Co to za część układu wydechowego ? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 15.08.2011 16:40
Posty: 56
Miejscowość: Żywiec
Quad: Polaris 570 EPS
PostWysłany: 21.04.2018 19:19 
CF Moto 500 Long- Co to za część układu wydechowego ?
Czy ktoś może wie jak się nazywa ta część układu wydechowego ? Postaram się wytłumaczyć gdyż nie mam teraz zdjęć. Otóż jak jest to pierwsze kolanko co wychodzi z cylindra to tam jest taki króciec wspawany na rurze wydechowej i jest przykręcony taki płaski element z którego z kolei wychodzi kolejny króciec i na nim jest rurka gumowa o średnicy około 15 mm. Ta rurka idzie do takiej walcowatej puszki zamocowanej zaraz nad przednim, lewym kołem.

Mam z tym ustrojstwem problem. Otóż po ostatniej jeździe zauważyłem że coś śmierdzi z lekka gumą lub plastikiem. Okazało się że ten wąż gumowy się zaczął topić w miejscu gdzie był zamontowany do tego czegoś płaskiego z króćcem na rurze wydechowej. Z początku sądziłem, że po prostu guma stwardniała od starości lub temperatury. Odciąłem jakieś 2 cm i założyłem na nowo. Przejechałem jakieś 5 km i znowu śmierdzi plastikiem. Okazało się, że znów stopił się wąż na tym króćcu. I to nie przy samym tylko odcinek około 10 cm tego węża się rozgrzał i stał się twardy cholernie (przegrzany) i zaczął pękać. Fakt też taki, że później zauważyłem że sam wąż był załamany lekko tak w połowie drogi między rurą wydechową a tą walcowatą puszką gdzie wchodzi.

Co może być przyczyną takiej sytuacji ? (nagrzewania się) ? I jak się nazywa to płaskie ustrojstwo ? Czy to jakiś rodzaj katalizatora ?

Ogólnie sam quad jeździ normalnie tylko jak nie ma tego węża założonego to jest głośniejszy.

Będę wdzięczny za rady.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2012 10:34
Posty: 85
Miejscowość: Starogard Gdański
Quad: CF 500 black edition
PostWysłany: 21.04.2018 21:32 
Re: CF Moto 500 Long- Co to za część układu wydechowego ?
To jest takie eko sreko.Wytnij to dziadostwo i zaspawaj otwór i po problemie.Jeszcze jedno takie badziewie jest przed tłumikiem i tam zrób to samo.


 
Profil

Rejestracja: 15.08.2011 16:40
Posty: 56
Miejscowość: Żywiec
Quad: Polaris 570 EPS
PostWysłany: 21.04.2018 21:48 
Re: CF Moto 500 Long- Co to za część układu wydechowego ?
Dzięki za odpowiedź. Tak właśnie myślałem że to jakiś katalizator. Ten z przed tłumika już wywaliłem przy okazji roboty z układem wydechowym (znany problem uszczelki na łączeniu).

Bardziej mnie martwi to dlaczego tam ten wąż zaczął się topić. Czyżby ten katalizator padł i np. zaczął przepuszczać spaliny bezpośrednio do tej rurki gumowej ? To jedyne co mi przychodzi w tym momencie do głowy.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.