Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kupiłem CF Moto 625-C
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 20.04.2024 02:42



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Kupiłem CF Moto 625-C 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 03.08.2018 21:39
Posty: 14
Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny
Imię: Grzegorz
Quad: CF Moto 625
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 06.08.2018 07:52 
Kupiłem CF Moto 625-C
W związku z zakupem maszyny, a brakiem doświadczenia mam parę pytań. Etapowo powiększam wiedzę, ale potrzebuje jeszcze parę odpowiedzi na szybko.

1. Do czego służy przycisk na lewej manetce od strony przodu. Po naciśnięciu pojawia się czerwony trójkąt na desce?
2. Co ile wymiana oleju w silniku i filtra?
3. Co ile wymiana oleju w dyfrach?
4. Lewa, prawa manetka i noga - hamulce. Który co hamuje? Przód tył, wszystkie koła? Muszę to rozpracować i standardowo hamulec postojowy łapie.
5. W dowodzie pisze x6, a na plastikach x7, to jaki mam właściwie model?


Ostatnio zmieniony przez GrzegorzK, 06.08.2018 07:52, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 06.08.2018 09:13 
Re: Kupiłem CF Moto 625-C
Ad.1 - to override - przy spiętym napędzie na sztywno przód cofając nie powinien wtedy przerywać jak robi to "normalnie". Pozwala to wyjechać np z błota. Bo oryginalnie quad ma blokade obrotów na wstecznym (dziwacznie rozumiane bezpieczeństwo chyba)
Ad.2 - A co ile uważasz. Jedni wymieniają co 300-500 km inni co 1-2 tys. Kwestia przekonania, klasy oleju a bardziej warunków w jakich jeździsz. Im bardziej zakurzone środowisko, im więcej ciężkiego terenu, tym częściej. Ja wymieniam co tysiąc.
A co do kurzu bezwzględnie pilnuj i dbaj o czystość i nasączenie olejem filtra powietrza.
Ad.3 - Co 2-3 tyś. Ale jeśli jeździsz po głębszej wodzie to sprawdzaj częściej i jak tylko zauważysz że kolor olejów w dyfrach przybrał barwę kawy z mlekiem to wtedy zmieniaj od razu.
Ad.4 - To jedno i to samo. Zależy na jaki rynek szedł.

Jeśli planujesz jazdę po wodzie nawet niegłębokiej to sprawdź wyprowadzenie wężyków/odm różnych. Bo jak od silnika/paliwa są wyprowadzone pod silnik to zaciągnie wodę.
Podobnie odmy od dyfrów przedłóż wężyki i wyprowadź wyżej lub załóż "harmonijki" . Sprawdź sobie bo być może ktoś to już zrobił przed Tobą ( w używanym)

_________________
V2.....sound of madness


Ostatnio zmieniony przez Robsson, 06.08.2018 09:13, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 03.08.2018 21:39
Posty: 14
Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny
Imię: Grzegorz
Quad: CF Moto 625
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 07.08.2018 07:31 
Re: Kupiłem CF Moto 625-C
Ok, dzięki za odpowiedź.

A jeszcze jedno. Jak u was działają hamulce? Blokują koła całkowicie? Przód też? U mnie hamuje, ale jakoś słabawo. Są problemy żeby koła zablokowało, tak ma być czy nie? Idzie to jakoś regulować?

-- dodano 07.08.2018 07:31 --

Czy do wymiany tylnych klocków trzeba odpinać wał?


Ostatnio zmieniony przez GrzegorzK, 07.08.2018 07:31, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 07.08.2018 08:34 
Re: Kupiłem CF Moto 625-C
Hamulce w CFkach to temat trudny, Jedni mówią że mają "żyletki" ale wg mnie większość to są spowalniacze. Są słabe. Aczkowiek nie tak żeby droga hamowania wynosiła 200m z 80 km/h.
Jak klocki są ok to można próbować poprawiać je regulacją np na wodziku przy nożnym/pompce, czy przestawiając nożny pedał na frezie na osi.
Domyślam się że masz z tyłu zacisk na wale - nie trzeba wału do wymiany klocków ściągać. Przyjrzyj się zaciskowi.

_________________
V2.....sound of madness


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 07.08.2018 09:20 
Re: Kupiłem CF Moto 625-C
Zacisk montowany jest na dwie śruby z tego co pamiętam. Wału nie musisz ruszać.


 
Profil

Rejestracja: 03.08.2018 21:39
Posty: 14
Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny
Imię: Grzegorz
Quad: CF Moto 625
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 14.08.2018 15:54 
Re: Kupiłem CF Moto 625-C
To dobrze, ale w pełni się zgadzam, że hamulce to porażka. To tylko spowalniacze. Aczkolwiek w praktyce wiele się nie hamuje bo jednak silnik znacznie spowalnia.

Lewa klamka hamuje tak jak silnik czyli nie czuć różnicy. Prawa klamka mocniej, ale bez szału.

Najmocniejsza jest noga, ale tutaj przed oceną muszę sprawdzić jeszcze klocki.

Chciałem jeszcze zdemontować zacisk ręcznego, ale niestety bez zdjęcia wału nie da rady więc odpuszczam. Ręczny działa w takim sensie, że jak zaciągnie to już nie wraca i trzeba ręcznie odblokowywać. Brakuje tego, bo jak chce się maszynę postawić na zboczu to nawet na biegu powoli schodzi i lipa.

-- dodano 14.08.2018 15:54 --

A tak przy okazji jak się ustawia godzinę na wyświetlaczu?


Ostatnio zmieniony przez GrzegorzK, 14.08.2018 15:54, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.