Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Układ hamulcowy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25.04.2024 01:14



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Układ hamulcowy 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 22.06.2015 11:11
Posty: 63
Miejscowość: Pabianice
Imię: Jakub
Quad: CF Moto 500 X5
PostWysłany: 01.06.2018 16:34 
Układ hamulcowy
Witam,
hamulec nożny w moim CF 500 X5 nie działa. Jeżeli dobrze rozumuje, hamulec nożny działa zarówno na przód i na tył- a zbiorniczek płynu hamulcowego znajduje się przy prawym, przednim kole. Zabrałem się przede wszystkim za odpowietrzanie układu.
Odkręciłem lekko odpowietrznik na prawym, przednim zacisku (ten, na który wskazuję) i od razu zaczął lecieć płyn, więc pewnie nie był zapowietrzony. Jednak mimo wszystko, gdy nacisnąłem hamulec nożny, nie następował zacisk tarcz na tym kole.
Wziąłem się za odpowietrzanie tyłu (trochę nie po kolei- wiem). Tutaj dopiero po kilku próbach odkręcania i przykręcania odpowietrznika i długim naciskaniu klamki zaczął wyciekać płyn z obu odpowietrzników, (przy okazji, dlaczego tutaj są 2 odpowietrzniki?). Niestety, tutaj również, przy naciśnięciu pedała hamulca koło nie ma żadnego oporu.
Uznałem że pewnie trzeba odpowietrzyć jeszcze lewy przód. Dolałem płynu hamulcowego, bo zaczęło brakować i odpowietrzałem lewy przód tak samo jak prawy. Odpowietrzałem go dosyć długo, ale płyn nie wycieka gdy założony jest odpowietrznik. Odpowietrznik jest drożny. Płyn wycieka jedynie, gdy naciskam na dźwignię hamulca nożnego, a nie stale, tak jak to miało miejsce przy innych odpowietrznikach.

Zastanawia mnie fakt całkowitego braku hamowania na tylnym wale. Może jakaś linka mi się poluzowała i przez to nawet gdy nacisnę hamulec nożny do końca to nie jest wystarczająca siła by zacisnąć szczęki? Jeżeli jest taka linka, gdzie mogę ją podregulować? Jednocześnie nie działa mi hamulec postojowy (dźwigienka na kierownicy)- pewnie ze względu na to, że nie działa hamulec na wale.

W instrukcji czy serwisówce nie ma słowa o odpowietrzaniu, czy regulacji "siły" hamulca nożnego.

Jesteście mnie jakoś w stanie nakierować, co muszę sprawdzić/ podregulować, w jaki sposób? Może spróbować jeszcze raz, tym razem dokładniej odpowietrzyć cały układ? Albo całkowicie zlać płyn hamulcowy z tego układu i zrobić wszystko ponownie?

PS* Próbuję wstawić zdjęcia, jednak nieustannie dręczy mnie komunikat:
"Plik z obrazem, który próbujesz załączyć, jest błędny."
A jest to zwykły, 4MB plik JPG :c

_________________
Pozdrawiam,
Jakub

Szukam ludzi do wspólnych wypadów z okolic Pabianic, Łodzi, Rzgowa, Aleksandrowa Łódzkiego i Konstantynowa.


 
Profil

Rejestracja: 18.01.2017 23:31
Posty: 25
Miejscowość: Gorzów Wlkp
Imię: Piotr
Quad: CF 820
PostWysłany: 01.06.2018 17:05 
Re: Układ hamulcowy
Kolego sprawdź drożność przewodów elastycznych, miałem kiedyś przypadek ze wężyk gumowy był zatkany, tak jak by guma się zwulkanizowala i płyn nie dochodził do zacisku. I najlepiej takie układy odpowietrza się pompkami podcisnieniowymi ze względu na dużą ilość załaman.


Ostatnio zmieniony przez rychu4x4 01.06.2018 17:05, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.